V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Publikuota: 2017 m. liepos 4 d. antradienis

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge.

„Finansinės technologijos į vertės kūrimo grandinę padeda įtraukti naujus verslus, kuriems tradicinis finansavimas, toks kaip bankų paskolos, dažnai yra sunkiai prieinamas. Ir tai yra didžiulis, iki šiol nevisiškai išnaudotas ekonomikos plėtros potencialas“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Jo teigimu, pasitelkus finansines technologijas gyventojams ir smulkiajam verslui suteikus prieigą prie naujų kreditavimo šaltinių, visas finansų sektorius taptų efektyvesnis, atsparesnis sukrėtimams bei mažiau priklausomas nuo bankų. Išaugus konkurencijai sektoriuje vartotojai gauna geresnės kokybės paslaugas už mažesnę kainą.

„Kad išnaudotume finansinių inovacijų teikiamas galimybes, tereikia šiek tiek drąsos ir palaikymo iš finansų sistemos reguliuotojo, žengiančio koja kojon su naujovėmis. Būtent jis galėtų būti kelrodis į inovacijoms atvirą, vartotojų interesus ginančią ir stabilumo pamatais grindžiamą sistemą“, – sako V. Vasiliauskas.

Lietuvos bankas inovacijų finansų sektoriuje skatinimą pasirinko kaip vieną iš strateginių 2017–2020 m. veiklos krypčių. Įgyvendinant užsibrėžtus šios krypties tikslus, šalies centriniame banke pradėtas taikyti vieno langelio principas susitikimams ir konsultacijoms su įmonėmis, orientuotomis į finansines inovacijas. Be to, inovatyvius mokėjimo metodus taikančioms įstaigoms suteikiama prieiga prie Lietuvos banko mokėjimų infrastruktūros, taip išvengiant tarpininkų.

Hamburgo tarptautinės ekonomikos instituto ir Breton Vudo perkūrimo komiteto organizuojamoje konferencijoje „Gyvenimas be globalizacijos?“ aptariamos globalizacijos tendencijos bei iššūkiai, kylantys pasaulio ekonomikai, tarptautinei prekybai ir verslui, siūlomi pinigų ir fiskalinės politikos sprendimai, vertinamos tarptautinio finansų sektoriaus raidos perspektyvos. Renginyje dalyvauja tarptautinio lygmens akademikai, aukšto rango viešojo sektoriaus, tarptautinių organizacijų bei verslo atstovai.

 

 

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »