Pedagogai ir mokiniai su L. Donskiu kalbėjosi apie sėkmingą karjerą globaliame pasaulyje

Publikuota: 2014 m. sausio 29 d. trečiadienis

2014 m. sausio 24 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre susirinkę projekto „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“ Šiaulių, Vilniaus ir Panevėžio regionų karjeros konsultantai ir įvairių mokyklų mokiniai diskutavo apie mokinių rengimą(si) ateities profesinei veiklai. 

Karjeros konsultantai pasakojo apie pagalbą mokiniams, rengiantiems karjeros planus, mokiniai kalbėjo apie karjeros plano rengimo procesuose kylančius iššūkius. Projekto vadovas R. Pranskaitis apžvelgė 2013 m. antroje pusėje projekte atliktus darbus ir jų naudą efektyvinant profesinio orientavimo paslaugas bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose.

Vėliau renginio dalyviai susitiko su akademiku, visuomenės veikėju, Europos Parlamento nariu Leonidu Donskiu, kuris skaitė pranešimą „Karjera tautinio mentaliteto ir globalizacijos kontekste“.

L. Donskis dalinosi mintimis apie Lietuvos švietimo sistemos problemas ir perspektyvas naujųjų technologijų akivaizdoje, iššūkius, su kuriais planuodami būsimas studijas ir karjerą globaliame pasaulyje susiduria jauni žmonės ir juos ugdantys pedagogai.

Pasak akademiko, šiandien pagrindinis pedagogų uždavinys – paruošti jaunus žmones intensyviai besikeičiančiam pasauliui. Kad ateityje mokiniai galėtų sėkmingai pasirinkti savo kelią, jiems būtina suteikti kuo daugiau informacijos. Taip pat labai svarbu ugdyti bendrąsias kompetencijas ir įdiegti mokiniams žinojimą, kad sėkmė nėra galutinė ir ilgalaikė, todėl, norint įgyvendinti savo profesinius tikslus, būtina mokėti reaguoti į kasdien besikeičiančią situaciją ir būti pasiruošusiems naujiems iššūkiams.

„Karjeros sėkmės formulė – dalykinis manevringumas ir lankstumas, gebėjimas priimti kūrybingus sprendimus ir, žinoma, kalbų mokėjimas. Šiandien sėkmė didele dalimi priklauso ne tik nuo profesinių žinių ir įgūdžių, bet ir nuo gebėjimo prisitaikyti kitoje kultūrinėje terpėje, gebėjimo reaguoti į pokyčius“, – sakė L. Donskis.

Projektą „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“ vykdo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »