Aptartas Lietuvos ir Ukrainos verslo bendradarbiavimo sąlygų gerinimas

Publikuota: 2015 m. liepos 23 d. ketvirtadienis

Lietuvos pramonininkų konfederaciją (LPK) surengė Lietuvos ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo su Ukrainos Respublika Verslo tarybos posėdį, kuriame buvo aptarti galimo verslo plėtros Ukrainoje potencialo ir abipusio ekonominio bendradarbiavimo skatinimo klausimai. Kadenciją baigiantis Verslo tarybos pirmininkas, AB Grigiškės vadovas Gintautas Pangonis pristatė 2013-2015 metais nuveiktus darbus. Naujuoju Verslo tarybos pirmininku dviejų metų kadencijai išrinktas UAB Traidenis generalinis direktorius Sigitas Leonavičius.

Posėdžio metu buvo aptarti svarbiausi Verslo tarybos darbai - Verslo tarybos veiklos stiprinimas ir pagalba įmonėms, ypatingą dėmesį skiriant įmonių kontaktų užmezgimui ir įtvirtinimui šioje rinkoje, kam teigiamos įtakos turės Kijeve darbą pradėjęs LPK atstovas. Pabrėžta, kad prie verslo plėtros galimybių turėtų prisidėti ir rugpjūčio 26–27 d. planuojamas Verslo tarybų susitikimas Kijeve, lapkričio mėn. turėsiantis įvykti Lietuvos – Ukrainos ekonomikos forumas. Aptartas LPK vykdomas Vystomojo bendradarbiavimo projektas, kurio metu Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungai bus perduodama Lietuvos pramonininkų konfederacijos darbo ir bendradarbiavimo su Europos Sąjungos fondais patirtis.

Posėdyje dalyvavę Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis ir komercijos atašė Rimantas Šėgžda pasidalino įžvalgomis apie politinę ir ekonominę situaciją šalyje, tolesnės raidos perspektyvas ir bendradarbiavimo galimybes.

Lietuvos ir Ukrainos prekybos apyvarta 2014 m. sudarė 1,1 mln. eurų (t. y. 2 kartus mažesnė nei su Baltarusija), todėl akivaizdu, kad turimas ekonominis potencialas yra neišnaudotas. 2014 m. Lietuvos eksportas į Ukrainą sudarė 905 mln. eurų, o Ukrainos į Lietuvą – 205 mln. eurų.

Šaltinis: lpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »