Švietimo ir mokslo ministrės susitikime su Lietuvos pramoninkų konfederacija – aktualūs švietimo klausimai

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 22 d. antradienis

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ministerijoje susitiko su Lietuvos pramoninkų konfederacijos (LPK) prezidentu Robertu Dargiu, kitais LPK nariais ir aptarė aktualius švietimo klausimus bei bendradarbiavimą su verslo subjektais.

„Darbdaviai kviečiami dalyvauti rengiant studijų krypčių aprašus, įtraukiami į studijų programų komitetus, dalyvauja mokyklų valdymo tarybose. Su verslininkų asociacijos esame pasirašę 8 sutartis dėl bendradarbiavimo prognozuojant darbuotojų poreikį, organizuojant praktikas,  rengiant profesinio mokymo programas ir įgyvendinant profesinio mokymo įstaigose, taip pat vertinant profesinio mokymo programas baigusių mokinių kompetencijas. Turime dar glaudžiau bendradarbiauti ir ieškoti daugiau galimybių, kaip verslininkai galėtų padėti, patardami ar imdamiesi konkrečių veiksmų“, - sakė švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.

Susitikimo metu kalbėta apie profesinį orientavimą bei ugdymą, mokytojų rengimą, jų motyvacijos, prestižo kėlimą, naujų kompetencijų ugdymą. Spalio mėnesį turėtų būti parengta naujoji mokytojų atestacijos tvarka, kuri bus susisieta su mokinių pažanga, taip pat ruošiami mokyklų vadovų atestacijos nuostatų pakeitimai.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »

Mokesčių ir socialinė sistema tobulinama atsižvelgus į visuomenės nuomonę

Vyriausybė siūlo neapmokestinamųjų pajamų dydį jau nuo kitų metų prilyginti minimaliai mėnesiniai algai, siekiančiai 380 eurų. skaityti »

Kuris turtingesnis – Jeffas Bezosas ar Billas Gatesas?

Pastaruoju metu žiniasklaida mirga pranešimais apie turingiausią pasaulio žmogų. Vieną akimirką tai „Amazon“ vadovas Jezzas Bezosas, o kitą – „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas susigrąžina savo pozicijas. skaityti »

Kokiuose miestuose labiausiai sekasi moterims verslininkėms?

Londonas, Stokholmas, Niujorkas, San Franciskas ir Bostonas – penki potencialioms moterims verslininkėms palankiausi miestai pasaulyje. skaityti »

Lietuvių instaliacija atrinkta dalyvauti legendiniame festivalyje „Burning Man“

Lietuvių komanda kuri pristatys meninę-techninę instaliaciją „Dance For The Dawn“ skaityti »