LNB vadovas dalyvavo UNESCO Generalinės konferencijos 38-ojoje sesijoje

Publikuota: 2015 m. lapkričio 16 d. pirmadienis

Lapkričio 9–15 dienomis Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas dalyvavo Paryžiuje vykusioje Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Generalinės konferencijos 38-ojoje sesijoje kaip programos „Informacija visiems“ Lietuvos atstovas.

Šiame svarbiame renginyje daug dėmesio skirta UNESCO, šiemet mininčios savo 70-metį,  vaidmeniui, siekiant 2030 m. tvaraus vystymosi darbotvarkės tikslų, kultūros vertybių apsaugai ginkluotų konfliktų metu, Kosovo pripažinimui UNESCO nariu ir kitiems klausimams.

Generalinės konferencijos sesijos metu prof. dr. R. Gudauskas susitiko su IFAP  (Information for All Programme) atstove Charica Haddad. Jai buvo pristatytos šių metų spalio 2 d. Lietuvos Respublikos Seime vykusios apskritojo stalo diskusijos „Daugiakalbio ir daugiakultūrinio turinio paslaugos tinklaveikos visuomenei“ parengtos rekomendacijos Lietuvos nacionaliniam komitetui „Informacija visiems“ prie nacionalinės UNESCO komisijos, UNESCO IFAP tarptautiniam komitetui bei nacionalinėms institucijoms, susijusioms su renginio tema ir informacinės visuomenės plėtra bei teisėkūra.IFAP atstovė teigiamai įvertino Lietuvos įdirbį.

Sesijos metu taip pat įvyko darbinis susitikimas su Lietuvos ambasadoriumi prie UNESCO Arūnu Gelūnu, kuris pirmininkavo Generalinės konferencijos Kultūros komisijai. „Kultūra – viena iš labiausiai vertinamų UNESCO veiklų, ypač – rūpestis pasaulio paveldo vertybių išsaugojimu,  kultūrų raiškos įvairovės užtikrinimu ir nematerialiuoju  kultūros paveldu“, – pabrėžė ambasadorius

Vizito metu prof. dr. R. Gudauskas dalyvavo susitikime su Prancūzijos nacionalinės bibliotekos direktoriumi Bruno Racine. Buvo kalbama apie inovatyvių paslaugų gyventojams bei viešosioms bibliotekoms teikimą, pasidalinta partnerysčių su valstybiniu sektoriumi bei verslu užmezgimo patirtimis, nagrinėti darbuotojų strateginių kompetencijų ir naujų procesų valdymo struktūrų kūrimo klausimai.

Šaltinis: lnb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuva turi didelį potencialą lazerių pramonėje

Bavarijos premjero pavaduotoja Beate Merk mano, kad Lietuva per pastaruosius metus padarė ženklią pažangą inovacijų srityje. skaityti »

R. Dargis: Macronas laimėjo mums laiko. Kaip jį išnaudosime?

Prezidento ir parlamento rinkimus laimėję Emmanuelis Macronas žada reformas savo šaliai ir Europos Sąjungai. Lietuva sprendžia tuos pačius iššūkius kaip Europa. skaityti »

Daugiausia nerimo – dėl NT burbulo ir kibernetinių atakų

Šalies finansų įstaigos vis daugiau svarbos teikia disbalansų šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkoje rizikai, rodo naujausia Lietuvos banko apklausa. skaityti »

Lietuva – viena atspariausių gamtos stichijoms pasaulyje

Lietuva patenka tarp 20 gamtos stichijoms atspariausių pasaulio valstybių, tačiau draudikai pabrėžia, jog ne mažesnę žalą gyventojų turtui bei sveikatai sukelia vasariniai škvalai, liūtys, žaibai. skaityti »

Ūkio kilimą skatina tiek eksportas, tiek vidaus vartojimas

Gerėjant tarptautinei aplinkai, spartėja ir Lietuvos ekonomikos augimas. skaityti »

„Partnerystės lyderio“ apdovanojimą gavo audito institucijos vadovas A. Dulkys

Lietuvos verslo „Oskaru“ vadinamas įvertinimas, praeityje įteiktas tokiems žmonėms kaip Valdas Adamkus, Algirdas Mykolas Brazauskas ir Dalia Grybauskaitė, atiteko už institucijų veiklos skaidrumo ir efektyvumo skatinimą. skaityti »

Norintys kurti verslą vyrai labiau nei moterys bijo susimauti

Dauguma lietuvių nori kurti savo verslą, tačiau vyrai ir moterys tai įsivaizduoja skirtingai. skaityti »

„Nordea“ tyrimas: lietuviai – taupiausi Baltijos šalyse

Lietuvos gyventojai yra taupiausi Baltijos šalyse ir geriausiai pasiruošę finansiniams netikėtumams, rodo banko „Nordea“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktas asmeninių finansų, taupymo ir investavimo tyrimas. skaityti »

Kuriantiems smulkųjį verslą šalyje – vienerių metų atostogos nuo mokesčių

Siekiant paskatinti šalyje kurtis našų ir sąžiningą verslą, visas pradedančiąsias smulkiąsias įmones 1 metams siūloma atleisti nuo pelno mokesčio, o savarankišką veiklą nusprendusiems vykdyti gyventojams siūloma suteikti 1 metų atostogas nuo socialinio draudimo įmokų. skaityti »

Televizijos turinys Lietuvoje bus labiau europietiškas

Tikimasi, kad naujos Seimo priimtos pataisos padidins galimybę šalies žmonėms gauti teisingą ir įvairiapusišką informaciją, kartu sumažės priešiškos Rusijos propagandos ir dezinformacijos. skaityti »