Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Publikuota: 2017 m. lapkričio 17 d. penktadienis

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas.

„Japonija yra viena svarbiausių pasaulio ekonomikų, buvo svarbu ir naudinga išgirsti, kaip ji sprendžia ūkio skatinimo ir kitus klausimus, kurie yra peržengę atskirų valstybių ar net kontinentų ribas. Su ponu Kuroda aptarėme ir grėsmes pasaulio ekonomikos augimui, daug dėmesio skyrėme FinTech sektoriaus raidai Japonijoje ir Azijos šalyse“, – sako V. Vasiliauskas.

Lietuvos banko delegacija taip pat susitiko su Japonijos finansų ministerijos, finansinių paslaugų agentūros ir daugiau kaip 200 įmonių vienijančios FinTech asociacijos atstovais. Mūsų šalies ambasadoje Tokijuje vyksiančiame renginyje Lietuvos banko atstovai pristatys FinTech plėtrą mūsų šalyje skatinančias priemones.

„Vizito metu su Japonijos finansų sektorių prižiūrinčiomis institucijomis ir rinkos dalyviais pasidalijome gerąja Lietuvos praktika FinTech reguliavimo srityje. Esame viena iš trijų palankiausią verslo aplinką siūlančių euro zonos šalių, kuri yra atvira finansinėms inovacijoms. Lietuva turi potencialą tapti langu Kinijos, Singapūro ir kitų Pietryčių Azijos šalių FinTech įmonėms, siekiančioms patekti į Europos rinką“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

Šaltinis: Lietuvos bankas
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuva turi didelį potencialą lazerių pramonėje

Bavarijos premjero pavaduotoja Beate Merk mano, kad Lietuva per pastaruosius metus padarė ženklią pažangą inovacijų srityje. skaityti »

R. Dargis: Macronas laimėjo mums laiko. Kaip jį išnaudosime?

Prezidento ir parlamento rinkimus laimėję Emmanuelis Macronas žada reformas savo šaliai ir Europos Sąjungai. Lietuva sprendžia tuos pačius iššūkius kaip Europa. skaityti »

Daugiausia nerimo – dėl NT burbulo ir kibernetinių atakų

Šalies finansų įstaigos vis daugiau svarbos teikia disbalansų šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkoje rizikai, rodo naujausia Lietuvos banko apklausa. skaityti »

Lietuva – viena atspariausių gamtos stichijoms pasaulyje

Lietuva patenka tarp 20 gamtos stichijoms atspariausių pasaulio valstybių, tačiau draudikai pabrėžia, jog ne mažesnę žalą gyventojų turtui bei sveikatai sukelia vasariniai škvalai, liūtys, žaibai. skaityti »

Ūkio kilimą skatina tiek eksportas, tiek vidaus vartojimas

Gerėjant tarptautinei aplinkai, spartėja ir Lietuvos ekonomikos augimas. skaityti »

„Partnerystės lyderio“ apdovanojimą gavo audito institucijos vadovas A. Dulkys

Lietuvos verslo „Oskaru“ vadinamas įvertinimas, praeityje įteiktas tokiems žmonėms kaip Valdas Adamkus, Algirdas Mykolas Brazauskas ir Dalia Grybauskaitė, atiteko už institucijų veiklos skaidrumo ir efektyvumo skatinimą. skaityti »

Norintys kurti verslą vyrai labiau nei moterys bijo susimauti

Dauguma lietuvių nori kurti savo verslą, tačiau vyrai ir moterys tai įsivaizduoja skirtingai. skaityti »

„Nordea“ tyrimas: lietuviai – taupiausi Baltijos šalyse

Lietuvos gyventojai yra taupiausi Baltijos šalyse ir geriausiai pasiruošę finansiniams netikėtumams, rodo banko „Nordea“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktas asmeninių finansų, taupymo ir investavimo tyrimas. skaityti »

Kuriantiems smulkųjį verslą šalyje – vienerių metų atostogos nuo mokesčių

Siekiant paskatinti šalyje kurtis našų ir sąžiningą verslą, visas pradedančiąsias smulkiąsias įmones 1 metams siūloma atleisti nuo pelno mokesčio, o savarankišką veiklą nusprendusiems vykdyti gyventojams siūloma suteikti 1 metų atostogas nuo socialinio draudimo įmokų. skaityti »

Televizijos turinys Lietuvoje bus labiau europietiškas

Tikimasi, kad naujos Seimo priimtos pataisos padidins galimybę šalies žmonėms gauti teisingą ir įvairiapusišką informaciją, kartu sumažės priešiškos Rusijos propagandos ir dezinformacijos. skaityti »