Švedijos verslas drąsiai renkasi Lietuvą

Publikuota: 2015 m. spalio 8 d. ketvirtadienis

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė drauge su į Lietuvą valstybinio vizito atvykusiu Švedijos Karaliumi Karlu XVI Gustavu dalyvavo Švedijos verslo apdovanojimų ceremonijoje. Šiais jau dešimtą kartą surengtais apdovanojimais siekiama stiprinti Lietuvos ir Švedijos verslo ryšius, pabrėžti verslo atsakomybę visuomenei ir gamtai bei tarptautinio bendradarbiavimo versle naudą.

„Skaidrios ir atsakingos vadybos tradicijas puoselėjantis Švedijos verslas vis dažniau renkasi Lietuvą, nes čia atranda ne tik sparčiai augančią, konkurencingą ekonomiką, bet ir modernias idėjas, sumanius ir darbščius žmones. Didėjantis Švedijos įmonių susidomėjimas mūsų šalimi rodo pasitikėjimą Lietuvos verslo aplinka bei lietuviškų prekių ir paslaugų kokybe", – sakė Prezidentė.

Renginio metu Prezidentė ir Švedijos Karalius Karlas XVI Gustavas įteikė tris nugalėtojų statulėles. Geriausia metų socialinės atsakomybės iniciatyva pripažintas LESTO bei Lietuvos vaikų ir jaunimo centro projektas, skatinantis Lietuvos mokyklas plėtoti vaikų ekologines idėjas. Apdovanojimas už tvarią plėtrą atiteko įmonių grupei „Ernestena“ už inovatyvių ir gamtą tausojančių biokuro technologijų vystymą. „Jaunojo metų verslininko" prizas įteiktas ikimokyklinio ugdymo įstaigos „Vaikystės sodas" įkūrėjai Austėjai Landsbergienei už novatorišką ir įkvepiantį verslo plėtros pavyzdį.

Apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo su Švedijos karališkąja pora atvykusi gausi, 23 Švedijos įmonėms atstovaujanti verslo delegacija. Tai kompanijų „Ericsson“, „SAAB“,„Skandia“, „Ikea Group“, „Stena Line“, „Icomera“ ir kitų bendrovių, dirbančių gynybos, medicinos pramonės, finansų, miškininkystės, atliekų tvarkymo sektoriuose, vadovai.

Švedija yra viena iš svarbiausių Lietuvos eksporto partnerių. Vien pirmojo šių metų pusmečio Lietuvos eksporto į Švediją vertė – beveik 500 milijonų eurų. Praėjusiais metais Švedija buvo antra didžiausia lietuviškų mechaninės inžinerijos gaminių importuotoja, nusileidžianti tik Vokietijai. Šie Lietuvoje pagaminti aukštos pridėtinės vertės gaminiai perkami tokių Švedijos įmonių kaip „Volvo“, „Scania“, „Husqvarna“. Lietuvos verslininkai taip pat įsitvirtina Švedijoje, teikdami informacinių technologijų, transporto, statybų paslauga.

Švedija taip pat yra didžiausia užsienio investuotoja Lietuvoje. Per pastaruosius penkerius metus jos investicijos išaugo daugiau nei 3 kartus ir dabar viršija 3 milijardus eurų. Lietuvoje veikia 200 Švedijos kapitalo įmonių, kuriose dirba daugiau nei 11 tūkstančių mūsų šalies žmonių. Šių įmonių apyvarta siekia 1,5 milijardo eurų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »