Daugiausia pinigų išleidžiama maistui ir saldumynams

Publikuota: 2017 m. balandžio 26 d. trečiadienis

Maistui ir saldumynams – štai kam, vaikų ir jų tėvų nuomone, jų šeimos nariai išleidžia daugiausia pinigų. Mažųjų nuomone, tėvai daug pinigų išleidžia ir komunaliniams mokesčiams. Panašu, kad net ir mažiausieji suvokia pinigų vertę ir savo sutaupytus pinigus leidžia ne taip greitai kaip tėvų.

„Mama išleidžia daugiausia maistui ir drabužiams, o tėtis – mūsų sodybai“, – kaip žirnius išbėrė mergaitė, sutikta šiemet vykusioje švietimo konferencijoje „TEDxVilniusED“.

Beveik visi renginyje dalyvavę vaikai tvirtino, kad tėvai daugiausia savo uždirbtų pinigų išleidžia maistui. Tačiau buvo ir tokių, kurie išsakė kitokią nuomonę. Pavyzdžiui, viena renginyje dalyvavusi mergaitė oriai sakė: „Jie išleidžia daugiausia pinigų mums, nes mes jiems esame labai svarbūs“.

Akivaizdu, kad vaikų prioritetai kitokie. Pasak tėvų, jaunuoliai iš tėvų gaunamus ar dovanotus pinigus dažniausiai išleidžia žaislams ir saldumynams. Visgi konferencijoje „TEDxVilniusED“ dalyvavę tėvai pastebi, kad net ir mažiausios atžalos jau mokosi taupyti, vertina savo sukauptus eurus ir savo santaupas leidžia apgalvotai.

„Bent jau dabar sūnus linkęs taupyti, savų pinigų neišleisti. Kai klausiu, ar jis to nori, jis atsako, kad nori. Bet kai sakau, kad pirktų iš savų, tada nebenori. Dabar jau yra savi ir tėvų pinigai. Kadangi tėvų pinigai lengviau uždirbti,  juos galima greičiau išleisti“, – ironizavo viena renginyje dalyvavusių mamų.

SEB banko prezidento patarėjas, vyriausiasis ekonomistas Gitanas Nausėda pastebi, kad kiekvienos šeimos išlaidos priklauso nuo pajamų dydžio ir vartojimo įpročių. Kuo mažiau suaugę šeimos nariai uždirba, tuo didesnis procentas pajamų skiriamas būtinosioms reikmėms tenkinti – maisto produktams ir komunaliniams mokesčiams.

„Manęs nestebina vaikų atsakymai, kad jų tėvai daugiausia pinigų išleidžia maistui ir komunalinėms paslaugoms. Savaime suprantama, kad kuo pajamos yra mažesnės, tuo didesnę jų dalį žmonės išleidžia būtiniausioms reikmėms. Jeigu pajamos yra mažesnės negu vidutinės, tokioms prekėms ar paslaugoms gali būti išleidžiama net 80 ar 90 procentų“, – sakė G. Nausėda.

Remiantis kasmet metų pradžioje skelbiamu Statistikos departamento sudarytu statistiniu pirkėjo krepšeliu, vidutinė Lietuvoje gyvenanti šeima net ketvirtadalį visų savo pajamų išleidžia maisto produktams.

Šaltinis: SEB
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Draudimo rinka šiemet toliau sparčiai didės dėl ne gyvybės draudimo plėtros

Lietuvos draudimo rinka, pagal draudimo įmokas pernai išaugusi dešimtadaliu, šiemet, palyginti su 2016 m., augs nuosaikiau ir padidės 6–7 proc. skaityti »

SEB tyrimas: gyventojai mažiau tiki pensijų sistema ir pensija ima rūpintis patys

SEB banko trečius metus iš eilės apskaičiuojamas Lietuvos gyventojų pasirengimo pensijai rodiklis beveik nepakito. skaityti »

Lietuvos bankas pirmą kartą finansų rinkos dalyviams atskleidė savo patikrinimų planą

Kurdamas pažangią ir patrauklią finansų sektoriaus aplinką, Lietuvos bankas pirmą kartą informavo prižiūrimus bankus, draudimo įmones, elektronines pinigų įstaigas ir kitus finansų rinkos dalyvius apie šių metų planinių inspektavimų ir tyrimų terminus bei apimtį. skaityti »

Vilniaus meras kviečia vieną „Facebook” kūrėjų į Vilnių

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pakvietė vieną socialinio tinklo „Facebook” kūrėjų – Sheryl Sandberg – apsilankyti Vilniuje. skaityti »

Gyventojai jau gali naudotis ribotos kainos būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšeliu

Nuo vasario 1 d. gyventojai bankuose ir kredito unijose galės savanoriškai pasirinkti, kad būtiniausios mokėjimo paslaugos būtų teikiamos už ribotą kainą. skaityti »

2017 metais „Hanner“ investuos 85 milijonus eurų

Investicijų į nekilnojamąjį turtą (NT) bendrovė „Hanner“ 2017 metais į NT projektų plėtrą investuos 85 mln. eurų. skaityti »

Lietuvos bankas kviečia dailininkus sukurti unikalią proginę monetą, skirtą Baltijos valstybių 100-mečiams

Lietuvos bankas paskelbė konkursą sukurti 2 eurų proginės monetos, skirtos Baltijos valstybių 100-mečiams, grafinius projektus. skaityti »

Nacionalinis koordinacinis centras padės įgyvendinti EBPO rekomendacijas dėl atsakingo verslo

Ūkio ministerijoje pristatytas Lietuvos nacionalinis koordinacinis centras bei jo veikla įgyvendinant Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos Gaires daugiašalėms įmonėms, nustatančias atsakingo elgesio principus ir standartus. skaityti »

Lietuva pristatyta konferencijoje „World in 2017“ Stokholme

Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė dalyvavo Švedijos sostinėje Stokholme vykusioje konferencijoje „World in 2017“, kurią verslo bendruomenės lyderiams kasmet rengia Dagens Industri kartu su britų žurnalu The Economist. skaityti »

Moterys linkusios blogiau vertinti šeimos finansinę padėtį nei vyrai

Vyrų ir moterų požiūris į daugelį dalykų dažnai skiriasi. Finansinės padėties vertinimas ir jo lemiami skolinimosi įpročiai – ne išimtis. skaityti »