Susidomėjimas inovaciniais čekiais rodo verslo norą bendradarbiauti su mokslo ir studijų institucijomis

Publikuota: 2014 m. liepos 25 d. penktadienis

Baigėsi paraiškų priėmimas pagal Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų priemonę „Inočekiai LT“. Per du mėnesius sulaukta beveik 950 paraiškų iš smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų, kurie norėjo gauti inovacinius čekius ir naudodamiesi jais įsigyti paslaugų iš mokslo ir studijų institucijų. Paraiškomis prašoma ES finansavimo suma siekia daugiau kaip 14,6 mln. litų. Parama inovaciniais čekiais teikiama taikomiesiems moksliniams tyrimams, technologinės plėtros darbams ir techninių galimybių studijoms.

„Šiais metais susidomėjimas inovaciniais čekiais rekordinis. Tokia parama siekiame pagelbėti verslui pradėti bendradarbiauti su mokslu ir paskatinti verslą naudotis mokslo sprendimais, t. y. kurti naujus, mokslo žiniomis paremtus produktus, technologijas ir paslaugas. Mokslo ir verslo bendradarbiavimas svarbus, nes įmonėms tampa pasiekiamos naujausios žinios ir tyrimai, o universitetams atsiranda proga patikrinti savo idėjas praktikoje, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas. – Tikimės, kad užmegzti ryšiai virs didesniais bendradarbiavimo projektais, sukurs naujų darbo vietų, turės teigiamos įtakos šalies ekonomikos konkurencingumo augimui.“

Verslas iš siūlomo daugiau kaip 1 800 paslaugų sąrašo galėjo pasirinkti įvairių paslaugų: nuo technologijų, gaminių ar paslaugų kūrimo ar tobulinimo įmonėje, techninių galimybių studijų rengimo, produktų maketų, prototipų, receptų, pramoninio dizaino sukūrimo iki sudėtingiausių techninių sprendimų.

Dėl inovacinių čekių kreipėsi verslo atstovai iš įvairių Lietuvos regionų, tačiau vis dar dominuoja įmonės iš trijų didžiųjų miestų: Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos. Šiame kvietime aktyviau nei pirmame ir antrame dalyvauja įmonės iš regionų: Alytaus, Utenos, Šiaulių, Tauragės ir kitų.

Daugiausia paslaugų verslas siekia užsakyti iš Kauno technologijos universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vilniaus universiteto ir VMTI Fizinių ir technologijų mokslų centro, Aleksandro Stulginskio universiteto. Šiame kvietime pirmą kartą į paslaugų sąrašą įtrauktos kolegijų teikiamos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) paslaugos – didžiausias verslo susidomėjimas buvo Kauno kolegijos siūlomomis paslaugomis.
   
Populiariausios paslaugos: VGTU Mechanikos fakultete atliekami atsinaujinančios energetikos, mechatronikos ir robototechnikos tyrimai; KTU Elektronikos fakultete vykdomi tinklų ir sistemų patikimumo bei saugos tyrimai ir Informatikos fakultete atliekami automatizuotų sudėtingų programų testavimo priemonių kūrimo ir pritaikymo darbai; VDA Dizaino inovacijų centro teikiamos koncepcijos formulavimo ir prototipo kūrimo paslaugos.

Gautus projektus, pasitelkdama išorinius MTEP ekspertus, vertins Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Aukščiau bus vertinamas tas projektas, kurio pareiškėjas pirmą kartą užmezga ryšį su mokslo ir studijų institucija, neturi MTEP projektų vykdymo patirties (nėra vykdęs MTEP projektų per paskutinius 3 metus).

Finansuojamas projektas turi būti įgyvendinamas ne ilgiau kaip 6 mėn., o projekto veiklą būtina pradėti įgyvendinti per mėnesį nuo sutarties pasirašymo su MITA. Tikimasi, kad visos sutartys skirti paramą bus sudarytos iki rugsėjo 1 dienos.

Didžiausia vieno projekto vertė – 20 tūkst. litų. Finansavimo intensyvumas siekia iki 80 proc. prašomos sumos, o likusią dalį, ne mažiau kaip 20 proc. projekto vertės, įmonės turi padengti savo lėšomis.

Šiuo kvietimu numatyta verslui paskirstyti 7 mln. litų.

Inovaciniais čekiais, kurie Lietuvoje teikiami jau penktus metus, jau pasinaudojo apie 600 Lietuvos įmonių. 2013 m. buvo gautos 228 paraiškos ir skirta 2,5 mln. litų 174 įmonėms.

Šaltinis: ukmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje gyvenantys vaikai yra laimingi

Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Ta proga – informacija apie tai, kaip vaikai jaučiasi gyvendami Lietuvoje. skaityti »

Vilniečiai myli savo miestą ir vertina pokyčius

Beveik 90 proc. vilniečių sako, kad Vilnius yra puikus miestas gyventi ir tik su sostine sieja savo ateitį. skaityti »

Londone vyko Europos nacionalinių bibliotekų vadovų konferencija

Gegužės 15–16 dienomis Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas Londone, Britų bibliotekoje (angl. British Library) dalyvavo 31-ajame Europos nacionalinių bibliotekų vadovų susitikime (angl. The Conference of European National Librarians, CENL). skaityti »

Profesorius Benediktas Juodka tapo Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentu

Lietuvos darbdavių konfederacijai (LDK) vadovaus buvęs Vilniaus universiteto rektorius, 2012-2016 m. kadencijos Seimo narys, profesorius Benediktas Juodka. skaityti »

„Barclays“ atidarė finansinių paslaugų centrą Londone

Didžiosios Britanijos bankas „Barclays“ atidarė naują finansinių paslaugų centrą Londone, kuris jungia vietinius bankus, technologines bendroves ir 40 pradedančiųjų finansų įstaigų. skaityti »

Krašto apsaugos viceministras su NATO institucijų atstovais aptarė kibernetinio saugumo klausimus

Balandžio 25-26 d. LR krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza Europos Komisijos viceprezidento Andrus Ansip kvietimu Briuselyje su Europos Sąjungos atstovais aptarė kibernetinio saugumo klausimus. skaityti »

Daugiausia pinigų išleidžiama maistui ir saldumynams

Maistui ir saldumynams – štai kam, vaikų ir jų tėvų nuomone, jų šeimos nariai išleidžia daugiausia pinigų. skaityti »

Lietuvos pramonininkų konfederacija vertina Vyriausybės ketinimą pertvarkyti mokesčių sistemą ir viešąjį sektorių

Premjeras Saulius Skvernelis pristatė Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 metų veiklos ataskaitą, kurioje didelis dėmesys skiriamas būsimiems ir jau vykdomiems Vyriausybės darbams. skaityti »

Kultūros ministrė: „Bibliotekos dar plačiau atvers duris neįgaliesiems“

Kultūros ministerija, siekdama dar plačiau atverti duris skaitytojams, turintiems negalią, skyrė papildomą finansavimą penkių apskričių bibliotekoms ir Lietuvos aklųjų bibliotekai. Kultūros ministerija tam paskyrė beveik 100 tūkst. Eurų. skaityti »

Premjeras S. Skvernelis apdovanojo geriausias šalies eksporto įmones

Kovo 30 d. Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis „Lietuvos eksporto prizu“ apdovanojo labiausiai prie šalies ūkio augimo ir eksporto rodiklių gerinimo praėjusiais metais prisidėjusias Lietuvos įmones bei jų vadovus. skaityti »