Verslo atstovai kviečiami dalyvauti EK programoje „Horizontas 2020“

Publikuota: 2015 m. lapkričio 3 d. antradienis

Europos komisija (EK) patvirtino didžiausios ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ naująsias 2016–2017 m. darbo programas. Pagal naujųjų darbo programų kvietimus teikti paraiškas planuojama investuoti beveik 16 mlrd. eurų į mokslinius tyrimus, eksperimentinės plėtros veiklą ir inovacijas. Ūkio ministerija ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra kviečia verslo atstovus aktyviai dalyvauti šioje programoje.

„Kviečiu verslo atstovus nepraleisti progos ir dalyvauti tarptautiniuose projektuose. Paskelbtas net 51 kvietimas teikti paraiškas įvairiose srityse – nuo ateities ir besikuriančių technologijų, transporto, energetikos, kosmoso, nanotechnologijų, informacinių technologijų, daiktų interneto iki žemės ūkio ir daugelio kitų sričių. Nors konkurencija šioje programoje yra didelė, tačiau noriu padrąsinti verslininkus pasinaudoti galimybe ir aktyviau ieškoti tarptautinių partnerių bei įsijungti tiek į didelius konsorciumus, tiek ir patiems bandyti rengti projektus pagal mažoms ir vidutinėms įmonėms skirtą inovatyvumo skatinimo schemą. Primenu, kad Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra teikia nemokamas konsultacijas norintiesiems dalyvauti programoje „Horizontas 2020“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Mažoms ir vidutinėms įmonėms programoje „Horizontas 2020“ yra specialus kvietimas, kuriam 2016–2017 m. yra skirta per 300 mln. eurų. Kvietimo tikslas – skatinti inovatyvių, į tarptautinę rinką orientuotų produktų, kurie užtikrintų tikslinės rinkos segmento kokybinius pokyčius, kūrimą. Projektuose gali dalyvauti įmonės tiek su partneriais (kitomis įmonėmis), tiek ir be jų. Finansavimo intensyvumas siekia 70 proc., taip pat papildomai yra skiriama 25 proc. projekto sąmatos dydžio išmoka netiesioginėms išlaidoms apmokėti.

Lietuva šioje programoje skinasi pirmuosius žingsnius. Europos komisijos skirta dotacija Lietuvos dalyviams nuo 2014 m. pradžios jau siekia 7,48 mln. eurų ir yra paskirta 58 dalyviams iš Lietuvos. Net 488 organizacijos iš Lietuvos dalyvavo teikiant programos „Horizontas 2020“ paraiškas. Lietuvos dalyvavimo programoje sėkmės rodiklis siekia 11,9 proc. (technologinėse srityse siekia net 20 proc.) ir yra šiek tiek mažesnis nei vidutinis kitų ES valstybių narių (13,9 proc.).

Dažniausiai Lietuva bendradarbiauja ir turi projektų su šiomis valstybėmis: Vokietija, Jungtine Karalyste, Prancūzija, Ispanija ir Italija. Pagal tematiką daugiausiai finansuotų projektų yra iš šių sričių: branduolinių tyrimų programos EURATOM, kompetencijos projektų, Marijos Sklodovskos-Kiuri veiksmų programos, pasaulinio lygio infrastruktūrų, informacinių ir ryšių technologijų, maisto ir žemės ūkio sričių.

Informaciją apie kvietimus galite rasti MITA svetainėje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »

Mokesčių ir socialinė sistema tobulinama atsižvelgus į visuomenės nuomonę

Vyriausybė siūlo neapmokestinamųjų pajamų dydį jau nuo kitų metų prilyginti minimaliai mėnesiniai algai, siekiančiai 380 eurų. skaityti »

Kuris turtingesnis – Jeffas Bezosas ar Billas Gatesas?

Pastaruoju metu žiniasklaida mirga pranešimais apie turingiausią pasaulio žmogų. Vieną akimirką tai „Amazon“ vadovas Jezzas Bezosas, o kitą – „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas susigrąžina savo pozicijas. skaityti »

Kokiuose miestuose labiausiai sekasi moterims verslininkėms?

Londonas, Stokholmas, Niujorkas, San Franciskas ir Bostonas – penki potencialioms moterims verslininkėms palankiausi miestai pasaulyje. skaityti »

Lietuvių instaliacija atrinkta dalyvauti legendiniame festivalyje „Burning Man“

Lietuvių komanda kuri pristatys meninę-techninę instaliaciją „Dance For The Dawn“ skaityti »