Europos Komisija paskelbė rekomendacijas Lietuvai

Publikuota: 2016 m. gegužės 19 d. ketvirtadienis

Europos Komisijos (EK) nuomone, 2016 metais Lietuva atitiks Stabilumo ir augimo pakto reikalavimus fiskalinei drausmei. Kartu EK ragina mūsų šalį ir toliau laikytis atsakingos biudžeto politikos, gerinti mokesčių surinkimą, o pačią mokesčių politiką kreipti taip, kad ji būtų palanki ekonomikos augimui – tai išsakyta šiandien paskelbtose Europos Komisijos rekomendacijose. Jos parengtos EK atlikus balandžio pabaigoje Lietuvos pateiktų 2016 metų Nacionalinės reformų darbotvarkės ir Stabilumo programos vertinimą.

 „Vyriausybės politika savo esme atliepia Europos Komisijos rekomendacijas. Telkdami dėmesį į šaliai svarbias struktūrines reformas, nepamirštame einamojo pajamų ir išlaidų valdymo. Tą liudija ir 2015 metų viešųjų finansų deficitas, kuris buvo mažiausias per šalies istoriją. Prie to neabejotinai prisidėjo ir gerinamas mokesčių administravimas. Šį darbą tęsime ir toliau“, - sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

EK ragina laikytis vidutinio laikotarpio biudžeto politikoje numatytų tikslų, nuo jų nukrypstant ne daugiau nei skirta sisteminei pensijų reformai įgyvendinti.

Europos Komisija taip pat rekomenduoja mažinti mokesčius mažas pajamas gaunantiems gyventojams, kompensuojant iždo netekimus ekonomikos augimui palankesniais mokesčiais, bei toliau gerinti mokesčių, ypač pridėtinės vertės mokesčio (PVM), surinkimą.

Nuo šių metų pradžios Lietuvoje įsigaliojo Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pakeitimai, kuriais buvo padidintas maksimalus neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD), papildomas NPD auginantiems mažus vaikus bei neįgaliesiems. Dėl to mažiausiai uždirbantys gyventojai, auginantieji vaikus bei neįgalieji šiemet gaus daugiau pajamų.

Siekdama toliau gerinti mokesčių surinkimą Finansų ministerija iškėlė Valstybinei mokesčių inspekcijai užduotį užtikrinti, kad 2016 m. būtų įvykdytas valstybės biudžeto pajamų planas, o papildomų pajamų būtų surinkta ne mažiau kaip 0,2 proc. planuojamo 2016 m. BVP.

Didžiausias dėmesys ir toliau bus skiriamas mokesčių, ypač PVM ir GPM, administravimo gerinimui, be kita ko, tęsiant vykdomą PVM sąskaitų faktūrų projektą, diegiant naujausiais technologiniais sprendimais pagrįstą mokesčių administravimo informacinę sistemą (i.MAS).

Tarp kitų priemonių ekonomikos augimui skatinti Europos Komisija rekomenduoja vystyti alternatyvias verslo finansavimo priemones, kurios Vyriausybėje jau svarstomos. Pavyzdžiui, Finansų ministerija užvakar Vyriausybei pateikė Sutelktinio finansavimo įstatymo projektą, kuriuo siekiama, kad įmonės ir investuotojai greičiau ir paprasčiau surastų vienas kitą, tuo pačiu užtikrinant atitinkamą investuotojų apsaugą.

EK pateiktose rekomendacijose taip pat atkreipiamas dėmesys, kad Lietuvai reikia didinti investicijas į žmogiškąjį kapitalą, gerinti švietimo kokybę, sveikatos priežiūros sistemą ir inovacijų politikos koordinavimą, stiprinti socialinio dialogo mechanizmus, imtis priemonių didinant darbo našumą bei gerinti naujų technologijų ir inovacijų diegimą šalies ūkyje.

Šaltinis: finmin.lrv.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuva turi didelį potencialą lazerių pramonėje

Bavarijos premjero pavaduotoja Beate Merk mano, kad Lietuva per pastaruosius metus padarė ženklią pažangą inovacijų srityje. skaityti »

R. Dargis: Macronas laimėjo mums laiko. Kaip jį išnaudosime?

Prezidento ir parlamento rinkimus laimėję Emmanuelis Macronas žada reformas savo šaliai ir Europos Sąjungai. Lietuva sprendžia tuos pačius iššūkius kaip Europa. skaityti »

Daugiausia nerimo – dėl NT burbulo ir kibernetinių atakų

Šalies finansų įstaigos vis daugiau svarbos teikia disbalansų šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkoje rizikai, rodo naujausia Lietuvos banko apklausa. skaityti »

Lietuva – viena atspariausių gamtos stichijoms pasaulyje

Lietuva patenka tarp 20 gamtos stichijoms atspariausių pasaulio valstybių, tačiau draudikai pabrėžia, jog ne mažesnę žalą gyventojų turtui bei sveikatai sukelia vasariniai škvalai, liūtys, žaibai. skaityti »

Ūkio kilimą skatina tiek eksportas, tiek vidaus vartojimas

Gerėjant tarptautinei aplinkai, spartėja ir Lietuvos ekonomikos augimas. skaityti »

„Partnerystės lyderio“ apdovanojimą gavo audito institucijos vadovas A. Dulkys

Lietuvos verslo „Oskaru“ vadinamas įvertinimas, praeityje įteiktas tokiems žmonėms kaip Valdas Adamkus, Algirdas Mykolas Brazauskas ir Dalia Grybauskaitė, atiteko už institucijų veiklos skaidrumo ir efektyvumo skatinimą. skaityti »

Norintys kurti verslą vyrai labiau nei moterys bijo susimauti

Dauguma lietuvių nori kurti savo verslą, tačiau vyrai ir moterys tai įsivaizduoja skirtingai. skaityti »

„Nordea“ tyrimas: lietuviai – taupiausi Baltijos šalyse

Lietuvos gyventojai yra taupiausi Baltijos šalyse ir geriausiai pasiruošę finansiniams netikėtumams, rodo banko „Nordea“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktas asmeninių finansų, taupymo ir investavimo tyrimas. skaityti »

Kuriantiems smulkųjį verslą šalyje – vienerių metų atostogos nuo mokesčių

Siekiant paskatinti šalyje kurtis našų ir sąžiningą verslą, visas pradedančiąsias smulkiąsias įmones 1 metams siūloma atleisti nuo pelno mokesčio, o savarankišką veiklą nusprendusiems vykdyti gyventojams siūloma suteikti 1 metų atostogas nuo socialinio draudimo įmokų. skaityti »

Televizijos turinys Lietuvoje bus labiau europietiškas

Tikimasi, kad naujos Seimo priimtos pataisos padidins galimybę šalies žmonėms gauti teisingą ir įvairiapusišką informaciją, kartu sumažės priešiškos Rusijos propagandos ir dezinformacijos. skaityti »