Astanoje atidaryta Kazachstano nacionalinės valiutos ekspozicija

Publikuota: 2015 m. gruodžio 16 d. trečiadienis

Kazachstano nacionaliniame muziejuje pristatyta tengei skirta ekspozicijai. Šiai ekspozicijai Nacionalinis šalies bankas padovanojo nacionalinės valiutos monetų ir banknotų.

Pristatyti pinigai ne kartą yra pelnę tarptautinių apdovanojimų ir pripažinti geriausi pasaulyje. Pavyzdžiui, čia galima išvysti serijų „Nomadų auksas“, „Respublikos pasiekimai“, „Kosmosas“ atmintinių monetų. Ekspozicijoje taip pat yra 2006 metais geriausiu banknotu pripažinta 10 000 tengė.

Parodos atidaryme Nacionalinio banko vadovas Daniaras Akiševas pabrėžė, kad nacionalinė valiuta – tai ne tik ekonomikos, bet ir šalies kultūrinio, švietimo bei dvasinio potencialo simbolis.

„Kupiūrose atsispindi turtinga šalies istorija ir didinga ateitis. Ekspozicijoje pristatytos monetos ir banknotai – tai tik dalis Kazachstano Monetų rūmų ir banknotų fabriko produkcijos. Pinigai yra lyg valstybės vizitinė kortelė, nacionalinis prekės ženklas, kuris padeda identifikuoti šalį“, – sakė D. Akiševas.

Nacionalinio banko dizaineris Almatas Basenovas, kurio specializacija – monetos, pasakoja, kad šalyje yra apie 400 rūšių monetų. Jos skirstomos į tris tipus – cirkuliuojančios rinkoje, investicinės ir kolekcinės.

Nacionalinio banko banknotų dizaineris Mendibajus Alinas sako, kad banknotų gamyba – tai ilgas procesas. „Banknotų gamyba užtrunka nuo 2 iki 2,5 metų. Toks laikas skiriamas vienai kupiūrai. Aišku, visuomenei apie tiek laiko trunkančius mūsų darbus nepasakojama. Gyventojai tiesiog informuojami, kad netrukus bus išleisti nauji banknotai ar monetos“, – pasakoja M. Alinas.

Dizaineris taip pat pabrėžė, kad Kazachstanas yra vienintelė šalis pasaulyje, kurianti monetas ir tantalo.

 

 

Šaltinis: kapital.kz
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »