Inžinerinės pramonės parodoje pirmą kartą įrengta Mokslo ir inovacijų alėja

Publikuota: 2014 m. gegužės 20 d. antradienis

Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO atsidaro 22-oji tarptautinė inžinerinės pramonės technologijų, metalo apdirbimo ir elektrotechnikos paroda BALTTECHNIKA.

BALTTECHNIKA – vienintelė specializuota inžinerinės pramonės paroda Lietuvoje. Joje demonstruojamos naujausios pramonės technologijos ir įranga, metalo apdirbimo naujovės, automatizuotos valdymo sistemos, pramoniniai robotai, energijos taupymo technologijos ir kt.

Šiemet parodoje akcentuojamos inžinerinės pramonės įmonių kooperacijos galimybės, metalo apdirbimas ir suvirinimas, pramonės objektų priežiūra bei valdymas Lietuvoje ir užsienyje. Parodoje bus galima susipažinti su įvairių inžinerinės pramonės sričių įmonių atstovais, jų vykdoma veikla. Taip pat bus galima pamatyti įmonių ir švietimo įstaigų kuriamus inovatyvius sprendimus.

Parodoje dalyvaus 130 įmonių iš 16 pasaulio valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Lenkijos, Vokietijos, Austrijos, D. Britanijos, Nyderlandų, Italijos, Čekijos, Slovakijos, Belgijos, Suomijos. Dalyvių ekspozicijos išsidėstys 4-oje ir 5-oje salėse bei lauko aikštelėse ir užims apie 7000 kv.m.

Pirmą kartą parodoje bus įrengta Mokslo ir inovacijų alėja, kurioje ne tik Lietuvos universitetai, bet ir kolegijos bei kitos įstaigos pristatys savo idėjas, naujoves ir sprendimus. Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras demonstruos suvirinimo stimuliatorius, KTU Nacionalinis inovacijų ir verslo centras pristatys lietuvišką palydovą „LitSat-1“, medienos apsaugos ir parkavimo sistemas, vandens skaitiklių patikrinimo prietaisą. Šiaulių universitetas pademonstruos žvilgsniu valdomą kompiuterį, kompiuterinės regos tyrimus, išmaniuosius galios keitiklius, o Alytaus profesinio rengimo centras pristatys vykdomas inžinerinio profesinio mokymo programas. Gegužės 22 d. 10-13 val. Mokslų ir inovacijų alėjoje „Robotikos mokykla“ ir LINPRA organizuoja konferenciją-diskusiją „Inžinerija mokykloje“, kurioje bus apžvelgiamos inžinerijos įtraukimo į mokymo procesą galimybės.

Iš viso parodoje šiemet vyks 40 įvairių renginių. Gegužės 20-21 d. jau trečią kartą bus surengtas Suvirintojų meistriškumo konkursas, vėl vyks „Elektrikų pavasaris“,  kuris suburs elektrotechnikos gamintojus bei vartotojus profesionalus. „Elektrikų  pavasario“ ekspozicijoje, kurią organizuoja UAB „Dogas“, savo naujienas demonstruos per 40 įmonių iš įvairių šalių.

Gegužės 20 d. parodoje rengiama tarptautinė verslo kontaktų mugė, skirta Lietuvos ir užsienio inžinerinės pramonės įmonėms rasti naujų verslo partnerių ir aptarti bendradarbiavimo galimybes. Specialistus pakvies konferencijos „Inžinerinė priežiūra – kas naujo Lietuvoje“, „Inovacija – nuo idėjos iki įvykdymo“, kurią rengia Danijos prekybos rūmai, Prancūzijos-Baltijos šalių gynybos pramonės konferencija, kurią pirmą kartą Lietuvoje organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Prancūzijos ambasada Vilniuje. Taip pat bus rengiami įvairūs seminarai aktualiais klausimais, vyks moksleivių inžinerinio projektavimo konkursas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »