Sostinės laimės indekso vidurkis siekė 6.1 balo iš 10

Publikuota: 2013 m. liepos 10 d. trečiadienis

Prasidėjo socialinė iniciatyva, kurios šūkis  „Nusišypsokite Vilniui“ – „Laimės barometro“ rezultatai bus rodomi Vilniaus miesto lauko ekranuose. Interaktyvios auditorijos apklausos sistemos „IQ Polls“ pagrindu sukurta svetainė www.happybarometer.com per pirmąją savaitę pamatavo daugiau nei 5 tūkstančių vilniečių nuotaikas. Jų nuotaikos vidurkis buvo 6.1 balo iš 10–ies.

Nors šiame etape „Laimės barometro“ projektas buvo viešinamas tik Lietuvoje, savo nuotaikas fiksavo ir kitų Lietuvos bei pasaulio miestų gyventojai. Nuo kelių dešimčių iki šimtų žmonių „Laimės barometru“ pasinaudojo Kaune, Klaipėdoje, Londone, Niujorke, Rygoje, Taline ir kituose pasaulio miestuose. Tikėtina, kad užsienio miestuose savo nuotaikas fiksavo išeivijos lietuviai, sužinoję apie projektą iš Lietuvos internetinės žiniasklaidos.

Psichiatrės Aušros Deksnytės nuomone, rezultatas 6.1 balo iš 10 yra pakankamai geras, nes tarptautinių tyrimų duomenimis, lietuviai nepatenka į laimingiausių tautų sąrašą. Lietuvos gyventojai tokiuose tyrimuose beveik visuomet atsiduria lentelės apačioje.

„Ekonomika nėra pagrindinis rodiklis, darantis įtaką žmonių laimei. Iš esmės laimės indeksą lemią fizinė ir psichologinė  žmogaus gerovė – pirmiausia,  sveikata ir šeima“, – teigia daktarė Aušra Deksnytė. Pasak daktarės, kiekvienam žmogui būtina ugdyti gebėjimą gyventi dabartimi. Dažnai žmonės paskęsta praeityje arba nuolat jaudinasi dėl ateities. Labai svarbu žmonėms kuo dažniau šypsotis, nes tai daro teigiamą poveikį ir aplinkiniams.

Vilniaus meras Artūras Zuokas džiaugiasi, kad „Laimės barometro“ projektą inicijavo vilniečiai. „Džiugu, kad Vilnius ne tik interneto greičiu dažnai lenkia Honkongą, bet pirmasis tarp pasaulio miestų įgyvendina šį modernų projektą. Vilniuje gyvena kūrybingi žmonės ir tikiu, kad šis projektas padės mums dažniau šypsotis bei tapti dar laimingesniu miestu. Taip pat norėčiau paraginti kitus miestus prisijungti prie šio projekto, kurio tikslas yra ne tik prasmingas, bet ir naudingas kiekvieno miesto gyventojams. Juk šypsena – tai pinigai, kurių nereikia keisti keliaujant per pasaulį“, – sako Vilniaus  meras Artūras Zuokas.

Pasak A. Zuoko, prie šios iniciatyvos galima pasiūlyti prisijungti ir susigiminiavusius su Vilniumi miestus. Tuomet bus  galimybė stebėti kitų pasaulio miestų laimės indeksus,  juos lyginti tarpusavyje, ieškoti priežasčių, kodėl vieno ar kito miesto gyventojai yra laimingesni.

„Projektu siekiame paskatinti visus vilniečius daugiau šypsotis ir dalintis gera nuotaika. Prie šios iniciatyvos taip pat kviečiami prisijungti sostinės verslo centrai, kavinės, prekybos centrai bei kitos įstaigos, kurios norėtų gyvai rodyti “Laimės barometro„ rezultatus savo ekranuose“, – sakė vienas iš „IQ Polls“ projekto partnerių bei „Laimės barometro“ iniciatorius Artūras Jonkus.

Socialinė lauko reklamos kampanija kvies vilniečius telefonais bei kitais išmaniaisiais įrenginiais nuskenuoti QR kodą ir išreikšti savo nuotaiką, o rezultatus stebėti sostinės lauko ekranuose. „Laimės barometras“ yra socialinis projektas, nepretenduojantis į mokslinį tyrimą. Juo norima paskatinti žmones Vilniuje ir kituose pasaulio miestuose daugiau šypsotis ir gera nuotaika dalintis su kitais.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »

Mokesčių ir socialinė sistema tobulinama atsižvelgus į visuomenės nuomonę

Vyriausybė siūlo neapmokestinamųjų pajamų dydį jau nuo kitų metų prilyginti minimaliai mėnesiniai algai, siekiančiai 380 eurų. skaityti »

Kuris turtingesnis – Jeffas Bezosas ar Billas Gatesas?

Pastaruoju metu žiniasklaida mirga pranešimais apie turingiausią pasaulio žmogų. Vieną akimirką tai „Amazon“ vadovas Jezzas Bezosas, o kitą – „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas susigrąžina savo pozicijas. skaityti »

Kokiuose miestuose labiausiai sekasi moterims verslininkėms?

Londonas, Stokholmas, Niujorkas, San Franciskas ir Bostonas – penki potencialioms moterims verslininkėms palankiausi miestai pasaulyje. skaityti »

Lietuvių instaliacija atrinkta dalyvauti legendiniame festivalyje „Burning Man“

Lietuvių komanda kuri pristatys meninę-techninę instaliaciją „Dance For The Dawn“ skaityti »