Seimas ratifikavo ES narių ir Kazachstano tvirtesnės partnerystės bei bendradarbiavimo susitarimą

Publikuota: 2016 m. spalio 11 d. antradienis

Seimas, vadovaudamasis Konstitucija ir Tarptautinių sutarčių įstatymu ir atsižvelgdamas į Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės 2016 m. liepos 18 d. dekretą, ratifikavo Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Kazachstano Respublikos tvirtesnės partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimą, priimtą 2015 m. gruodžio 21 d. Astanoje.

Už tai numatantį Įstatymą „Dėl Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Kazachstano Respublikos tvirtesnės partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimo (projektas Nr. XIIP-4627(2) balsavo 77 Seimo nariai, balsavusių prieš ir susilaikiusių nebuvo.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, tai yra naujos kartos partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimas, kurį ES sudaro su pirmąja Centrinės Azijos šalimi. „Šis susitarimas itin svarbus, nes Kazachstanas, nors ir priklausantis Eurazijos ekonominei sąjungai, nusprendė gilinti ir plėsti sutartinius santykius su ES, įskaitant daugelį naujų sričių, kurios iki šiol galiojančia sutartimi nebuvo reglamentuotos“, – teigiama dokumente.

Susitarimu bus sustiprintas politinis dialogas ir glaudžiau bendradarbiaujama įvairiose srityse. Į susitarimą įtrauktos standartinės ES nuostatos dėl žmogaus teisių, Tarptautinio baudžiamojo teismo, masinio naikinimo ginklų, šaulių bei lengvųjų ginklų ir kovos su terorizmu. Be to, pateikiamos nuostatos dėl bendradarbiavimo sveikatos, aplinkos, klimato kaitos, energetikos, apmokestinimo, švietimo ir kultūros, užimtumo ir socialinių reikalų, mokslo bei technologijų ir transporto srityse. Jame taip pat aptariami teisinio bendradarbiavimo, teisinės valstybės principo, pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo, organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos klausimai. Į susitarimą įtrauktos ir prekybai skirtos nuostatos. Jomis bus užtikrinta geresnė reglamentavimo aplinka Kazachstane veikiančioms įmonėms, todėl ES įmonėms susitarimas bus ekonomiškai labai naudingas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »