Inžinerinės pramonės parodoje pirmą kartą įrengta Mokslo ir inovacijų alėja

Publikuota: 2014 m. gegužės 20 d. antradienis

Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO atsidaro 22-oji tarptautinė inžinerinės pramonės technologijų, metalo apdirbimo ir elektrotechnikos paroda BALTTECHNIKA.

BALTTECHNIKA – vienintelė specializuota inžinerinės pramonės paroda Lietuvoje. Joje demonstruojamos naujausios pramonės technologijos ir įranga, metalo apdirbimo naujovės, automatizuotos valdymo sistemos, pramoniniai robotai, energijos taupymo technologijos ir kt.

Šiemet parodoje akcentuojamos inžinerinės pramonės įmonių kooperacijos galimybės, metalo apdirbimas ir suvirinimas, pramonės objektų priežiūra bei valdymas Lietuvoje ir užsienyje. Parodoje bus galima susipažinti su įvairių inžinerinės pramonės sričių įmonių atstovais, jų vykdoma veikla. Taip pat bus galima pamatyti įmonių ir švietimo įstaigų kuriamus inovatyvius sprendimus.

Parodoje dalyvaus 130 įmonių iš 16 pasaulio valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Lenkijos, Vokietijos, Austrijos, D. Britanijos, Nyderlandų, Italijos, Čekijos, Slovakijos, Belgijos, Suomijos. Dalyvių ekspozicijos išsidėstys 4-oje ir 5-oje salėse bei lauko aikštelėse ir užims apie 7000 kv.m.

Pirmą kartą parodoje bus įrengta Mokslo ir inovacijų alėja, kurioje ne tik Lietuvos universitetai, bet ir kolegijos bei kitos įstaigos pristatys savo idėjas, naujoves ir sprendimus. Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras demonstruos suvirinimo stimuliatorius, KTU Nacionalinis inovacijų ir verslo centras pristatys lietuvišką palydovą „LitSat-1“, medienos apsaugos ir parkavimo sistemas, vandens skaitiklių patikrinimo prietaisą. Šiaulių universitetas pademonstruos žvilgsniu valdomą kompiuterį, kompiuterinės regos tyrimus, išmaniuosius galios keitiklius, o Alytaus profesinio rengimo centras pristatys vykdomas inžinerinio profesinio mokymo programas. Gegužės 22 d. 10-13 val. Mokslų ir inovacijų alėjoje „Robotikos mokykla“ ir LINPRA organizuoja konferenciją-diskusiją „Inžinerija mokykloje“, kurioje bus apžvelgiamos inžinerijos įtraukimo į mokymo procesą galimybės.

Iš viso parodoje šiemet vyks 40 įvairių renginių. Gegužės 20-21 d. jau trečią kartą bus surengtas Suvirintojų meistriškumo konkursas, vėl vyks „Elektrikų pavasaris“,  kuris suburs elektrotechnikos gamintojus bei vartotojus profesionalus. „Elektrikų  pavasario“ ekspozicijoje, kurią organizuoja UAB „Dogas“, savo naujienas demonstruos per 40 įmonių iš įvairių šalių.

Gegužės 20 d. parodoje rengiama tarptautinė verslo kontaktų mugė, skirta Lietuvos ir užsienio inžinerinės pramonės įmonėms rasti naujų verslo partnerių ir aptarti bendradarbiavimo galimybes. Specialistus pakvies konferencijos „Inžinerinė priežiūra – kas naujo Lietuvoje“, „Inovacija – nuo idėjos iki įvykdymo“, kurią rengia Danijos prekybos rūmai, Prancūzijos-Baltijos šalių gynybos pramonės konferencija, kurią pirmą kartą Lietuvoje organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Prancūzijos ambasada Vilniuje. Taip pat bus rengiami įvairūs seminarai aktualiais klausimais, vyks moksleivių inžinerinio projektavimo konkursas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »

Mokesčių ir socialinė sistema tobulinama atsižvelgus į visuomenės nuomonę

Vyriausybė siūlo neapmokestinamųjų pajamų dydį jau nuo kitų metų prilyginti minimaliai mėnesiniai algai, siekiančiai 380 eurų. skaityti »

Kuris turtingesnis – Jeffas Bezosas ar Billas Gatesas?

Pastaruoju metu žiniasklaida mirga pranešimais apie turingiausią pasaulio žmogų. Vieną akimirką tai „Amazon“ vadovas Jezzas Bezosas, o kitą – „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas susigrąžina savo pozicijas. skaityti »

Kokiuose miestuose labiausiai sekasi moterims verslininkėms?

Londonas, Stokholmas, Niujorkas, San Franciskas ir Bostonas – penki potencialioms moterims verslininkėms palankiausi miestai pasaulyje. skaityti »

Lietuvių instaliacija atrinkta dalyvauti legendiniame festivalyje „Burning Man“

Lietuvių komanda kuri pristatys meninę-techninę instaliaciją „Dance For The Dawn“ skaityti »