Susisiekimo ministerija atvira gabiam ir išsilavinusiam jaunimui

Publikuota: 2014 m. gegužės 21 d. trečiadienis

Susisiekimo ministerija, siekdama skatinti gabaus ir entuziastingo Lietuvos jaunimo, baigusio aukštojo mokslo studijas užsienyje, profesinio tobulinimo ir gerosios praktikos pritaikymo savo šalyje iniciatyvas, jau trečius metus dalyvauja Jaunųjų profesionalų programoje (JPP) „Kurk Lietuvai“. Šiemet ministerijoje dirbs ir savo veikla prie Lietuvos gerovės kūrimo prisidės du jauni profesionalai.

„Programos „Kurk Lietuvai“ iniciatyva labai aktuali Susisiekimo ministerijai. Mes daug dėmesio skiriame skatindami mokslo ir verslo bendradarbiavimą bei inovacijas. Manau, kad būtent todėl jauni žmonės, baigę studijas užsienyje, grįžę į Lietuvą nori dirbti susisiekimo srityje. Esu tikras, kad ši partnerystė leis įgyvendinti ne vieną mūsų šaliai naudingą projektą“, – sako Susisiekimo ministerijos kancleris Tomas Karpavičius.

Pasak T. Karpavičiaus, ministerija palaiko JPP „Kurk Lietuvai“ dalyvių Ryčio Kėvalaičio, studijas baigusio Šefildo universitete (Jungtinė Karalystė), ir Luko Inokaičio, Stokholmo universiteto (Švedija) absolvento, norą ir iniciatyvas dirbti elektromobilių infrastruktūros plėtros klausimais, skatinant  visuomenę naudotis elektromobiliais ir siekti sumažinti naftos produktų vartojimą transporto sektoriuje bei sušvelninti transporto poveikį aplinkai.

Elektromobilių ir jų infrastruktūros plėtra yra numatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012–2016 m. programoje, Nacionalinėje susisiekimo plėtros 2014–2022 metų programoje. Be to, šių metų pabaigoje bus patvirtinta alternatyvių degalų infrastruktūros diegimo direktyva, įpareigojanti šalis kurti infrastruktūrą elektromobiliams. Taigi, nepriklausomai nuo valstybių narių brandos ir pažangos šioje srityje, bus nustatyta pareiga formuoti ne tik politiką, bet ir imtis konkrečių elektromobilių ir jų infrastruktūros plėtros veiksmų.

JPP „Kurk Lietuvai“ – pirmoji ir kol kas vienintelė profesinio tobulėjimo bei gerosios užsienio praktikos pritaikymo programa Lietuvoje. Joje dalyvauja daugiau nei 25 ministerijos ir joms pavaldžios įstaigos, taip pat – Vyriausybė, Seimo kanceliarija.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »