Mitai apie pirmąjį Lietuvoje socialinių tinklų kredito reitingą

Publikuota: 2014 m. birželio 12 d. ketvirtadienis

Prieš kelias savaites pristatytas kreditų biuro „Creditinfo“ socialinių tinklų reitingas sulaukė įvairių reakcijų ir mitų, ypač sparčiai plintančių tarp socialinio tinklo „Facebook“ naudotojų. Iš kreditų biurą pasiekiančių klausimų ir komentarų internete matyti keli ryškūs klausimai, daugiausiai neduodantys ramybės lietuviams. Kokie gi jie?

„Creditinfo“ seks visus „Facebook“ vartotojus. Šis mitas ima bliūkšti plačiau pasidomėjus apie privatumo politiką, kuri yra griežta ir kurios visi vienodai privalo laikytis. Visų pirma, socialinių tinklų reitingas apskaičiuojamas tik tuomet, jei žmogus pats sutinka tai daryti. Visų antra, kiekvieno žmogaus reitingas yra atskleidžiamas tik jam ir niekam daugiau, tačiau pats žmogus, jei to nori, gali pasirinkti jį atskleisti kitiems.

Visa informacija bus perduota finansų įstaigoms ir spec. tarnyboms. Kaip ir ankstesniu atveju, tik pats žmogus, kuris pasiskaičiuoja savo reitingą, gali jį kam nors perduoti. Jeigu žmogus nesutinka, kad jo duomenys būtų perduodami trečiosioms šalims, jokia informacija ir nebus perduodama. Bet kokioms finansų įstaigoms, spec. tarnyboms ir organizacijoms ši informacija gali būti perduodama tik jei nori pats žmogus. Tokio vartotojo sutikimo paprastai prašoma prieš kiekvieną veiksmą socialiniame tinkle, susijusį su bet kokių vartotojo duomenų viešinimu.

Nesu užsiregistravęs „Facebook“ – negausiu paskolos? Socialinių tinklų reitingas yra papildomas instrumentas mokumo rizikai vertinti. Šiuo metu tai – naujovė Lietuvoje, tačiau toli gražu ne pasaulyje. Kaip rodo ir kitų šalių patirtis, šis reitingas yra visiškai nauja galimybė vartotojui atskleisti apie save daugiau informacijos bei taip padidinti pasitikėjimą kreditoriaus akyse. Žinoma, žmogus gali nuspręsti šia galimybe nesinaudoti ir tai neturėtų užkirsti kelio gauti paskolos.

Kita vertus užsienio valstybių praktikoje pastebima, kad šių duomenų vertinimas gali papildyti klasikinį mokumo vertinimą. Tačiau svarbiausias faktorius siekiantiems paskolos vis dar išlieka sąžiningumas. Todėl nederėtų kurti dirbtinių profilių ar kitaip apsimetinėti tuo, kuo nesate – tokiu atveju net ir aukštas socialinių tinklų reitingas Jūsų padėtį tik pablogins.

Šis reitingas turės įtakos mano kredito istorijai. „Tai – vienareikšmiai tik papildoma priemonė. Verta dar kartą priminti, kad kredito istoriją sudaro oficialūs duomenys apie asmens finansinius įsipareigojimus ir jų vykdymą – pradedant mokesčiais už komunalines paslaugas ir baigiant bankų paskolomis ar kreditinėmis kortelėmis“, - sako kreditų biuro „Creditinfo“ teisininkas Anatolijus Kisielis.

Šaltinis: creditinfo.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Paskelbti pirmųjų Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimų nugalėtojai

Pirmoji vieta ir 10 tūkstančių eurų vertės prizas atiteko dr. Linui Mažučiui, kuris kartu su Harvardo universiteto (JAV) mokslininkais plėtoja ląstelių tyrimų technologiją „inDrops“. skaityti »

Pasaulinės parodos EXPO komisarams vadovaus Lietuvos atstovas

Praėjusios savaitės pabaigoje, likus kiek daugiau nei šimtui dienų iki pasaulinės parodos „EXPO 2017“ Kazachstano sostinėje Astanoje atidarymo, šios parodos komisarų komiteto pirmininku iš 115 šalių atstovų išrinktas Lietuvos ekspozicijos komisaras, Aplinkos ministerijos Parodų skyriaus vedėjas Romas Jankauskas. skaityti »

Europos Komisijos užduotys Lietuvai: investicijų skatinimas, struktūrinės reformos ir atsakinga fiskalinė politika

Europos Komisija pristatė Lietuvai skirtą ataskaitą, kurioje visapusiškai išanalizuoti šalies ekonomikos iššūkiai. skaityti »

Apdovanotos gražiausius lietuviškus pavadinimus turinčios įmonės

Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga Valstybinė kalbos inspekcija devintą kartą surengė Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą. skaityti »

Lietuvai – prestižinis įvertinimas Londono knygų mugėje

Lietuva pirmą kartą nominuota Londono knygų mugės apdovanojimuose. Vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas, pretenduoja tapti geriausia mokymosi priemone. skaityti »

Seimo Audito komitetas: iššūkiai siekiant valstybės mastu konsoliduoti informacinius išteklius

Seimo Audito komiteto nariams buvo pristatyti planai dėl informacinių išteklių valdymo perspektyvų Lietuvoje ir Valstybės kontrolės išvados dėl valstybės politikos duomenų atvėrimo srityje. skaityti »

Ekonomikos komitetas apsvarstė Europos paslaugų elektroninės kortelės paketo dokumentus

Ekonomikos komitetas apsvarstė Pasiūlymą dėl EP ir Tarybos reglamento, kuriuo nustatoma Europos paslaugų e. kortelė ir susijusios administracinės priemonės (COM(2016)824), taip pat kitus susijusius dokumentus ir pritarė Lietuvos Respublikos Vyriausybės pozicijoms šiems dokumentams. skaityti »

Nacionalinė biblioteka pristatyta Britų bibliotekoje

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas Londone, Britų bibliotekoje dalyvavo Tarptautinio standartinio vardo identifikatoriaus metodo taikymo vadovų susitikime. skaityti »

Vasario 16-osios proga – nemokami šventiniai atvirlaiškiai Lietuvai

Vilniaus dailės akademija ir Lietuvos paštas kviečia švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir pasveikinti vieni kitus siunčiant specialiai šia proga sukurtus šventinius atvirlaiškius. skaityti »

EK rodo pasitikėjimą Lietuvos viešųjų finansų valdymu

Europos Komisija numato, kad, pradėjus aktyviau įgyvendinti ES fondų lėšomis finansuojamus projektus, taip pat – didėjant eksportui, Lietuvos BVP 2017-2018 m. augs sparčiau nei pernai ir sieks atitinkamai 2,9 ir 2,8 proc. skaityti »