Ūkio ministras: „Mokslo ir verslo bendradarbiavimui – 2,9 mln. eurų ES investicijų“

Publikuota: 2016 m. gegužės 24 d. antradienis

Ūkio ministerija, siekdama skatinti verslo ir mokslo bendradarbiavimą ir klasterizaciją, vykdant mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų veiklas, kviečia Lietuvos įmones pasinaudoti galimybe įgyvendinti projektus pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Inoklaster LT“. Pagal šią priemonę finansuojamoms veikloms numatoma skirti beveik 2,9 mln. eurų ES investicijų.

„Sėkmingas mokslo ir verslo bendradarbiavimas – vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiantis tolygią ūkio plėtrą, didinantis darbo efektyvumą ir skatinantis šalies įmonių konkurencingumą. Priemonė „Inoklaster LT“ sudaro galimybę verslo ir mokslo atstovams įgyvendinti bendrus projektus mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų srityje ir skatina klasterizaciją – vieną kertinių Lietuvos ūkio plėtros strategijos prioritetų. Pagal šią priemonę remiamas mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros klasterių eksploatavimas: strategijų, tyrimų atlikimas, mokymai, rinkodaros, klasterių narių bendradarbiavimo, naujų narių pritraukimo, įsitraukimo į tarptautinius tinklus veiklos“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.

Pagal priemonę „Inoklaster LT“ galimi pareiškėjai (projekto vykdytojai) yra tik klasterius įkūrę juridiniai asmenys. Pareiškėjais negali būti juridinių asmenų filialai arba atstovybės. Be to, teikdami paraiškas, projekto vykdytojai turi nurodyti sumaniosios specializacijos kryptis, kurioms priskiriami projektai. Dėl finansavimo konkuruoja tik tai pačiai sumaniosios specializacijos krypčiai priskiriami projektai.

Didžiausia energetikos ir tvarios aplinkos sumaniosios specializacijos krypties projektui galima skirti finansavimo lėšų suma – 200 tūkst. eurų, įtraukios ir kūrybingos visuomenės – 200 tūkst. eurų, agroinovacijų ir maisto technologijų – 100 tūkst. eurų, naujų gamybos procesų, medžiagų ir technologijų – 100 tūkst. eurų, sveikatos technologijų ir biotechnologijų – 100 tūkst. eurų, transporto, logistikos ir informacinių ir ryšių technologijų – 100 tūkst. eurų.

Mažiausia energetikos ir tvarios aplinkos sumaniosios specializacijos krypties projektui galima skirti finansavimo lėšų suma – 50 tūkst. eurų, įtraukios ir kūrybingos visuomenės – 50 tūkst. eurų, agroinovacijų ir maisto technologijų – 25 tūkst. eurų, naujų gamybos procesų, medžiagų ir technologijų – 25 tūkst. eurų, sveikatos technologijų ir biotechnologijų – 25 tūkst. eurų, transporto, logistikos ir informacinių ir ryšių technologijų – 25 tūkst. eurų.

Iš viso pagal priemonę „Inoklaster LT“ 2014–2020 m. numatoma investuoti 26,07 mln. eurų ES investicijų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Paskelbti pirmųjų Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimų nugalėtojai

Pirmoji vieta ir 10 tūkstančių eurų vertės prizas atiteko dr. Linui Mažučiui, kuris kartu su Harvardo universiteto (JAV) mokslininkais plėtoja ląstelių tyrimų technologiją „inDrops“. skaityti »

Pasaulinės parodos EXPO komisarams vadovaus Lietuvos atstovas

Praėjusios savaitės pabaigoje, likus kiek daugiau nei šimtui dienų iki pasaulinės parodos „EXPO 2017“ Kazachstano sostinėje Astanoje atidarymo, šios parodos komisarų komiteto pirmininku iš 115 šalių atstovų išrinktas Lietuvos ekspozicijos komisaras, Aplinkos ministerijos Parodų skyriaus vedėjas Romas Jankauskas. skaityti »

Europos Komisijos užduotys Lietuvai: investicijų skatinimas, struktūrinės reformos ir atsakinga fiskalinė politika

Europos Komisija pristatė Lietuvai skirtą ataskaitą, kurioje visapusiškai išanalizuoti šalies ekonomikos iššūkiai. skaityti »

Apdovanotos gražiausius lietuviškus pavadinimus turinčios įmonės

Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga Valstybinė kalbos inspekcija devintą kartą surengė Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą. skaityti »

Lietuvai – prestižinis įvertinimas Londono knygų mugėje

Lietuva pirmą kartą nominuota Londono knygų mugės apdovanojimuose. Vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas, pretenduoja tapti geriausia mokymosi priemone. skaityti »

Seimo Audito komitetas: iššūkiai siekiant valstybės mastu konsoliduoti informacinius išteklius

Seimo Audito komiteto nariams buvo pristatyti planai dėl informacinių išteklių valdymo perspektyvų Lietuvoje ir Valstybės kontrolės išvados dėl valstybės politikos duomenų atvėrimo srityje. skaityti »

Ekonomikos komitetas apsvarstė Europos paslaugų elektroninės kortelės paketo dokumentus

Ekonomikos komitetas apsvarstė Pasiūlymą dėl EP ir Tarybos reglamento, kuriuo nustatoma Europos paslaugų e. kortelė ir susijusios administracinės priemonės (COM(2016)824), taip pat kitus susijusius dokumentus ir pritarė Lietuvos Respublikos Vyriausybės pozicijoms šiems dokumentams. skaityti »

Nacionalinė biblioteka pristatyta Britų bibliotekoje

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas Londone, Britų bibliotekoje dalyvavo Tarptautinio standartinio vardo identifikatoriaus metodo taikymo vadovų susitikime. skaityti »

Vasario 16-osios proga – nemokami šventiniai atvirlaiškiai Lietuvai

Vilniaus dailės akademija ir Lietuvos paštas kviečia švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir pasveikinti vieni kitus siunčiant specialiai šia proga sukurtus šventinius atvirlaiškius. skaityti »

EK rodo pasitikėjimą Lietuvos viešųjų finansų valdymu

Europos Komisija numato, kad, pradėjus aktyviau įgyvendinti ES fondų lėšomis finansuojamus projektus, taip pat – didėjant eksportui, Lietuvos BVP 2017-2018 m. augs sparčiau nei pernai ir sieks atitinkamai 2,9 ir 2,8 proc. skaityti »