Europos kosmoso agentūros seminare bus pristatytos naujos projektų galimybės verslui

Publikuota: 2016 m. kovo 21 d. pirmadienis

Šių metų balandžio 1 d. Ūkio ministerija kartu su Europos kosmoso agentūra (EKA) organizuoja informacinį seminarą apie galimybes Lietuvos verslo ir mokslo subjektams teikti projektų pasiūlymus pagal EKA skelbiamus kvietimus technologijų, edukacijos bei mokslinių tyrimų srityse. Seminaras anglų kalba vyks balandžio 1 dieną nuo 9 valandos Ūkio ministerijos 212 salėje (adresu Gedimino pr. 38, Vilnius).

„Skatiname šalies įmones ir mokslo atstovus aktyviai dalyvauti Europos kosmoso agentūros programose. Tikimės, kad šis dalyvavimas iš esmės prisidės prie aerokosmoso sektoriaus Lietuvoje plėtros. Seminaro metu agentūros ekspertai išsamiai papasakos apie paraiškų pagal EKA kvietimą teikimo procedūras ir atsakys į pateiktus klausimus. Be to, verslo ir mokslo atstovai gali registruotis individualiam dešimties minučių susitikimui su EKA ekspertais dėl ketinamo teikti pasiūlymo aptarimo. Raginu inovatyvaus verslo atstovus pasinaudoti šia proga“, – kviečia dalyvauti ūkio ministras E. Gustas.

Pirmąjį kvietimą, pasirašius Europos bendradarbiaujančios valstybės susitarimą, EKA paskelbė 2014 m. spalį. Tuomet buvo pateikta 16 paraiškų ir atrinkti 7 projektai iš Lietuvos, kurie pradėti įgyvendinti šių metų pradžioje. Įgyvendinami projektai apima tokias sritis kaip Žemės stebėjimo duomenų panaudojimas projektuojant belaidžio ryšio tinklus per pagalbos teikimo operacijas (UAB „HNIT-Baltic“), molekulinės taršos nustatymas kosminėje erdvėje (Kauno technologijos universitetas), ilgalaikiai optinių elementų, naudojamų lazerinėse sistemose kosmose, optinio atsparumo tyrimai (UAB „Lidaris“), naujų puslaidininkinių junginių, skirtų naudoti saulės elementuose ir dujų jutikliuose, kūrimas (Fizinių ir technologijos mokslų centras). Taip pat įgyvendinami 3 edukaciniai projektai: Vilniaus universitetas rengia mokymo kursus „Aeronautikos technologijų pagrindai“, Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai konstruoja „CubeSat“ mažąjį palydovą, o Lietuvos inovacijų centras prisidės prie nacionalinių ir tarptautinių mokslo olimpiadų kosmoso tematika dalyvių rengimo.

Seminaras rengiamas, siekiant įgyvendinti Lietuvos ir EKA Europos bendradarbiaujančios valstybės susitarimą. Šis susitarimas yra antrasis bendradarbiavimo su EKA etapas, jo trukmė – penkeri metai. Pagal jį EKA periodiškai skelbia tik Lietuvos mokslo institucijoms ir įmonėms skirtus kvietimus teikti paraiškas dalyvauti EKA programose iš anksto nustatytose srityse, kaip astrofizika, mikroelektronika, robotika, medžiagotyra, mechatronika, informacinės technologijos, geoinformatika ir daugelį kitų.

Verslo ir mokslo atstovai, norintys teikti paraiškas pagal EKA kvietimą, turi pateikti projektų, atitinkančių EKA programų tematiką, pasiūlymus. Visi gauti projektų pasiūlymai bus vertinami EKA ekspertų, o geriausiems bus skirtas finansavimas.  Bendras tik Lietuvos verslo ir mokslo subjektams skirto kvietimo biudžetas – 2 mln. eurų. Paraiškas galima teikti nuo balandžio 25 d. iki birželio 27 d. imtinai.

Verslo ir mokslo atstovai paraiškas gali teikti šiose srityse:

• su skrydžių technine įranga susijusios veiklos, aktualios EKA misijoms (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 400 tūkst. eurų);

• EKA aktualios mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklos (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 200 tūkst. eurų); 

• su kosmoso technologijomis susijusių taikmenų, produktų ir paslaugų, kuriems kurti naudojama kosmoso infrastruktūra (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 150 tūkst. eurų); 
• parengiamosios veiklos (studijos, naudotojų reikalavimai, rinkos tyrimai ir pan.), reikalingos su EKA programomis susijusiam nacionaliniam konkurencingumui padidinti (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 75 tūkst. eurų);

• visuomenės švietimo ir edukacijos veiklos, susijusios su kosmoso technologijomis ir jų praktiniu pritaikymu (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 50 tūkst. eurų).

Registracija į seminarą būtina, registruotis galima iki kovo 31 d. el. paštu inovacijos@ukmin.lt arba tel. 8 706 63 681.

Šaltinis: ukmin.lrv.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuva turi didelį potencialą lazerių pramonėje

Bavarijos premjero pavaduotoja Beate Merk mano, kad Lietuva per pastaruosius metus padarė ženklią pažangą inovacijų srityje. skaityti »

R. Dargis: Macronas laimėjo mums laiko. Kaip jį išnaudosime?

Prezidento ir parlamento rinkimus laimėję Emmanuelis Macronas žada reformas savo šaliai ir Europos Sąjungai. Lietuva sprendžia tuos pačius iššūkius kaip Europa. skaityti »

Daugiausia nerimo – dėl NT burbulo ir kibernetinių atakų

Šalies finansų įstaigos vis daugiau svarbos teikia disbalansų šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkoje rizikai, rodo naujausia Lietuvos banko apklausa. skaityti »

Lietuva – viena atspariausių gamtos stichijoms pasaulyje

Lietuva patenka tarp 20 gamtos stichijoms atspariausių pasaulio valstybių, tačiau draudikai pabrėžia, jog ne mažesnę žalą gyventojų turtui bei sveikatai sukelia vasariniai škvalai, liūtys, žaibai. skaityti »

Ūkio kilimą skatina tiek eksportas, tiek vidaus vartojimas

Gerėjant tarptautinei aplinkai, spartėja ir Lietuvos ekonomikos augimas. skaityti »

„Partnerystės lyderio“ apdovanojimą gavo audito institucijos vadovas A. Dulkys

Lietuvos verslo „Oskaru“ vadinamas įvertinimas, praeityje įteiktas tokiems žmonėms kaip Valdas Adamkus, Algirdas Mykolas Brazauskas ir Dalia Grybauskaitė, atiteko už institucijų veiklos skaidrumo ir efektyvumo skatinimą. skaityti »

Norintys kurti verslą vyrai labiau nei moterys bijo susimauti

Dauguma lietuvių nori kurti savo verslą, tačiau vyrai ir moterys tai įsivaizduoja skirtingai. skaityti »

„Nordea“ tyrimas: lietuviai – taupiausi Baltijos šalyse

Lietuvos gyventojai yra taupiausi Baltijos šalyse ir geriausiai pasiruošę finansiniams netikėtumams, rodo banko „Nordea“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktas asmeninių finansų, taupymo ir investavimo tyrimas. skaityti »

Kuriantiems smulkųjį verslą šalyje – vienerių metų atostogos nuo mokesčių

Siekiant paskatinti šalyje kurtis našų ir sąžiningą verslą, visas pradedančiąsias smulkiąsias įmones 1 metams siūloma atleisti nuo pelno mokesčio, o savarankišką veiklą nusprendusiems vykdyti gyventojams siūloma suteikti 1 metų atostogas nuo socialinio draudimo įmokų. skaityti »

Televizijos turinys Lietuvoje bus labiau europietiškas

Tikimasi, kad naujos Seimo priimtos pataisos padidins galimybę šalies žmonėms gauti teisingą ir įvairiapusišką informaciją, kartu sumažės priešiškos Rusijos propagandos ir dezinformacijos. skaityti »