Fotografija ir išmanusis telefonas – tvirta šių dienų sąjunga?

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 19 d. trečiadienis

Rupjūčio 19-oji – Pasaulinė fotografijos diena. Jei kažkada tokia diena buvo šventė tik profesionaliems fotografams, mūsų dienomis, ją galime minėti visi. Vis dažniau bendraujame dalindamiesi vaizdais, o nuolat tobulėjančios technologijos galimybes padaryti įmantrias nuotraukas daro prieinamas visiems. Be abejo šios revoliucijos centre – išmanusis telefonas, bet kokias galimybes jis atveria?

Ir atostogoms, ir darbui

Kompanijos „Samsung Electronics Baltics“ atliktas tyrimas „Living Index“ pasufleravo, kad fotokamera išmaniajame telefone lietuviams yra itin aktuali – net 74 proc. mūsų šalies gyventojų fotografavimo funkciją laiko svarbiausią po tradicinių, tai yra, skambinimo ir sms žinučių rašymo. Kodėl taip pamėgome fotografuoti išmaniaisiais?

„Be išmanaus telefono šiais laikais neišsiversi nei darbe, nei atostogų metu, o viena iš svarbiausių jo funkcijų – fotografavimas, – pasakojo kelionių ekspertas Rimvydas Širvinskas, geriau žinomas Makaliaus vardu, – aš asmeniškai jau kuris laikas į kelionę nebeimu fotoaparato. Visų pirma, tai padeda sutaupyti vietos kelionės krepšyje, visų antra, mano telefono kamera nenusileidžia prieš kelis metus pirkto fotoaparato, tiksliau, ji netgi pažangesnė. Trečia, kadangi telefonas nuolat šalia, su savimi visada turiu ir jame patalpintus mėgstamiausius kadrus, kuriuos bet kada galiu parodyti draugams“.

O štai gerai žinomas konditeris Ali Gadžijevas teigė, kad telefone integruota kamera jam yra labai naudinga darbe: „Taip yra, nes viena iš mano  darbo dalių – fotografuoti savo desertus. Esu įsitikinęs, kad geras telefonas praverčia ne tik verslininkams, tačiau ir kūrybiškiems žmonėms, mėgstantiems savo kūrinius iliustruoti ir dalintis su kitais, tačiau, kaip ir visi kiti, taupantiems laiką“.  

Nuolatinis progresas

Sunku nepastebėti, kaip mobiliųjų technologijų gamintojai neriasi iš kailio siekdami nustebinti naudotojus naujausiais telefonais ir juose integruotomis fotografavimo galimybėmis. „Kompanijos, atsižvelgdamos į naudotojų poreikius, pristatydamos telefonus daug dėmesio skiria būtent fotografavimo funkcijai“, – teigė Audrius Granickas, „Samsung“ produktų žinovas Lietuvoje.

Jo teigimu, naujausiais „Samsung Galaxy“ serijos telefonais besinaudojantys lietuviai jau spėjo priprasti prie tokių funkcijų, kaip, „Quick Launch“, kuri leidžia įjungti kamerą vos per 0,7 sekundės, „Panorma mode“, leidžiančią nufotografuoti plačiai nusidriekusią panoramą bei „wide selfie“, skirtą sutalpinti keliasdešimties draugų kompaniją vienoje asmenukėje

„Be šių funkcijų naujausios telefonų kameros paprastai pasižymi ir kitais privalumas: kadrai „nesusilieja“ dėl kokybiškų optinių vaizdo stabilizatorių, didesnė kameros objektyvo diafragma leidžia fotografuoti esant net ir prastam apšvietimui, o kur dar įvairūs filtrai ir nuotraukų redagavimo galimybės – nejučia fotografuoti pasidaro įdomu net ir iki šiol tokia veikla nesidomėjusiems“, – pasakojo A. Granickas. 

Tiems, kam maža – programėlės

Na, o tie, kurie mano, kad jų telefone fotografavimo funkcijų negana, visada ieškosi jiems patinkančių mobiliųjų programėlių. „Google Play“ parduotuvėje galima rasti šiuo metu vieną geriausių – „VSCO Cam“. Programa siūlo galybę filtrų ir nustatymų bei galimybę kaip mat nuotraukomis pasidalinti su „Facebook“ ar „Instagram“ draugais.

Kitas populiarus pasirinkimas – „Pixlr“ programėlė. Tai, ko gero, geriausias variantas jau padarytų fotografijų redagavimui. „Pixlr“ leidžia pasinaudoti šimtais efektų, galingais redagavimo įrankiais ir leis jums visiškai išlaisvinti savo meilę fotografijai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuva turi didelį potencialą lazerių pramonėje

Bavarijos premjero pavaduotoja Beate Merk mano, kad Lietuva per pastaruosius metus padarė ženklią pažangą inovacijų srityje. skaityti »

R. Dargis: Macronas laimėjo mums laiko. Kaip jį išnaudosime?

Prezidento ir parlamento rinkimus laimėję Emmanuelis Macronas žada reformas savo šaliai ir Europos Sąjungai. Lietuva sprendžia tuos pačius iššūkius kaip Europa. skaityti »

Daugiausia nerimo – dėl NT burbulo ir kibernetinių atakų

Šalies finansų įstaigos vis daugiau svarbos teikia disbalansų šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkoje rizikai, rodo naujausia Lietuvos banko apklausa. skaityti »

Lietuva – viena atspariausių gamtos stichijoms pasaulyje

Lietuva patenka tarp 20 gamtos stichijoms atspariausių pasaulio valstybių, tačiau draudikai pabrėžia, jog ne mažesnę žalą gyventojų turtui bei sveikatai sukelia vasariniai škvalai, liūtys, žaibai. skaityti »

Ūkio kilimą skatina tiek eksportas, tiek vidaus vartojimas

Gerėjant tarptautinei aplinkai, spartėja ir Lietuvos ekonomikos augimas. skaityti »

„Partnerystės lyderio“ apdovanojimą gavo audito institucijos vadovas A. Dulkys

Lietuvos verslo „Oskaru“ vadinamas įvertinimas, praeityje įteiktas tokiems žmonėms kaip Valdas Adamkus, Algirdas Mykolas Brazauskas ir Dalia Grybauskaitė, atiteko už institucijų veiklos skaidrumo ir efektyvumo skatinimą. skaityti »

Norintys kurti verslą vyrai labiau nei moterys bijo susimauti

Dauguma lietuvių nori kurti savo verslą, tačiau vyrai ir moterys tai įsivaizduoja skirtingai. skaityti »

„Nordea“ tyrimas: lietuviai – taupiausi Baltijos šalyse

Lietuvos gyventojai yra taupiausi Baltijos šalyse ir geriausiai pasiruošę finansiniams netikėtumams, rodo banko „Nordea“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktas asmeninių finansų, taupymo ir investavimo tyrimas. skaityti »

Kuriantiems smulkųjį verslą šalyje – vienerių metų atostogos nuo mokesčių

Siekiant paskatinti šalyje kurtis našų ir sąžiningą verslą, visas pradedančiąsias smulkiąsias įmones 1 metams siūloma atleisti nuo pelno mokesčio, o savarankišką veiklą nusprendusiems vykdyti gyventojams siūloma suteikti 1 metų atostogas nuo socialinio draudimo įmokų. skaityti »

Televizijos turinys Lietuvoje bus labiau europietiškas

Tikimasi, kad naujos Seimo priimtos pataisos padidins galimybę šalies žmonėms gauti teisingą ir įvairiapusišką informaciją, kartu sumažės priešiškos Rusijos propagandos ir dezinformacijos. skaityti »