Kinijoje pristatomos Lietuvos rinkos galimybės

Publikuota: 2016 m. lapkričio 11 d. penktadienis

Šių metų lapkričio 11–13 dienomis ūkio ministras Evaldas Gustas per darbo vizitą Šanchajuje (Kinija) susitinka su Kinijos turizmo ministru Li Jinzao, Kinijos turizmo asociacijos vadovais, Kinijos kelionių organizatoriais bei dalyvauja 2016 m. Kinijos tarptautiniame turizmo forume ir turizmo parodoje. Per susitikimus pristatomas Lietuvos turizmo potencialas, aptariami galimi bendradarbiavimo projektai, tariamasi dėl Kinijos turizmo potencialo pristatymo per 2017 metais sausio 20–22 d. Vilniuje vyksiančią turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodą „Adventur“. Taip pat Kinijoje ūkio ministras susitinka su Šanchajaus mokslo ir technologijų komisijos vadovybe, lankosi mokslo ir technologijų parkuose ir aptaria galimybes plėtoti technologinius parkus Centrinėje ir Rytų Europoje.

„Kinija yra prioritetinė eksporto rinka, taip pat prioritetinė tolimoji Lietuvos turizmo rinka. Pastaraisiais metais Kinijos turistų skaičius Lietuvoje auga, o mūsų valstybės turizmo galimybės nuosekliai pristatomos Kinijos rinkai. Tikėdamiesi sudominti Kinijos verslą bendrais projektais ir pritraukti kuo daugiau Kinijos turistų į Lietuvą, skatiname dvišalį bendradarbiavimą, stipriname partnerystę, siekiame ir toliau intensyviai bendradarbiauti su Kinijos turizmo valstybinėmis ir mokslo įstaigomis bei verslo įmonėmis“, – teigia ūkio ministras E. Gustas.

Per susitikimą su Kinijos turizmo ministru L. Jinzao ūkio ministras aptaria, kaip dar labiau sustiprinti Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimą turizmo srityje. Pasak E. Gusto, daugiašaliu formatu Lietuva ir Kinija yra Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) narės, kurios aktyviai dalyvauja šios organizacijos veikloje. Plėtojant dvišalį Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimą jau kelerius metus iš eilės Lietuvoje organizuojamos kontaktų mugės ir pažintiniai turai Kinijos turizmo verslo atstovams, taip pat aktyviai dirbama su Kinijos žiniasklaidos atstovais. Per susitikimą ketinama aptarti galimus renginius, kurie bus skirti 2018-iesiems – Europos Sąjungos ir Kinijos turizmo metams. Svarbiausias 2018 metų, kuriuos paskelbė Europos Komisija, tikslas – pritraukti kuo daugiau turistų bei Europos architektūra, kultūra ir religiniu paveldu besidominčių asmenų iš Kinijos.

Šanchajuje E. Gustas taip pat dalyvauja 18-ojoje tarptautinėje Kinijos turizmo parodoje ir 2016 m. Kinijos tarptautiniame turizmo forume, kuriame pristato Lietuvos turizmo potencialą ir naująjį Lietuvos turizmo prekės ženklą „Real is beautiful“. Pasak ūkio ministro, Lietuva gali pritraukti daugiau turistų iš Kinijos, nes kinai ieško naujų kelionių krypčių, domisi autentiškomis ir savitos kultūros šalimis, vertina kainos ir kokybės santykį. Lietuvos pranašumai – gera geografinė padėtis, saugumas, istorinis paveldas, graži gamta, išvystyta rekreacinė infrastruktūra – dar labiau skatina kinus apsilankyti mūsų šalyje.

Lietuva tarptautinėje turizmo parodoje Šanchajuje „Kinijos kelionių mugė“ pirmą kartą dalyvavo praėjusiais metais, kur turėjo savo stendą ir sulaukė nemažai dėmesio iš Kinijos turizmo verslo atstovų ir parodos lankytojų. Be to, Lietuva buvo pristatoma vienoje didžiausių tarptautinių turizmo parodų Kinijoje „Kinijos tarptautinių kelionių mugė 2015“ specialiai įrengtame Centrinės ir Rytų Europos šalių stende.

Per darbo vizitą Kinijoje ūkio ministras taip pat susitinka su Šanchajaus mokslo ir technologijų komisijos vadovybe. Susitikimo metu aptariamas bendradarbiavimas bendrų mokslinių tyrimų ir inovacijų srityse, mokslo ir technologinių parkų, verslo inkubatorių skatinimo ir veiklos organizavimo perspektyvos.

E. Gustas taip pat lanko Šanchajuje esančius mokslo ir technologijų parkus, kuriuose pagal technologinių įmonių mainų programą nuo gruodžio mėnesio stažuosis penkių Lietuvos įmonių atstovai. Ūkio ministras aptaria ir galimybes kartu su Kinijos verslininkais plėtoti technologinius parkus Centrinėje ir Rytų Europoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »