Kokiuose miestuose labiausiai sekasi moterims verslininkėms?

Publikuota: 2017 m. liepos 24 d. pirmadienis

Londonas, Stokholmas, Niujorkas, San Franciskas ir Bostonas – penki potencialioms moterims verslininkėms palankiausi miestai pasaulyje. Tokius rezultatus atskleidė „Dell“ inicijuotas tyrimas „Moterims verslininkėms palankiausių miestų indeksas“, vienintelis pasaulinis lyties aspektą apimantis indeksas, kuriame nagrinėjamas miesto gebėjimas pritraukti ir skatinti moterų įkurtų įmonių augimą bei rezultatus. Tyrimas taip pat atskleidė, kad pašalinus kliūtis, trukdančias moterų verslumui, miesto ekonominės perspektyvos dramatiškai padidėja. Šis indeksas padeda verslininkams ir politinių sprendimų formuotojams visame pasaulyje gerinti sąlygas, kad moterų įkurtos įmonės klestėtų.

„Visame pasaulyje moterų verslumo lygis kasmet auga daugiau nei 10 proc. Tiesą sakant, labiau tikėtina, kad moterys, o ne vyrai pradės verslą daugelyje rinkų. Vis dėlto įmonių sėkmę gali riboti finansinės, kultūrinės ir politinės kliūtys, – teigia Karen Quintos, „Dell“ komercijos direktorė ir vykdomoji viceprezidentė. – Suteikę miestų lyderiams ir politinių sprendimų formuotojams duomenis, pagrįstus moksliniais tyrimais ir aiškiais raginimais imtis veiksmų, galime kolektyviai pagerinti aplinką, skirtą potencialioms moterims verslininkėms. O tai smarkiai padidina miesto ekonomines perspektyvas, nes tai, kas naudinga moterims, naudinga ir ekonomikai.“

8-ame metiniame „Dell“ moterų verslininkių tinklo viršūnių susitikime“ (angl. Dell Women Entrepreneur Network Summit) „Dell“ paskelbė tyrimo „2017 m. moterims verslininkėms palankiausių miestų indeksas“ (angl. 2017 Women Entrepreneur Cities Index (WE Cities) rezultatus, kurie atskleidė, kaip 50 verslininkėms palankiausių pasaulio miestų skatina potencialias moteris verslininkes. Siekiant atskleisti ne tik nacionalinių įstatymų ir papročių, bet ir vietos politikos, programų poveikį potencialioms moterims verslininkėms, šiame tyrime buvo vertinami miestai, o ne šalys. 1-ąją vietą užėmė Niujorkas – už gebėjimą pritraukti ir palaikyti potencialias moteris verslininkes su geriausiai įvertinta palankia ir darbine aplinka. Palankiausių miestų penketuką užbaigė Bostonas ir Stokholmas.

Remiantis pastarųjų penkerių metų „Dell“ potencialių moterų verslininkių tyrimų duomenimis, nustatytos penkios svarbios miesto ypatybių kategorijos: kapitalas, technologijos, talentai, kultūra ir rinka. Šios kategorijos suskirstytos į dvi grupes – darbinę aplinką ir palankią aplinką. Bendrą įvertinimą sudaro 72 rodikliai, iš kurių 45, beveik du trečdaliai, apima lyties aspektą. Individualūs rodikliai suskirstyti pagal keturis kriterijus: tinkamumą, pagrindinių duomenų kokybę, indekso unikalumą ir lyties aspektą.

„Visame pasaulyje siekiama, kad moterys verslininkės visur klestėtų. „Moterims verslininkėms palankiausių miestų indeksas“ gali būti naudojamas kaip diagnostikos priemonė, padedanti užtikrinti, kad įstatymų leidėjai leistų moterims verslininkėms sėkmingai kurti verslą, – teigia Elizabeth Gore, „Dell“ verslininkė rezidentė (angl. entrepreneur-in-residence). – Kiekvienas šiame sąraše esantis miestas gali mokytis vienas iš kito ir skatinti politinius pokyčius, siekdami pritraukti ir remti moteris verslininkes. Pokytis bus vertinamas ne tik miesto, bet ir žmonijos lygmenyje, nes formuojame ekosistemą, kurioje visi verslininkai gali klestėti, nepriklausomai nuo lyties.“

2016 ir 2017 m. atlikti tyrimai skiriasi keliais aspektais, įskaitant bendrą miestų skaičių, rodiklių skaičių ir rodiklių svorį, pagrįstą naujais duomenų šaltiniais. Atsižvelgiant į naujus reitingo elementus, šiais metais atlikto tyrimo balai neturėtų būti lyginami su ankstesnių metų rezultatais.

Šaltinis: Pranešimas
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »