Finansų ministro susitikime su EIB prezidentu – tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvos

Publikuota: 2017 m. kovo 23 d. ketvirtadienis

Finansų ministras Vilius Šapoka Briuselyje (Belgija) su Europos investicijų banko (EIB) prezidentu Werneriu Hoyeriu aptarė šio banko ir Europos strateginių investicijų fondo (EFSI) Lietuvoje įgyvendinamus projektus bei tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas.

„Siekiame maksimaliai išnaudoti EIB teikiamas galimybes projektų finansavimui Lietuvoje. Mūsų šalis aktyviai naudojasi ne tik įprastomis EIB paskolomis, bet ir EFSI finansavimu. Su EIB prezidentu aptarėme įvairių finansinių šaltinių derinimą, jų sinergiją siekiant pritraukti daugiau investicijų“, – sakė finansų ministras Vilius Šapoka. 

Naujausiais EIB duomenimis Lietuva yra  viena iš septynių ES valstybių narių, pirmaujančių pagal EFSI investicijų ir šalies bendrojo vidaus produkto santykį. Mūsų šalis jau yra užsitikrinusi trijų didelių projektų finansavimą iš šio fondo (Vilniaus oro uosto plėtrai skirta 30 mln. eurų paskola, Vilniaus kogeneracinės jėgainės statybai –190 mln. eurų ir greitkelio ruožo Vilnius – Utena (A14) rekonstrukcijai ir modernizavimui – 40 mln. eurų paskola). Taip pat smulkaus ir vidutinio verslo įmonių finansavimo srityje sudaryti trys susitarimai su bankais, kurių bendra vertė – 365 mln. eurų.

EIB Lietuvai yra suteikęs dvi ilgalaikes paskolas Europos Sąjungos (ES) lėšomis įgyvendinamų projektų bendrajam finansavimui (t.y. tai lėšų daliai, kuria prie projektų įgyvendinimo prisideda valstybė): 1,132 mlrd. eurų 2007–2013 m. laikotarpio ir 1,3 mlrd. eurų 2014–2020 m. laikotarpio projektams.

Taip pat Finansų ministerija bendradarbiauja su EIB, finansuojant daugiabučių renovacijos projektus. Iki 2023 metų planuojama atnaujinti daugiau nei 2000 daugiabučių namų visoje šalyje.

Šaltinis: finmin.lrv.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »