Fotografija ir išmanusis telefonas – tvirta šių dienų sąjunga?

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 19 d. trečiadienis

Rupjūčio 19-oji – Pasaulinė fotografijos diena. Jei kažkada tokia diena buvo šventė tik profesionaliems fotografams, mūsų dienomis, ją galime minėti visi. Vis dažniau bendraujame dalindamiesi vaizdais, o nuolat tobulėjančios technologijos galimybes padaryti įmantrias nuotraukas daro prieinamas visiems. Be abejo šios revoliucijos centre – išmanusis telefonas, bet kokias galimybes jis atveria?

Ir atostogoms, ir darbui

Kompanijos „Samsung Electronics Baltics“ atliktas tyrimas „Living Index“ pasufleravo, kad fotokamera išmaniajame telefone lietuviams yra itin aktuali – net 74 proc. mūsų šalies gyventojų fotografavimo funkciją laiko svarbiausią po tradicinių, tai yra, skambinimo ir sms žinučių rašymo. Kodėl taip pamėgome fotografuoti išmaniaisiais?

„Be išmanaus telefono šiais laikais neišsiversi nei darbe, nei atostogų metu, o viena iš svarbiausių jo funkcijų – fotografavimas, – pasakojo kelionių ekspertas Rimvydas Širvinskas, geriau žinomas Makaliaus vardu, – aš asmeniškai jau kuris laikas į kelionę nebeimu fotoaparato. Visų pirma, tai padeda sutaupyti vietos kelionės krepšyje, visų antra, mano telefono kamera nenusileidžia prieš kelis metus pirkto fotoaparato, tiksliau, ji netgi pažangesnė. Trečia, kadangi telefonas nuolat šalia, su savimi visada turiu ir jame patalpintus mėgstamiausius kadrus, kuriuos bet kada galiu parodyti draugams“.

O štai gerai žinomas konditeris Ali Gadžijevas teigė, kad telefone integruota kamera jam yra labai naudinga darbe: „Taip yra, nes viena iš mano  darbo dalių – fotografuoti savo desertus. Esu įsitikinęs, kad geras telefonas praverčia ne tik verslininkams, tačiau ir kūrybiškiems žmonėms, mėgstantiems savo kūrinius iliustruoti ir dalintis su kitais, tačiau, kaip ir visi kiti, taupantiems laiką“.  

Nuolatinis progresas

Sunku nepastebėti, kaip mobiliųjų technologijų gamintojai neriasi iš kailio siekdami nustebinti naudotojus naujausiais telefonais ir juose integruotomis fotografavimo galimybėmis. „Kompanijos, atsižvelgdamos į naudotojų poreikius, pristatydamos telefonus daug dėmesio skiria būtent fotografavimo funkcijai“, – teigė Audrius Granickas, „Samsung“ produktų žinovas Lietuvoje.

Jo teigimu, naujausiais „Samsung Galaxy“ serijos telefonais besinaudojantys lietuviai jau spėjo priprasti prie tokių funkcijų, kaip, „Quick Launch“, kuri leidžia įjungti kamerą vos per 0,7 sekundės, „Panorma mode“, leidžiančią nufotografuoti plačiai nusidriekusią panoramą bei „wide selfie“, skirtą sutalpinti keliasdešimties draugų kompaniją vienoje asmenukėje

„Be šių funkcijų naujausios telefonų kameros paprastai pasižymi ir kitais privalumas: kadrai „nesusilieja“ dėl kokybiškų optinių vaizdo stabilizatorių, didesnė kameros objektyvo diafragma leidžia fotografuoti esant net ir prastam apšvietimui, o kur dar įvairūs filtrai ir nuotraukų redagavimo galimybės – nejučia fotografuoti pasidaro įdomu net ir iki šiol tokia veikla nesidomėjusiems“, – pasakojo A. Granickas. 

Tiems, kam maža – programėlės

Na, o tie, kurie mano, kad jų telefone fotografavimo funkcijų negana, visada ieškosi jiems patinkančių mobiliųjų programėlių. „Google Play“ parduotuvėje galima rasti šiuo metu vieną geriausių – „VSCO Cam“. Programa siūlo galybę filtrų ir nustatymų bei galimybę kaip mat nuotraukomis pasidalinti su „Facebook“ ar „Instagram“ draugais.

Kitas populiarus pasirinkimas – „Pixlr“ programėlė. Tai, ko gero, geriausias variantas jau padarytų fotografijų redagavimui. „Pixlr“ leidžia pasinaudoti šimtais efektų, galingais redagavimo įrankiais ir leis jums visiškai išlaisvinti savo meilę fotografijai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »