Septyni iš dešimties jaunuolių taupo ateities tikslams

Publikuota: 2016 m. lapkričio 3 d. ketvirtadienis

SEB banko užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 68 proc. 18-25 metų jaunuolių kas mėnesį atideda lėšų nenumatytiems atvejams ar ateities pirkiniams. Beveik kas penktas (17 proc.) šios amžiaus grupės jaunuolis per mėnesį atsideda daugiau nei 100 eurų, kas dešimtas – nuo 51 iki 100 eurų, o kas trečias – nuo 11 iki 50 eurų.

 

„Santaupoms atidedamų lėšų dydis priklauso ne tik nuo jaunuolių gaunamų pajamų, bet ir nuo finansų planavimo gebėjimų. Tie, kas užsidirba patys, disponuoja didesnėmis pajamomis negu tie, kas gyvena iš tėvų paramos. Kita vertus, tie, ką finansiškai remia tėvai, gali būti mažiau suinteresuoti taupyti pinigus, nes galvoja, kad tėvai juos rems ir toliau,“ – sako Julita Varanauskienė, SEB banko šeimos finansų ekspertė.

 

Taupyti prasčiausiai sekasi patiems jauniausiems – 18–19 m. žmonėms. Neretai tai dar moksleiviai ar pirmų kursų studentai. Dauguma jų prioritetą teikia tik ką prasidėjusioms studijoms, o ne susipažinimui su darbo rinka. Remiantis tyrimo duomenimis, taupyti pavyksta tik kas antram dvidešimtmečiui (57 proc.), o pasiekus 25 metų amžių, pinigų susitaupo net du trečdaliai respondentų (76 proc.).

 

Netikėtai pritrūkus pinigų, jauni žmonės bando sumažinti kasdienes išlaidas ir pasistengti gyventi kukliau: pirkti paprastesnį maistą, neišlaidauti nereikalingiems drabužiams ir pan. Daugiau nei kas ketvirtas (28 proc.) 18–25 metų jaunuolis sako, kad pristigus pinigų, susirastų papildomą darbą, pavyzdžiui, vakarais galėtų papildomai uždarbiauti baruose ar restoranuose ir t. t.

 

Apklausa rodo, jog norėdami pasiskolinti pinigų, daugiau nei pusė (63 proc.) respondentų kreiptųsi į tėvus ar giminaičius. J. Varanauskienė pastebi, kad iš tėvų dažniausiai skolinasi jaunesni, vis dar su jais gyvenantys respondentai. Vyresni respondentai dažniau turi pastovų darbą, todėl iš tėvų skolinasi šiek tiek rečiau.

 

Dirbantiems žmonėms atsiranda galimybė finansinės pagalbos kreiptis į banką, ja pasinaudoja 3 proc. visų vyresnių nei dvidešimties metų amžiaus apklaustųjų. O kas penktas vyresnis nei 21 metų amžiaus jaunuolis pagalbos kreipiasi į antrąją pusę. Tad kintant apklaustųjų amžiui, atitinkamai kinta ir finansinių sunkumų sprendimo būdai.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »