Europos Komisija paskelbė rekomendacijas Lietuvai

Publikuota: 2016 m. gegužės 19 d. ketvirtadienis

Europos Komisijos (EK) nuomone, 2016 metais Lietuva atitiks Stabilumo ir augimo pakto reikalavimus fiskalinei drausmei. Kartu EK ragina mūsų šalį ir toliau laikytis atsakingos biudžeto politikos, gerinti mokesčių surinkimą, o pačią mokesčių politiką kreipti taip, kad ji būtų palanki ekonomikos augimui – tai išsakyta šiandien paskelbtose Europos Komisijos rekomendacijose. Jos parengtos EK atlikus balandžio pabaigoje Lietuvos pateiktų 2016 metų Nacionalinės reformų darbotvarkės ir Stabilumo programos vertinimą.

 „Vyriausybės politika savo esme atliepia Europos Komisijos rekomendacijas. Telkdami dėmesį į šaliai svarbias struktūrines reformas, nepamirštame einamojo pajamų ir išlaidų valdymo. Tą liudija ir 2015 metų viešųjų finansų deficitas, kuris buvo mažiausias per šalies istoriją. Prie to neabejotinai prisidėjo ir gerinamas mokesčių administravimas. Šį darbą tęsime ir toliau“, - sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

EK ragina laikytis vidutinio laikotarpio biudžeto politikoje numatytų tikslų, nuo jų nukrypstant ne daugiau nei skirta sisteminei pensijų reformai įgyvendinti.

Europos Komisija taip pat rekomenduoja mažinti mokesčius mažas pajamas gaunantiems gyventojams, kompensuojant iždo netekimus ekonomikos augimui palankesniais mokesčiais, bei toliau gerinti mokesčių, ypač pridėtinės vertės mokesčio (PVM), surinkimą.

Nuo šių metų pradžios Lietuvoje įsigaliojo Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pakeitimai, kuriais buvo padidintas maksimalus neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD), papildomas NPD auginantiems mažus vaikus bei neįgaliesiems. Dėl to mažiausiai uždirbantys gyventojai, auginantieji vaikus bei neįgalieji šiemet gaus daugiau pajamų.

Siekdama toliau gerinti mokesčių surinkimą Finansų ministerija iškėlė Valstybinei mokesčių inspekcijai užduotį užtikrinti, kad 2016 m. būtų įvykdytas valstybės biudžeto pajamų planas, o papildomų pajamų būtų surinkta ne mažiau kaip 0,2 proc. planuojamo 2016 m. BVP.

Didžiausias dėmesys ir toliau bus skiriamas mokesčių, ypač PVM ir GPM, administravimo gerinimui, be kita ko, tęsiant vykdomą PVM sąskaitų faktūrų projektą, diegiant naujausiais technologiniais sprendimais pagrįstą mokesčių administravimo informacinę sistemą (i.MAS).

Tarp kitų priemonių ekonomikos augimui skatinti Europos Komisija rekomenduoja vystyti alternatyvias verslo finansavimo priemones, kurios Vyriausybėje jau svarstomos. Pavyzdžiui, Finansų ministerija užvakar Vyriausybei pateikė Sutelktinio finansavimo įstatymo projektą, kuriuo siekiama, kad įmonės ir investuotojai greičiau ir paprasčiau surastų vienas kitą, tuo pačiu užtikrinant atitinkamą investuotojų apsaugą.

EK pateiktose rekomendacijose taip pat atkreipiamas dėmesys, kad Lietuvai reikia didinti investicijas į žmogiškąjį kapitalą, gerinti švietimo kokybę, sveikatos priežiūros sistemą ir inovacijų politikos koordinavimą, stiprinti socialinio dialogo mechanizmus, imtis priemonių didinant darbo našumą bei gerinti naujų technologijų ir inovacijų diegimą šalies ūkyje.

Šaltinis: finmin.lrv.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »