Lietuvai – prestižinis įvertinimas Londono knygų mugėje

Publikuota: 2017 m. vasario 20 d. pirmadienis

Lietuva pirmą kartą nominuota Londono knygų mugės apdovanojimuose. Vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas, pretenduoja tapti geriausia mokymosi priemone.

Tarptautinių apdovanojimų teisėjai vertina inovatyvumą, pedagoginį efektyvumą, praktinį pritaikomumą. Kiti finalistai – Lenkijos ir Kanados sukurtos mokymosi priemonės.

„Ši nominacija – įrodymas, kad tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje yra poreikis mokyti ir mokytis šiuolaikiškai, kokybiškai. Mūsų tikslas – ugdyti kritiškai mąstančią, socialinius ir ekonominius reiškinius suprantančią kartą. Dėl to ir sukūrėme „Ekonomiką per 31 valandą” – pirmą Lietuvoje inovatyvų vadovėlio komplektą, kurį sudaro tradicinis vadovėlis, interaktyvi mokytojo knyga ir nuolat vykstantys mokytojų mokymai. Šios mokymosi priemonės reikalingumą įrodo jos itin greitas paplitimas po šalies mokyklas – iš jos jau mokosi 68 procentai šalies devintokų-dešimtokų, tai yra daugiau kaip 22 tūkstančiai moksleivių kasmet”, – teigia Lietuvos laisvosios rinkos instituto švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.

Apdovanojimo nugalėtojai paaiškės kovo 14-ąją – pirmąją Londono knygų mugės dieną. Ši mugė laikoma vienu svarbiausių renginių knygų pasaulyje, į kurią kasmet susirenka daugiau kaip 25 tūkstančiai dalyvių iš 120 šalių. Dalykinių kontaktų ir derybų erdvė yra skirta leidybos profesionalams, čia rengiama itin daug seminarų, konferencijų, diskusijų.

Lietuva pristato ne tik nacionalinį stendą, bet ir atskirą renginių programą mugėje ir mieste. Mūsų šalies atstovavimą Londono knygų mugėje kuruoja Lietuvos kultūros institutas.

„Lietuvos laisvosios rinkos instituto mokymosi priemonę apdovanojimams pasiūlėme siekdami atkreipti dėmesį į Lietuvoje vystomų edukacinių projektų inovatyvumą. Džiaugiamės, kad ji buvo pastebėta ir įvertinta. Dėmesys Lietuvai šiame tarptautiniame renginyje didėja. 2018 metais Latvija ir Estija mūsų šalis dalyvaus mugėje ypatingų viešnių teisėmis – mugėje bus įrengtas 600 kvadratinių metrų Baltijos šalių stendas, vyks knygų pristatymai ir skaitymai, bus pristatyti spaudos, leidybos ir dizaino pasiekimai, organizuojami įvairūs kultūros renginiai, koncertai, spektakliai, parodos. Londone ir kituose Jungtinės Karalystės miestuose“, – sako Lietuvos kultūros instituto projektų vadovė Rūta Nanartavičiūtė.

„Ekonomika per 31 valandą” jau kurį laiką garsina Lietuvą pasaulyje. Lapkritį Niujorke vadovėlis buvo pripažintas geriausiu projektu pasaulyje, įteiktas prestižinis „Templeton“ laisvės apdovanojimas ir 100 tūkst. JAV dolerių premija. Apdovanojimas skirtas už indėlį skatinant laisvės idėjas, inovacijas ir žmonių veiklumą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Investicijos su optimizmo ženklu: kokie verslai ir kaip plėsis?

Prieškrizinį lygį pasiekusios investicijos nenustos augti ir šiemet – investuoti į verslo plėtrą planuoja 74 proc. Lietuvoje veikiančių verslo įmonių. skaityti »

Lietuva pakilo pagal talentų konkurencingumo indeksą

Pagal talentų konkurencingumo indeksą, vertinantį šalių pastangas pritraukti talentų bei šalyje egzistuojančias kompetencijas, Lietuva pakilo per dvi pozicijas ir užima 33 vietą tarp 118 vertinamų šalių. skaityti »

Duomenų vizualizacija gali užkirsti kelią Zika virusui

Daugiau nei 36 tūkstančiai šeimų gali būti dėkingos mobiliųjų duomenų vizualizacijai, padėjusiai išsaugoti jų gyvybes. skaityti »

Lietuva išlieka inovatyviausia Baltijos šalis, bet dar turi kur pasitempti

Inovatyviausių pasaulio ekonomikų penkiasdešimtuke šiemet Lietuva užėmė 32 vietą ir aplenkė Latviją bei Estiją. skaityti »

Rekordinės „Knygų Kalėdos“ praturtino bibliotekas ir vaikų globos namus

Per Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą akciją „Knygų Kalėdos“ šalies bibliotekoms, globos namams ir vaikų dienos centrams šiais metais padovanota daugiau nei 50 tūkst. naujų knygų. skaityti »

Vilniuje plečiama elektromobilių infrastruktūra

Vilnius sparčiai žengia į priekį, įsileisdamas vis daugiau naujovių – savivaldybė, matydama elektromobilių augimą mieste, nusprendė vilniečiams įrengti daugiau įkrovimo stotelių. skaityti »

Susitikime su Amerikos-Lietuvos verslo taryba - dėmesys Fintech sektoriaus plėtrai

Finansų ministras Vilius Šapoka susitiko su Lietuvoje viešinčiu Amerikos-Lietuvos verslo tarybos (ALBC) prezidentu Ericu Stewartu, su kuriuo diskutavo apie verslo ir investicijų perspektyvas. skaityti »

„Incoterms®“ sąvadui suėjo 80 metų

Tarptautinių taisyklių, pagal kurias tiksliai apibrėžiami prekybos terminai, sąvadas – Incoterms® – mini savo gyvavimo 80-metį. skaityti »

Kasos aparatų naudojimo naujovės: daugiau sąžiningos konkurencijos, mažiau administracinės naštos

Siekdama sumažinti administracinę naštą bei užtikrinti sąžiningas ir vienodas sąlygas visam verslui, Vyriausybė posėdyje pritarė Finansų ministerijos siūlymui keisti kasos aparatų naudojimo tvarką. skaityti »

Pameistrystės plėtra Lietuvoje – be aiškios strategijos

Į profesinio mokymo sistemą Lietuvoje investuojami milijonai europinių pinigų, tačiau verslas pasigenda tikslingesnio būsimų darbuotojų ruošimo. skaityti »