Įvyko Lietuvos pramonininkų konfederacijos metinė konferencija

Publikuota: 2015 m. birželio 19 d. penktadienis

Birželio 18 d. Anykščiuose  įvyko Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) metinė konferencija, kurioje konfederacijos nariams buvo pristatytos svarbiausios LPK veiklos kryptys, pasiekti rezultatai ir identifikuoti klausimai, kuriuos LPK kartu su Vyriausybe ir kitomis institucijomis turėtų spręsti siekiant užtikrinti palankias sąlygas verslui ir stiprinti pramonės konkurencingumą.

Pasak LPK prezidento Roberto Dargio, 2014–2015 metai Lietuvai ir jos pramonės sektoriui buvo naujų išbandymų ir galimybių metas. Šis laikotarpis (nuo 2014 m. birželio mėn. iki 2015 m. birželio mėn.) buvo labai sudėtingas ir įtakotas bendros geopolitinės situacijos, įvestų sankcijų ir embargo. Pramonė aktyviai ieškojusi naujų užsienio rinkų pamažu atsigauna, o LPK numato stiprinti verslo tarybų veiklą, o konkretindama pagalbą įmonėms, ypatingą dėmesį skirti įmonių kontaktų užmezgimui ir įtvirtinimui prioritetinėse rinkose. Akivaizdi pažanga, siekiant optimizuoti pagalbą verslui,   yra matoma daugelyje verslo tarybų veikloje. Verslo tarybos taps pagrindiniais dvišalio ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo su Baltarusija, Kazachstanu, Rusijos Federacija ir Ukraina stiprinimo instrumentais Lietuvoje. Jau surengti Lietuvos-Baltarusijos ekonomikos forumai Mogiliove ir Baltarusijoje, planuojamas Lietuvos-Ukrainos ekonomikos forumas. Įvyko verslo misijos į Armėniją ir Kazachstaną, planuojamos į Ukrainą, Kiniją, Indoneziją, Azerbaidžaną ir Omaną.

R.Dargis informavo, kad 2014 m. lapkričio mėn. LPK pasirašė susitarimo memorandumą  su Danų pramonininkų konfederacija (Dansk Industri) dėl ilgalaikės organizacijų partnerystės bei pagalbos atstovaujant narių interesams užsienio rinkų paieškose. Susitarimas leis LPK nariams pasinaudoti konkrečiu danų  įdirbiu eksporto rinkų paieškose. Lietuvos verslas su danų įmonėmis galės naudotis Dansk Industri nariams teikiamomis paslaugomis, suteikiant pagalbą eksporto, investicijų, partnerių paieškos, biuro užsienyje (Kinijoje, Rusijoje, Brazilijoje, Meksikoje, Afrikoje, Indijoje) klausimais. LPK prezidentas akcentavo būtinybę  labai aiškiai apsibrėžti prioritetinių eksporto rinkų sąrašą, o „ėjimą į šias rinkas“ stiprinti  valstybės politine parama. Kaip pavyzdys buvo pateikta Danija, turinti  5 jas dominančias prioritetines rinkas, kurioms skiria pagrindinį dėmesį –  Kinija, Rusija, Meksika, Brazilija, Tanzanija, o Lietuvos oficialus prioritetas – 27 valstybės.

„Globalaus pasaulio procesai tokie spartūs ir taip greitai kinta, kad yra būtinas kitoks požiūris į švietimo sistemą, būtinas visai kito lygmens vykstančių procesų matymas, suvokimas ir gebėjimas adekvačiai reaguoti į pokyčius. Švietimo ir mokslo sistema jau šiandien turi būti pritaikyta prie artėjančių galingų pramonės pokyčių. Tam, kad idėjos būtų įgyvendintos reikia išsilavinusių žmonių, galinčių valdyti ir naudoti turimas ir būsimas technologijas. Pramonės skaitmenizacija jau tapo svarbiausiu pažangos instrumentu, todėl be mokslo ir verslo partnerystės šiuolaikinė pramonės pažanga bus neįmanoma“  – savo kalboje pažymėjo LPK prezidentas.

R.Dargio teigimu, išskirtinį dėmesį LPK skiria ir skirs švietimo ir mokslo klausimams. Jau identifikuotos svarbiausios profesinio mokymo ir aukštojo mokslo problemos, parengtas sprendimų sąrašas ir pradėti rengti teisės aktų projektai. Toliau ketinama vykdyti projektą Misija-karjera (http://misijakarjera.lt/), kurio tikslas sudaryti sąlygas   mokiniams geriau planuoti savo karjerą.

Kalbant apie socialinio modelio įstatymų paketą, pabrėžta būtinybė keisti galiojančią teisinę bazę, kad darbo santykių reguliavimas  ne tik atspindėtų naujoviškus darbo santykius, bet ir būti konkurencingas tarptautiniu mastu. 

Konferencijos dalyvius pasveikino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, kuris akcentavo mokslo ir verslo partnerystės svarbą, inovacijų poreikį, šalies konkurencingumo didino būtinybę bei lankstesnių darbo santykių naudą gyventojams.

Kalbėdamas apie Lietuvos ekonomikos ateitį, premjeras teigė, jog turime būti kūrybingi, inovatyvūs bei konkurencingesni. „Mūsų dinamiškame pasaulyje kūrybingumas, inovacijos ir naujovių diegimas stipriai veikia visų mūsų ekonominę bei socialinę aplinką. Technologijos įgauna vis didesnę įtaką siekiant konkurencinio pranašumo, prisitaikant prie augančių visuomenės poreikių ir rinkos pokyčių“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas A. Butkevičius.

Konferencijoje taip pat dalyvavo Kultūros ministras Šarūnas Birutis,  Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis ir Seimo nariai, Anykščių rajono verslo ir kultūros atstovai.

Artimiausiu metu LPK tinklalapyje bus paskelbta konfederacijos veiklos metinė ataskaita.

Šaltinis: lpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »