Vilniečiai myli savo miestą ir vertina pokyčius

Publikuota: 2017 m. gegužės 23 d. antradienis

Beveik 90 proc. vilniečių sako, kad Vilnius yra puikus miestas gyventi ir tik su sostine sieja savo ateitį – parodė praėjusį mėnesį atlikta Vilniaus miesto gyventojų apklausa. Du trečdaliai vilniečių pritaria, kad miestas per pastaruosius dvejus metus tvarkomas geriau – ypač eismas, viešasis transportas, žaliosios miesto erdvės.

Šįmet atlikta Vilniaus miesto gyventojų apklausa parodė, kad vilniečiai teigiamai vertina pokyčius mieste per pastaruosius dvejus metus – net du trečdaliai (62 proc.) pritaria, kad miestas tvarkomas geriau. Pozityviausiai pokyčius mieste vertina čia besimokantis ir studijuojantis jaunimas. 

Apklausoje dalyvavę vilniečiai geriausiai įvertino šiuos per pastaruosius dvejus metus atliktus savivaldybės darbus: finansų suvaldymas ir ženklus Vilniaus skolos sumažėjimas, Vakarinio aplinkkelio atidarymas, tiesiami nauji dviračių takai, tvarkomos žaliosios zonos, atnaujinta Neries krantinė, tvarkomos gatvės. Gyventojai labiausiai pastebėjo ir Žaliojo tilto skulptūrų nuėmimą, geriau tvarkomą miesto aplinką ir geresnį švenčių organizavimą. Kaip aktualiausias miesto problemas vilniečiai išskyrė kelių būklę, spūstis mieste, darželių trūkumą.

Daugiau kaip pusė (52 proc.) apklausoje dalyvavusių vilniečių sako, kad pasitiki savivaldybe ir domisi sostinėje vykstančiais darbais. 55 proc. gyventojų pakanka informacijos apie savivaldybės vykdomą veiklą, tik 15 proc. nurodė, kad informacijos apie Vilniaus savivaldybės veiklą jiems trūksta.

Vilniaus gyventojų kiekybinis tyrimas atliktas šių metų kovo-balandžio mėnesiais, jame dalyvavo 1 044 gyventojai.

Pernai „Eurobarometro” atliktas tyrimas paskelbė, kad iš 28 Europos sąjungos sostinių Vilnius yra geriausias miestas ir jame gyvena patys laimingiausi žmonės. Po mūsų eilėje rikiavosi tokie miestai kaip Stokholmas, Viena, Kopenhaga.


Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »