Norintys kurti verslą vyrai labiau nei moterys bijo susimauti

Publikuota: 2017 m. birželio 15 d. ketvirtadienis

Dauguma lietuvių nori kurti savo verslą, tačiau vyrai ir moterys tai įsivaizduoja skirtingai. Tai rodo DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas. Vyrai svajoja apie didesnes įmones, bet jų nekuria, nes bijo nesėkmės. Moterims priimtiniausios šeimos įmonės, bet gąsdina finansinis nestabilumas.

„Vyrai į verslą žiūri ne tik kaip į pajamų šaltinį, jiems labai svarbus ir socialinio statuso aspektas. Iš apklausos matyti, kad vyrai dažniau renkasi didesnius verslus, o juos atgraso ne tik finansų stygius, bet ir, kur kas įdomiau, baimė susimauti. O štai moterys kurdamos savo verslą, prioritetą teikia mažesniam verslui, kuris įtrauktų šeimos narius, suteiktų saviraiškos galimybių ir jo rizika būtų lengviau valdoma“, – sako Andrius Ivašauskas, DNB Smulkių verslo klientų departamento vadovas.

Tyrimo duomenimis, jei turėtų visas galimybes, net 81,4 proc. vyrų ir 79,4 proc. moterų kurtų savo verslą. Dažniausiai norima kurti šeimos įmonę. Tarp moterų tokį pageidavimą išsakė beveik pusė respondenčių, vyrai taip pat pageidautų kurti verslą su partneriu.

Skiriasi ir norimų kurti įmonių dydžiai: dauguma moterų (48 proc.) kurtų mikro įmonę, kurioje dirbtų ne daugiau 9 darbuotojų, dauguma vyrų (41 proc.) svajoja apie mažą bendrovę, turinčią iki 50 darbuotojų.

„Vertinant priežastis, kurios trukdo kurti verslą, moterys atrodo pragmatiškesnės. Labiausia jas gąsdina tiesiogiai verslui įtaką galintys daryti veiksniai – finansų stoka, mokesčių sistema bei šalies ekonominė situacija. Vyrai tai irgi mato kaip grėsmes, tačiau labiau nei moteris juos gąsdina nesėkmės galimybė“, - pastebi A. Ivašauskas

Taip pat DNB Smulkių verslo klientų departamento vadovas atkreipė dėmesį, kad moterys labiau linkusios kurti galutinį produktą ar paslaugą, tuo tarpu vyrai linkę užsiimti prekyba, t. y.  atlikti tarpininko vaidmenį tarp gamintojo ir pirkėjo. Tyrimo duomenimis, prekyba užsiimtų 16,6 proc. vyrų ir tik 11,1 proc. moterų. Pastarosioms patrauklesnės turizmo, viešbučių, maitinimo, pramogų ir gamybos sritys.

Tad koks gi vyrų ir moterų verslumo ir svajonių portretas? Vyrai daugiausiai steigtų prekybos, pirkimų ir tiekimo įmones (16,6 proc.). Antroje vietoje, jie rinktųsi viešbučių, maitinimo ir turizmo  verslus (16,1 proc.). Pastarojoje srityje verslus kurti norėtų ir moterys (13,4 proc.). Tačiau tarp moterų populiarumo susilaukė ir kūrybinės industrijos – restondentės mielai užsiimtų kultūros, meno ir pramogų veikla (12 proc.).

Tarp vyrų mažiausiai populiarumo sulaukė finansų apskaitos, teisės ir valstybinio bei viešojo administravimo sritys (po 0,5 proc.), o tarp moterų – inžinerija, kurios nepasirinko nei viena respondentė.

DNB banko užsakymu tyrimą š. m. balandžio 10-20 dienomis atliko bendrovė „Spinter tyrimai“. Tyrimo metu CAWI (angl. Computer Assisted Web Interview) metodu apklausti 509 Lietuvos gyventojai.

Šaltinis: DNB
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »