Vilniuje atidarytas vienas ekologiškiausių technologijų centrų Europoje

Publikuota: 2013 m. spalio 16 d. trečiadienis

Ekologiškiausias Europoje pramonės objektas, naujos kartos modernių saulės elementų gamykla ir tyrimų laboratorija, greičiausias vaizdo konferencijų ir interneto medijos centras Europoje ir inovatyvių jaunų bendrovių inkubatorius. Visa tai – naujajame „BOD Group“ Aukštųjų technologijų centre L.I.G.H.T. WING Vilniuje, duris atvėrusiame spalio 15 d.

Naujame technologijų centre jau iki 2015 m. pradžios planuojama sukurti aukštųjų technologijų produkcijos ir paslaugų už daugiau nei 0,5 mlrd. litų, o iki 2017 m. apimtys turėtų išaugti iki 1 mlrd. litų. Didžioji dalis čia sukuriamos produkcijos ir paslaugų bus eksportuojama.

„Per keletą metų L.I.G.H.T. WING (Lithuanian incubator of green and high technologies) taps regioniniu lyderiu aukštųjų technologijų srityje. Didžiausia pridėtinė vertė bus centro mokslinis tiriamasis potencialas, nes čia sudarysime geriausias sąlygas vystyti technologijų tyrimus ir plėtrą, čia mokslas ir verslas susijungia dėl tvarios pažangos. Šiandien čia kuriami modernaus, inovatyvaus, ateities Vilniaus pamatai“, – savo vizija dalijasi „BOD Group“ vadovas Vidmantas Janulevičius.

„Džiaugiuosi, kad vienas ekologiškiausių technologijų centrų Europoje įsikurs būtent Vilniuje. Tai yra puikus pavyzdys, kaip gali būti panaudoti taupieji energijos sprendimai – panaudojant geoterminę ir saulės energiją. Netrukus čia dirbs ir pridėtinę vertę šaliai ir miestui kurs apie 500 žmonių“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Didžiausią L.I.G.H.T. WING centro dalį kol kas užims ateities saulės technologijas vystančios ir elementus gaminančios bendrovės „Baltic Solar Energy“ ir „Baltic Solar Solutions“ bei saulės modulius surinksiantis „ViaSolis“.

Centre taip pat suformuotas inovacijų verslo branduolys, kuriame įsikūrė aukštų technologijų įmonės „Kemek Engineering“, „Innovative Pharma Baltics“, „ProBioSanus“, „Litfarma“ „Altechna“. Po metų centre veiklą pradės ir intelektinės nuosavybės internete apsaugos platforma „Clear Digital World“. Į naująjį technologijų centrą persikėlė ir „BOD Group“ DVD, Blu-ray diskų gamykla, aprūpinanti laikmenomis nemažą dalį Europos.

„Centre per metus pagaminsime iki 16,7 mln. vienetų saulės elementų, metinis komplekso pajėgumas – 70 MW. Tiek saulės elementų pakaktų 50-iai vidutinio galingumo Europos saulės jėgainių įrengti“, – pasakoja „BOD Group“ vadovas. 2014-2015 m. apyvarta iš čia gaminamų saulės elementų ir modulių sieks 300 mln. litų, eksportas viršys 95%. 

L.I.G.H.T. WING centro bendras plotas – 30 200 kv. m, iki 2015 m. „BOD Group“ investicijos į jį sieks 150 mln. litų, 30% šios sumos sudarys ES paramos lėšos. Į Visorių IT parko infrastruktūrą – komunikacijas, gatves ir teritorijos sutvarkymą investuota per 10 mln. litų. Čia atsirado 2 naujos gatvės, buvo sutvarkyta Akademijos gatvė. Planuojama, kad investicijos atsipirks per 5–6 m., o jau 2015 m. čia dirbs apie 500 žmonių.

 Pagrindinės datos:

 • 2010 m. lapkričio 24 d. Vilniuje, Visorių IT parke suformuluojama L.I.G.H.T. WING vizija.
 • 2012 m. sausio 31 d. pasirašoma sutartis su saulės elementų įrangos gamintoju, Vokietijos kompanija „Singulus Technologies AG“.
 • 2013 m. balandžio 3 d. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija pasirašo centro statybų užbaigimo aktą.
 • 2013 m. spalio 15 d. duris atveria Aukštųjų technologijų centras L.I.G.H.T. WING.

 Pagrindiniai faktai:

 • L.I.G.H.T. WING pastato plotas – 30.200 m².
 • Patalpoms šildyti ir įrangai aušinti naudojama geoterminė energija.
 • Sistemai įdiegti grunte padaryta 110 gręžinių, kurių kiekvieno gylis siekia net 148 metrus.
 • Bendras po pastatu išvedžiotų vamzdynų ilgis – 17 km.
 • Pastato statybų vertė – virš 50 mln. litų.
 • Dar beveik 20 mln. litų investuota į gamybos procesus aptarnaujančią įrangą.
 • „BOD Group“ bendros investicijos į centrą sieks 150 mln. litų.

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »