Vilniuje auga prestižinio ir vidurinės klasės būsto paklausa

Publikuota: 2016 m. liepos 27 d. trečiadienis

Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovės „Hanner“ atstovai pastebi, kad dėl kylančių atlyginimų, besikuriančių paslaugų centrų ir augančios ekonomikos šiemet suaktyvėjo vidurinės klasės būsto pirkėjai, anksčiau besirinkę ekonominį būstą. Prognozuojama, kad šių metų antrąjį pusmetį į viršų kils ir prestižinio būsto rinka. Rinkoje daugėja pirkėjų, sukaupusių pakankamai kapitalo, o pasiūla taip pat auga.

Aukštesnė klasė – į viršų

„Pasitvirtino mūsų ir kitų rinkos dalyvių prognozės, kad vidurinis segmentas turėtų vystytis aktyviau – auga darbo užmokestis, Vilniuje atsiranda vis daugiau paslaugų centrų, gerėja sąlygos užsidirbti. Tai leido prognozuoti, kad gyventojai rinksis kokybiškesnį būstą, didesnį dėmesį skirs kokybei. Prognozes patvirtino ir pirmasis šių metų pusmetis, kai į kiek aukštesnį nei vidurinį segmentą patenkantys „Žvėryno namai“ buvo tarp perkamiausių projektų Lietuvoje. Galima teigti, kad vidurinis segmentas ateityje turėtų būti dar populiaresnis“, – sakė „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

„Hanner“ analitikai prognozuoja, kad šių metų antrąjį pusmetį į viršų kils ir prestižinio būsto rinka.

„Perkančių būstą įprastai daugiausia 30-35 metų amžiaus grupėje, tačiau prestižinio segmento pirkėjai jau arčiau 40 metų, įprastai turi sukaupę kapitalo, jau turintys kokybišką gyvenamąją aplinką, tačiau siekiantys jas dar pagerinti. Ir tokių pirkėjų daugėja“, – sakė „Hanner“ vadovas.

Trys portretai

Anot A. Avulio, prestižiniame segmente pirkėjo portretas yra labai įvairus, daugeliu atvejų – tai jau ne pirmas turimas būstas.

„Tradicinis tokio būsto pirkėjo portretas pradeda nuo labai solidžių pirkėjų – įmonių vadovų, užimančių atsakingas pareigas, iki pirkėjų, turinčių pakankamai kapitalo, kurie yra apsirūpinę patys, bet savo vaikams ieško būsto, kurio vertė ilguoju laikotarpiu kiltų. Kita grupė pirkėjų – privačių namų užmiestyje savininkai. Tradicinis šios grupės pirkėjas yra įsikūręs užmiestyje ar miesto pakraštyje, turi du ar tris vaikus, tačiau šie jau gyvena atskirai, ir jų tėvams gyventi priemiestyje erdviame name galbūt jau nevisai patrauklu. Toks pirkėjas nori gyventi arčiau centro, kur gali lengvai pasiekti daugelį traukos centrų“, – vertino A. Avulis.

Ketvirtadalis butų parduota

Anot A. Avulio, naujai statomoje prestižinėje „Pilies apartamentų“ gyvenvietėje birželio pabaigoje jau buvo parduota 25 proc. būsto. Šiuo metu jau baigtas statyti pirmas iš septynių numatytų „Pilies apartamentų“ namų karkasas. Greta Neries, priešais Gedimino pilies bokštą, „Hanner“ statomos mažaukščių namų gyvenvietės pirkėjams butų raktus planuojama įteikti 2017 metų kovą-balandį. „Prestižinio būsto pirkėjams svarbu saugumas ir privatumas. Toks būstas turi išmanaus namo sistemos elementų – nuotoliniu būdu valdomą grindinį šildymą, vaizdo apsaugos sistemas, židinius. Visa tai ir siūlome būtent šioje gyvenvietėje. Be to, pirkėjai įsigydami būstą Vilniaus centre dažnai turi išspręsti nelengvą klausimą dėl parkavimo, tad parkavimui buvo skirtas ypatingas dėmesys, bus galimybė įsigyti ir garažą“, – vardijo A. Avulis.

Vietos trūkumas centre

Tikimasi, kad iki metų pabaigos bus baigti ir kitų namų pagrindiniai statybos darbai. A. Avulis pastebėjo, kad didelė tikimybė, kad šiuo metu Vilniaus centre kyla vieni paskutinių didesnių naujų prestižinių būsto kvartalų.

„Vis tik centrinės miesto dalys nėra beribės ir akivaizdu, kad centrinėje miesto dalyje pasiūla ateityje nebus tokia didelė kaip pavyzdžiui miegamuosiuose rajonuose. Šios gyvenvietės butai turės vitrininius langus į Nerį ir Gedimino pilį, o vieta, kaip žinoma, yra pagrindinis prestižinio būsto kriterijus. Be to, siūlysime tai, ko negali pasiūlyti kiti pardavėjai – 4 aukštų pastatų statyba miesto centre yra retas dalykas, dažnai statomos bent 1,5 karto tankesnės gyvenvietės“, – sakė A. Avulis.

„Buvo sudėtingas projektas – buvo siekiama, kad projektas tiktų ir miesto valdžiai, ir architektų bendrijai. Šiame projekte – nė vieno vienodo namo, bandyta atkartoti Senamiesčio gatveles, atsižvelgėme į ekspertų patarimus“, – vardijo gyvenvietę projektavusio architektų biuro „Eventus Pro“ vadovas Sigitas Sparnaitis.

Avulis teigė, kad panašios tendencijos šiuo metu vyrauja ir kitose šalyse – pavyzdžiui, Rygoje šiuo metu taip pat geriausiai parduodami sostinės centrinėje dalyje esantys būstai.

„Hanner“ šiemet į nekilnojamojo turto plėtrą buvo numačiusi investuoti 40 mln. eurų, tačiau investicijas kiek sulėtino ilgai trunkančios statybų procedūros. Per pusmetį investuoti 9 mln. eurų.

Šaltinis: hanner.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »