Lietuvos verslas ieško nišų įsilieti į Kinijos rinkas

Publikuota: 2015 m. lapkričio 27 d. penktadienis

Šią savaitę vykstančios verslo misijos į Kiniją metu, ekonomiškai svarbiuose Kinijos miestuose – Pekine, Šanchajuje ir Sudžou – apsilankę Lietuvos verslininkai susitiko su valstybės ir vietos valdžios institucijų pareigūnais, prekybos namų atstovais bei verslo įmonėmis bei užmezgė naudingus kontaktus. Kinijos rinką Lietuva laiko prioritetine ir joje artimiausiu metu bus koncentruojamos valstybės eksporto skatinimo priemonės.

Pastebimos tendencijos, kad Kinija skiria ypatingą prioritetą bendradarbiavimui su Rytų ir Centrinės Europos valstybėmis. Šią savaitę Sudžou mieste vykusiame 5-ajame Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos šalių ekonomikos ir prekybos forume Kinijos premjeras paskelbė, kad iš dviejų specialių fondų jau skirta 13 milijardų JAV dolerių infrastruktūriniams projektams šiame Europos regione vykdyti. Taip pat planuojama aktyvinti bendradarbiavimą ne tik transporto ir logistikos projektų srityse, bet daug dėmesio skirti universitetų ir akademinės bendruomenės projektams, skatinti kultūrinius mainus, bendrus ilgalaikius investicinius projektus, kurie atneštų naudą tiek kinų, tiek Europos įmonėms.

„Šios verslo misijos metu Lietuvos verslas turėjo puikią progą pasitikrinti savo galimybes ir surasti nišas įsilieti į Kinijos rinkas: mūsų įmonės prisistatė dviejuose verslo forumuose, kuriuos šią savaitę, su LPK partnerių – analogiškų kinų verslo organizacijų – pagalba, surengėme Pekine ir Šanchajuje. Juose dalyvavo daugiau nei 100 Kinijos kompanijų, kurios buvo specialiai atrinktos Lietuvos įmonių prašymu, kaip potencialūs ar jau esami verslo partneriai,“ – teigė Osvaldas Čiukšys, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) generalinis direktorius.

Šanchajuje Lietuvos verslininkai susitiko su Danijos pramonininkų konfederacijos „Danske Industri“ atstovais, su kuriais LPK šiais metais pasirašė bendradarbiavimo sutartį, leidžiančią Lietuvos įmonėms pasinaudoti kolegų iš Danijos atstovybių užsienyje paslaugomis, įvedant lietuviškas prekes, paslaugas ir verslo modelius į Kinijos rinką, suteikiant mūsų įmonėms ofiso patalpas, teisininkų, konsultantų, marketingo, išmuitinimo ir kitas labai reikalingas paslaugas.

„Susitikime su danais buvo aptarti konkretūs įėjimo ir įsitvirtinimo Kinijos rinkoje pavyzdžiai, o kartu dalyvavęs ūkio ministras Evaldas Gustas išreiškė viltį, kad dalį paslaugų kainos galima bus dengti iš eksporto plėtrai skirtų programų lėšų,“ – sako LPK generalinis direktorius.

Savaitės pradžioje Pekine pasirašyta 11 svarbių ketinimų protokolų dėl labai konkrečių Lietuvos ir Kinijos įmonių projektų energetikos, logistikos ir transporto bei kitose verslo srityse.

Verslo misijoje į Kiniją dalyvavo daugiau nei 40-ties Lietuvos įmonių atstovai iš transporto, technologijų, paslaugų sektorių, maisto ir gėrimų pramonės, taip pat Lietuvos universitetų, užsienio investicijų plėtros agentūrų atstovai.

Verslo misija vyko Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus oficialaus vizito į Kiniją metu. Pasak ekspertų, kinams labai svarbūs oficialių pareigūnų vizitai – jei įmonės atvyksta kartu su oficialiais asmenimis, tai garantuoja vietinių verslininkų pasitikėjimą.

Lapkričio pradžioje Kinija buvo įtraukta į sutrumpintą Lietuvos prioritetinių eksporto rinkų, į kurias, įvertinus jų potencialą, siūloma koncentruotis Lietuvai, sąrašą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Draudimo rinka šiemet toliau sparčiai didės dėl ne gyvybės draudimo plėtros

Lietuvos draudimo rinka, pagal draudimo įmokas pernai išaugusi dešimtadaliu, šiemet, palyginti su 2016 m., augs nuosaikiau ir padidės 6–7 proc. skaityti »

SEB tyrimas: gyventojai mažiau tiki pensijų sistema ir pensija ima rūpintis patys

SEB banko trečius metus iš eilės apskaičiuojamas Lietuvos gyventojų pasirengimo pensijai rodiklis beveik nepakito. skaityti »

Lietuvos bankas pirmą kartą finansų rinkos dalyviams atskleidė savo patikrinimų planą

Kurdamas pažangią ir patrauklią finansų sektoriaus aplinką, Lietuvos bankas pirmą kartą informavo prižiūrimus bankus, draudimo įmones, elektronines pinigų įstaigas ir kitus finansų rinkos dalyvius apie šių metų planinių inspektavimų ir tyrimų terminus bei apimtį. skaityti »

Vilniaus meras kviečia vieną „Facebook” kūrėjų į Vilnių

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pakvietė vieną socialinio tinklo „Facebook” kūrėjų – Sheryl Sandberg – apsilankyti Vilniuje. skaityti »

Gyventojai jau gali naudotis ribotos kainos būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšeliu

Nuo vasario 1 d. gyventojai bankuose ir kredito unijose galės savanoriškai pasirinkti, kad būtiniausios mokėjimo paslaugos būtų teikiamos už ribotą kainą. skaityti »

2017 metais „Hanner“ investuos 85 milijonus eurų

Investicijų į nekilnojamąjį turtą (NT) bendrovė „Hanner“ 2017 metais į NT projektų plėtrą investuos 85 mln. eurų. skaityti »

Lietuvos bankas kviečia dailininkus sukurti unikalią proginę monetą, skirtą Baltijos valstybių 100-mečiams

Lietuvos bankas paskelbė konkursą sukurti 2 eurų proginės monetos, skirtos Baltijos valstybių 100-mečiams, grafinius projektus. skaityti »

Nacionalinis koordinacinis centras padės įgyvendinti EBPO rekomendacijas dėl atsakingo verslo

Ūkio ministerijoje pristatytas Lietuvos nacionalinis koordinacinis centras bei jo veikla įgyvendinant Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos Gaires daugiašalėms įmonėms, nustatančias atsakingo elgesio principus ir standartus. skaityti »

Lietuva pristatyta konferencijoje „World in 2017“ Stokholme

Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė dalyvavo Švedijos sostinėje Stokholme vykusioje konferencijoje „World in 2017“, kurią verslo bendruomenės lyderiams kasmet rengia Dagens Industri kartu su britų žurnalu The Economist. skaityti »

Moterys linkusios blogiau vertinti šeimos finansinę padėtį nei vyrai

Vyrų ir moterų požiūris į daugelį dalykų dažnai skiriasi. Finansinės padėties vertinimas ir jo lemiami skolinimosi įpročiai – ne išimtis. skaityti »