Atsiskaitymai bankinėmis kortelėmis populiariausi Suomijoje

Publikuota: 2015 m. spalio 7 d. trečiadienis

Pernai atsiskaitymų ne grynaisiais pinigais skaičius išaugo 9 proc. Pasaulinės mokėjimo ataskaitos duomenimis, 2014 m. panaudojant debetines ir kreditines korteles bei kitokias ne grynųjų mokėjimų priemones buvo įvykdyta 390 mlrd. finansinių operacijų.

Konsultavimo bendrovės „Capgemini“ ir Škotijos Karališkojo banko parengtoje ataskaitoje taip pat nurodomos šalys, kuriose atliekama daugiausia atsiskaitymų ne grynaisiais pinigais. Pirmauja Suomija, kurios gyventojai bankinėmis kortelėmis atsiskaito dažniau nei bet kurios kitos šalies gyventojai. Tyrimų duomenimis, kiekvienas Suomijos gyventojas vidutiniškai atlieka 450 ne grynųjų pinigų operacijų per metus.

Šiuolaikinių mokėjimo sistemų populiarėjimą lėmė ekonomikos, gyventojų išlaidų augimas, naujoviškos mokėjimo priemonės. Be to, manoma, kad dažną atsiskaitymą ne grynaisiais pinigais lemia ir prastas oras. Žema temperatūra, audros skatina Suomijos gyventojus užsisakyti prekių iš interneto parduotuvių neišeinant iš namų.

Antrojoje vietoje – JAV. Vienam amerikiečiui vidutiniškai tenka 390 atsiskaitymų ne grynaisiais pinigais per metus. Nedaug atsilieka ir Olandija, Australija, Danija, Pietų Korėja ir Švedija.

Be įprastų atsiskaitymų bankų kortelėmis, žmonės pradeda naudotis ir bekontaktėmis kortelėmis, mobiliąja bankininkyste ir kitomis moderniomis atsiskaitymo priemonėmis, kurios leidžia atsiskaityti ne grynaisiais pinigais. Ataskaitoje skelbiama, kad įdiegus technologiją „Blockchain“ su decentralizuota duomenų baze, elektroninius pervedimus bus galima įgyvendinti saugiai ir  nebrangiai.

„Blockchain“ gali iš esmės reformuoti mokėjimo industriją“, – sako Škotijos Karališkojo banko Klientų skyriaus vadovė Tereza Konnors.

Šaltinis: payspacemagazine.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis skaičius ženkliai auga

Tyrimų bendrovės RBR duomenimis, 2015 m. atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis skaičius pasaulyje išaugo 15 proc. ir pasiekė 270 mlrd. skaityti »

Japonai nori vietoj banko kortelių atsiskaitymams naudoti veidų skenavimo sistemą

Japonų finansinė grupė „Sumitomo Mitsui Financial Group“ paskelbė, kad aktyviai analizuoja galimybę įdiegti veidų skenavimo sistemą atsiskaitymams vietoj bankinių kortelių. skaityti »

Anglijoje sparčiai daugėja mokėjimo kortelių

Didžiojoje Britanijoje naudojamų debetinių kortelių skaičius pusantro karto didesnis už šalies gyventojų skaičių. skaityti »

Prekybininkai turi galimybę pagerinti mokėjimo kortelių priėmimo sąlygas

Šalies prekybos ir paslaugų įmonių atstovai supažindinti su naujomis galimybėmis, kurių atsirado dėl palankesnės teisinės aplinkos. Susitikimo pateikta informacija ir apie bekontaktes mokėjimo korteles, kurios mūsų rinkoje atsiras dar šiais metais. skaityti »

Kinai turi po 4 mokėjimo korteles

Nacionalinio Kinijos banko duomenimis, iš viso Kinijoje naudojama 5,65 mlrd. kreditinių ir debetinių kortelių. skaityti »

Mokėjimo kortelių skaičius pasaulyje išaugo

Per 2015 m. pasaulyje mokėjimo kortelių skaičius išaugo 716,3 mln., o jomis atliktų operacijų – 18 proc. skaityti »

SEB: trečdalis atsiskaitymų kortele tenka 25-34 metų gyventojams

Pernai mokėjimo kortelėmis už pirkinius dažniau atsiskaitė gyventojai visose Baltijos šalyse. SEB banko duomenys rodo, kad dažniausiai korteles naudoja 25–34 metų gyventojai. skaityti »

Britai mėgsta atsiskaityti senais būdais

Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas parodė, kad jaunimas nelinkęs atsisakyti grynųjų pinigų, kaip buvo manoma iki šiol. skaityti »

Europos festivaliuose populiarėja mokėjimo kortelės

„Festipay“ prognozuoja, kad 2016 m. negrynųjų pinigų operacijų skaičius festivaliuose pasieks 7 mln., t. y. keturgubai daugiau nei pernai. skaityti »

Kinijoje banko kortelių 5 kartus daugiau nei gyventojų

Kinijos IT įmonės „Emperor“ viceprezidentas Zheng Song pranešė, kad 2015 metais šalyje buvo 5,4 mlrd. bankinių kortelių. skaityti »