Nacionalinės bibliotekos direktorius dalyvavo Pasaulinės spaudos laisvės dienos minėjime Rygoje

Publikuota: 2015 m. gegužės 7 d. ketvirtadienis

Gegužės 2–4 d. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas dalyvavo Rygoje vykusiame Pasaulinės spaudos laisvės dienos minėjimo renginyje kaip UNESCO Tarpvyriausybinės programos „Informacija visiems“ Lietuvos atstovas. Renginį organizavo UNESCO ir Latvijos Vyriausybė. Minėjimo tema – „Tegul žurnalistika klesti! Siekiant geresnių reportažų, lyčių lygybės ir žiniasklaidos saugumo skaitmeniniame amžiuje“ (angl. Let Journalism Thrive! Towards Better Reporting, Gender Equality, and Media Safety in the Digital Age).

Pasaulinės spaudos laisvės minėjimo dienos  tikslas – skatinti atskaitomybę, lyčių lygybę, žiniasklaidos saugumą skaitmeniniame amžiuje. Renginio metu vyko trys plenarinės sesijos, kurių temos buvo susijusios su nepriklausoma ir kokybiška žiniasklaida, lyčių lygybe ir skaitmeniniu saugumu  žurnalistams. Taip pat vyko devynios paralelinės sesijos, kuriose buvo diskutuojama apie iškylančius naujus iššūkius saviraiškos laisvei skaitmeniniame amžiuje, profesinius standartus ir jų pritaikymą kintančioje visuomenėje. Didelis dėmesys buvo skiriamas diskriminacijos ir neapykantos temoms, žiniasklaidai ir informaciniam raštingumui siekiant darnios plėtros. Ypatingo dėmesio sulaukė paralelinė sesija, susijusi su žodžio laisve skaitmeniniame amžiuje.

Renginio metu buvo priimta Rygos deklaracija, akcentuojanti žodžio laisvės svarbą valstybėse UNESCO narėse.

Vizito metu Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius susitiko su Latvijos nacionalinės bibliotekos direktoriumi Andriumi Vilkumi ir buvusiu pirmuoju „Bibliotheca Baltica“ prezidentu, prof.  Esko Häkli. Susitikimų metu aptartos tarptautinės organizacijos „Bibliotheca Baltica“ galimybės prisidėti prie žodžio laisvės principų įgyvendinimo bendradarbiaujant su žiniasklaida bei panaudojant socialinių tinklų galimybes informacijos sklaidai.

Šaltinis: lnb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »

Mokesčių ir socialinė sistema tobulinama atsižvelgus į visuomenės nuomonę

Vyriausybė siūlo neapmokestinamųjų pajamų dydį jau nuo kitų metų prilyginti minimaliai mėnesiniai algai, siekiančiai 380 eurų. skaityti »

Kuris turtingesnis – Jeffas Bezosas ar Billas Gatesas?

Pastaruoju metu žiniasklaida mirga pranešimais apie turingiausią pasaulio žmogų. Vieną akimirką tai „Amazon“ vadovas Jezzas Bezosas, o kitą – „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas susigrąžina savo pozicijas. skaityti »

Kokiuose miestuose labiausiai sekasi moterims verslininkėms?

Londonas, Stokholmas, Niujorkas, San Franciskas ir Bostonas – penki potencialioms moterims verslininkėms palankiausi miestai pasaulyje. skaityti »

Lietuvių instaliacija atrinkta dalyvauti legendiniame festivalyje „Burning Man“

Lietuvių komanda kuri pristatys meninę-techninę instaliaciją „Dance For The Dawn“ skaityti »