Robotų kūnas jus šilumą

Publikuota: 2017 m. sausio 27 d. penktadienis

Grupė inžinierių iš Italijos, JAV ir Šveicarijos sukūrė temperatūrai jautrią medžiagą, kuri leidžia robotams justi šilumą visu kūno paviršiumi.

Plona, lanksti ir itin jautri plėvelė gaminama iš pektinų – oligosacharidų, kurių molekules sudaro daug karboksilio grupių, todėl jie geba greitai perduoti metalų jonus. Jonų srautas naudojamas perduoti signalą elektrotechnikai. Temperatūros pokyčiai keičia medžiagos pasipriešinimą. Prie medžiagos kraštų pritvirtinti elektrodai fiksuoja pasipriešinimo pokyčius ir perduoda signalą procesoriui. Pektino plėvelė fiksuoja net 10 milikelvinų temperatūros pokyčius, t. y., tokia dirbtinė roboto oda yra dvigubai jautresnė už žmogaus odą.

Raffaele Di Giacom, dirbantis aukštojoje Ciuricho technikos mokykloje, tikina, kad tokia plėvelė gali būti naudinga robotų kūrimo srityje. Ja padengus visą roboto paviršių, robotas jus net menkiausius temperatūros pokyčius aplink save. Tai padės judantiems robotams neužkliūti už žmonių ir gyvūnų, be to, jie galėtų surasti gyvus žmones prasto matomumo sąlygomis, gaisro metu ar po griuvėsiais. Robotams pagalbininkams ši funkcija padėtų išmokti patiekti žmonėms ne per karštą arbatą. Plėvelę panaudojus gaminant protezus, žmogus galėtų justi šilumą ir šaltį taip, kaip junta sveikos rankos ir kojos.

Raffaele Di Giacom tikisi, kad šią pektino plėvelę bus galima užtepti ant robotų kaip dažus arba panardinti jau pagamintus robotus į jos lydinį.

Šaltinis: popmech.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »