SEB apklausa: mokiniai dažniausiai taupo laisvalaikiui ir mokslui

Publikuota: 2016 m. liepos 5 d. antradienis

Didžiausia mokinių dalis pinigus taupo laisvalaikiui (72 proc.), kiek mažiau – būsimiems mokslams (44 proc.) ir kelionėms (44 proc.). Visiškai netaupo tik 7 proc. apklaustų mokinių, rodo SEB banko apklausa, atlikta įgyvendinant banko finansinio raštingumo programą šalies mokyklose.

„Suprantama, kad vaikai pirmiausiai taupo laisvalaikiui, o kitas jų išlaidas paprastai padengia tėvai. Išlaidos laisvalaikiui paprastai planuojamos savaitei ar kelioms savaitėms į priekį. Visai kitaip ateitį mato vaikai, taupantys studijoms ir kelionėms. Tokie moksleiviai jau brandesni, jie geba žiūrėti toliau į ateitį“, – sako SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

Moksleiviai taip pat nurodė taupantys kompiuteriams, telefonams, vairavimo kursams ir automobiliui.

Apklausų anketose mokiniai žymėdavo kelis svarbiausius taupymo tikslus ir nurodydavo, su kuo dažniausiai jie tariasi piniginiais klausimais. Kaip ir reikėjo tikėtis, pagrindinis autoritetas yra tėvai – 94 proc. respondentų nurodė, kad piniginiais klausimais pirmiausiai kreipiasi į juos.

J. Varanauskienės teigimu, taupymas ugdo finansų planavimo įgūdžius ir finansinę drausmę. Norėdami paskatinti savo vaikus taupyti, tėvai turėtų numatyti adekvačius taupymo tikslus ir pagal taupymo laikotarpį, ir pagal sumas. Tarkime, kuo mažesnis vaikas, tuo trumpesnis turėtų būti planuojamas taupymo laikotarpis.

Taip pat tėvams nereikėtų pamiršti, kad vaikų galimybės taupyti tiesiogiai priklauso nuo to, kiek pinigų jie gauna iš savo tėvų, todėl jei vaikas gauna po keletą eurų per savaitę, raginti jį susitaupyti kelis šimtus eurų kainuojančiam telefonui taip pat nebūtų veiksminga. Tokiu atveju tėvai galbūt galėtų pažadėti padengti dalį pirkinio sumos, o kitą dalį iš savo santaupų papildytų vaikas.

Įgyvendindamas finansinio raštingumo programą mokyklose, SEB bankas apklausė daugiau kaip 400 14–16 metų mokinių visoje Lietuvoje. SEB banko apklausos anketas užpildė Vilniaus, Panevėžio, Biržų, Kretingos, Prienų ir Trakų mokyklų mokiniai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »