Keliaujantys verslininkai: galimybė dirbti „čia ir dabar“ – būtina

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 9 d. pirmadienis

Verslo reikalais keliaujantys europiečiai yra tie, kuriems neišvengiamai tenka dirbti tiesiog kelyje: „čia ir dabar“. Nauja HP apklausa parodė, kad net 93 proc. keliaujančių verslininkų galutinai pasiruošia susitikimams kelionės metu.  

Apklausus nuolat verslo reikalais keliaujančius darbuotojus iš devynių Europos šalių paaiškėjo, kad  54 proc. jų  bent pusę kelionės laiko praleidžia tvarkydami darbo reikalus. Daugiausiai dirbančių „čia ir dabar“ (67 proc.) yra tarp britų – daugiau nei pusę kelionės laiko jie praleidžia ruošdamiesi artėjantiems susitikimams. Tarp vokiečių taip intensyviai kelionėse dirba tik 43 proc. 

88 proc. respondentų teigė, kad išlikti produktyviems ir neatsiriboti nuo darbų leidžia technologijos –  31 proc. kelionės laiko respondentai teigė praleidžiantys naudodamiesi elektroniniu paštu, 24 proc. kelionės laiko ieško informacijos, 22 proc. kelionės laiko redaguoja parengtą turinį.

Tyrimas parodė, kad didžiausi trikdžiai, slopinantys produktyvumą yra ryšio prieigos trūkumas (62 proc.) ir negalėjimas prisijungti prie įprastų darbo įrankių ir programų.

„Mobilus darbas jau tapo verslininkų kasdienybe. Mūsų tyrimas parodė, kad mobiliesiems įrenginiams keliami vis aukštesni reikalavimai, – sakė HP Kompiuterinių produktų grupės vadovas Baltijos šalyse Mantas Gabrijolavičius. – Todėl HP neseniai pristatė pirmąjį planšetinį kompiuterį, sukurtą verslui – „ElitePad 900“. Šis prietaisas suteikia tokį patį funkcionalumą, kokio vartotojai tikisi iš įprasto nešiojamojo kompiuterio ir turi talpią bateriją, kuri garantuoja ne kelias valandas, o visą dieną nepertraukiamo darbo“.

HP apklausa parodė, kad biuras jau nebėra ta vieta, kurioje dauguma darbuotojų jaučiasi produktyviausi. 73 proc. respondentų kelionėse leidžiamą laiką suvokia kaip galimybę padidinti produktyvumą ir per trumpesnį laiką nuveikti daugiau. Dar  56 proc. tvirtina, kad geriausias idėjas jie sukuria ne biure, o kitose vietose.

Verslo keliautojų lūkesčiai pradeda viršyti įrenginių galimybes. Aštuoni iš dešimties apklaustųjų jaučiasi ribojami: 

•                           59 proc. teigia, kad interneto prieiga yra per lėta arba nepastovi;

•                           56 proc. pastebi, kad įrenginio baterija išsikrauna per greitai; 

•                           51 proc. mano, kad įrenginys veikia per lėtai; 

•                           50 proc. teigia, kad naudojantis jų įrenginiu jungtis prie interneto yra per brangu arba per sudėtinga. 

Didėjant priklausomybei nuo technologijų, verslo keliautojai vis labiau rūpinasi dėl saugumo. Beveik trys ketvirtadaliai (72 proc.) bijo, kad įrenginys bus pavogtas,  71 proc. susirūpinęs dėl kibernetinio saugumo ir galimo duomenų praradimo. 

„Pastebime, kad verslo reikalais keliaujantys žmonės tikisi tokio paties naudojimosi paprastumo, dizaino savybių ir nepriekaištingo veikimo, kaip ir įprastuose, namų vartotojams skirtuose prietaisuose, - pridūrė M. Gabrijolavičius. – Todėl į savo darbinę veiklą jie įtraukia vis daugiau namų vartotojams skirtų prietaisų. Tačiau pastarieji turi silpnųjų pusių saugumo, patvarumo ir baterijos talpumo srityse. Todėl kurdami prietaisus verslui siekiame, kad jie būtų funkcionalūs ir atitiktų verslo poreikius, tačiau tuo pat metu išlaikytų gerąsias namų vartotojams skirtų įrenginių savybes“.


 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »

Mokesčių ir socialinė sistema tobulinama atsižvelgus į visuomenės nuomonę

Vyriausybė siūlo neapmokestinamųjų pajamų dydį jau nuo kitų metų prilyginti minimaliai mėnesiniai algai, siekiančiai 380 eurų. skaityti »

Kuris turtingesnis – Jeffas Bezosas ar Billas Gatesas?

Pastaruoju metu žiniasklaida mirga pranešimais apie turingiausią pasaulio žmogų. Vieną akimirką tai „Amazon“ vadovas Jezzas Bezosas, o kitą – „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas susigrąžina savo pozicijas. skaityti »

Kokiuose miestuose labiausiai sekasi moterims verslininkėms?

Londonas, Stokholmas, Niujorkas, San Franciskas ir Bostonas – penki potencialioms moterims verslininkėms palankiausi miestai pasaulyje. skaityti »

Lietuvių instaliacija atrinkta dalyvauti legendiniame festivalyje „Burning Man“

Lietuvių komanda kuri pristatys meninę-techninę instaliaciją „Dance For The Dawn“ skaityti »