Priimta ES direktyva dėl elektroninių sąskaitų faktūrų naudojimo viešuosiuose pirkimuose

Publikuota: 2014 m. gegužės 23 d. penktadienis

Nuo š. m. gegužės 26 d. įsigalios nauja Europos Parlamento ir Tarybos direktyva dėl elektroninių sąskaitų faktūrų naudojimo viešuosiuose pirkimuose. Valstybės narės direktyvos nuostatas turės perkelti į savo nacionalinę teisę iki 2018 m. lapkričio 27 d.

Europos elektroninių sąskaitų standartą sukurs Europos standartizacijos organizacija, o Europos Komisija paskelbs šį standartą Europos Sąjungos (ES) oficialiajame leidinyje ne vėliau kaip 2017 m. gegužės 27 d. Perkančiosios organizacijos privalės priimti elektronines sąskaitas faktūras, atitinkančias naująjį Europos elektroninių sąskaitų standartą.

Vieningo elektroninių sąskaitų standarto taikymas padės sumažinti patekimo į bendrą ES viešųjų pirkimų rinką kliūtis, kurios atsiranda dėl nepakankamo elektroninėms sąskaitoms taikomų techninių reikalavimų ar standartų suderinamumo. Kartu tai paskatins visiškai elektroninio viešojo pirkimo proceso kūrimą ir papildys nuo 2014 m. balandžio 17 d. įsigaliojusių naujų ES Viešųjų pirkimų direktyvų nuostatas dėl perėjimo prie komunikavimo elektroninėmis priemonėmis viešuosiuose pirkimuose, t. y. skelbimų, konkursų sąlygų ir tiekėjų pasiūlymų pateikimo elektronine forma.

Pasak viceministrės, Europos Komisijos vertinimu, jei vykdant viešuosius pirkimus visoje ES būtų naudojamos elektroninės sąskaitos, būtų galima sutaupyti iki 2,3 mlrd. EUR viešiesiems pirkimams išleidžiamų lėšų. Šiuo metu Europoje elektroninės sąskaitos naudojamos gana retai – jos sudaro tik 4–15 proc. visų sąskaitų.

Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpiu buvo skiriamas ypatingas dėmesys Europos Komisijos pateiktam pasiūlymui dėl Direktyvos dėl elektroninių sąskaitų faktūrų naudojimo viešuosiuose pirkimuose. Šis teisės aktas buvo apsvarstytas ES Tarybos Viešųjų pirkimų darbo grupėje, o 2013 m. gruodžio mėn. ES Konkurencingumo Taryboje dėl jo buvo pasiektas bendras sutarimas.

Siekiant užtikrinti pakankamai laiko techniškai pasirengti elektroninių sąskaitų naudojimui, naujoji direktyva valstybėms narėms leidžia nustatyti dvejopą jos įgyvendinimo terminą. Valstybės narės gali nustatyti, kad centrinio administravimo perkančiosios organizacijos ir centrinės perkančiosios organizacijos privalės priimti europinį standartą atitinkančias elektronines sąskaitas ne vėliau kaip po 18 mėnesių nuo minėto standarto paskelbimo, o likusios perkančiosios organizacijos – ne vėliau kaip po 30 mėnesių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »