Bekontaktė kortelė kelionėje: 5 patarimai saugiems atsiskaitymams

Publikuota: 2017 m. rugpjūčio 7 d. pirmadienis

Keliaudami neužmirškite savo bekontaktės mokėjimo kortelės – su ja patogiai atsiskaitysite daugelio šalių parduotuvėse, maitinimo įstaigose ir netgi viešajame transporte.  Mokėti bekontakte kortele yra saugiau nei grynaisiais, ypač vietose, itin gausiai lankomose turistų. Žinoma, net ir laikydami pinigus kortelėje, nepraraskite budrumo, tuomet atostogų nesugadins vagystės ir kiti nesusipratimai.

Mokėjimų technologijų bendrovė „Visa“ dalijasi keliais patarimais, į kuriuos verta atsižvelgti atsiskaitant bekontakte kortele užsienyje.

1. Pasitikrinkite, kokie atsiskaitymo limitai galioja šalyje, į kurią keliaujate. Bekontakčiu būdu galite atsiskaityti už smulkius pirkinius ir paslaugas. Tad prieš keliaudami pasitikslinkite, kokie limitai galioja pasirinktoje šalyje. Lietuvoje bekontakčiu būdu galite apmokėti pirkinius iki 10 eurų, tačiau kitose šalyse, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje, ši suma siekia 30 svarų (~33,5 Eur), Graikijoje – 25 Eur, Ispanijoje ir Portugalijoje – 20 Eur, Turkijoje – 50 lirų (~12 Eur).   Išsamią informaciją apie limitus įvairiose šalyse ir kitą naudingą informaciją keliautojams (valiutų skaičiuoklę, pagalbą 24/7, informaciją apie artimiausią bankomatą ir kt.) „Visa“ kortelių turėtojai gali rasti parsisiuntę nemokamą programėlę „Visa Travel Tools“.

2. Saugokite savo kortelę.Saugokite savo kortelę kaip ir kitus dokumentus. Neleiskite pardavėjui, padavėjui ar kitam prekybininkui išeiti su jūsų kortele mokėjimo atlikti į kitą patalpą. Bekontaktis atsiskaitymas atliekamas prilietus kortelę prie skaitytuvo, tad, jei reikia, patys nueikite iki jo, taip išvengsite apgavysčių ir nesusipratimų.

3. Stebėkite kainas ir peržvelkite pirkimo čekį. Vienas didžiausių bekontakčio atsiskaitymo privalumų – jis itin greitas ir paprastas, atliekamas vos prilietus. Tačiau net ir per atostogas rekomenduojama pernelyg neatsipalaiduoti. Kaip ir mokėdami grynais ar įprasta kortele, būtinai peržiūrėkite čekį ir patikrinkite, ar jame nurodyta suma sutampa su pirkinio verte. Kitu atveju tik sugrįžę iš atostogų galite pastebėti, kad banko sąskaita tuštesnė nei tikėjotės.

4. Jei turite kelias bekontaktes korteles, laikykite jas atskiraiBekontakčiu būdu galite atsikaityti net neišėmę kortelės iš piniginės. Tačiau, jeigu vienoje piniginėje bus dvi bekontaktės kortelės, galite atsiskaityti ne ta, kuria norėjote. Todėl patariama jas laikyti atskirai arba ištraukti iš piniginės prieš atliekant mokėjimą.

5. Jei kortelę praradote, nedelsdami apie tai praneškiteJei kelionės metu praradote kortelę, nedelsdami informuokite apie tai savo banką ir kortelę užblokuokite. „Visa“ kortelių turėtojai gali tai padaryti ir jiems skirtoje programėlėje „Visa Travel Tools“.

Apie „Visa Travel tools“ programėlę rasite čia.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Čekijoje pasirodė pirmosios virtualiosios kortelės

Čekijos bankas „Fio Banka“, bendradarbiaudamas su mokėjimo kompanija „MasterCard“ ir mobiliuoju operatoriumi O2, pirmasis šalyje įdiegė bekontakčių mokėjimų technologiją NFC išmaniuosiuose telefonuose. skaityti »

„Visa“ siekia, kad automobilis atstotų kreditinę kortelę

„Visa“ planuoja įdiegti į automobilius mobiliąją atsiskaitymo sistemą, kuria naudotis vairuotojui bus taip pat paprasta kaip išmaniuoju telefonu arba kreditine kortele. skaityti »

Amerikiečio kolekcijoje – 1,5 tūkst. kreditinių kortelių

Amerikietis Walteris Cavanaghas nuo 1971 metų yra įtrauktas Gineso rekordų knygą kaip žmogus, turintis daugiausia pasaulyje galiojančių kreditinių kortelių. skaityti »

Žmonės neatsisako atsiskaitymo grynaisiais pinigais

Bendrovės RBR tyrimo duomenimis, 2014 m. 60-yje pasaulio šalių buvo įgyvendinta 417 mlrd. ne grynųjų atsiskaitymų. skaityti »

Atsiskaitymai bankų kortelėmis − ketvirtadaliu spartesni nei anksčiau

Per ketverius metus atsiskaitymai bankų kortelėmis prekybos vietose paspartėjo ketvirtadaliu, t. y. 6 sekundėmis. skaityti »

Banko „Millennium“ mokėjimo kortelė pripažinta gražiausia Lenkijoje

Lenkijos banko „Millennium“ kreditinė kortelė „Millennium Alfa“ pripažinta gražiausia Lenkijoje. Toks titulas jai suteiktas konkurse, vykusiame konferencijos „Central European Electronic Card 2015“ metu. skaityti »

SEB bankas: mokėjimo korteles dažniausiai naudoja vilniečiai

SEB banko duomenimis, dažniausiai mokėjimo kortele linkę atsiskaityti didmiesčių (įskaitant ir jų rajonus), ypač Vilniaus, ir kai kurių šalies kurortų gyventojai, o gryniesiems pinigams pirmenybę daugiausiai teikia Jonavos ir Tauragės bei jų rajonų gyventojai. skaityti »

„MasterCard“ sujungs lojalumo korteles ir mobiliuosius atsiskaitymus

Naujas „MasterCard“ standartas sukurtas tam, kad pirkėjai galėtų pasinaudoti įvairiomis nuolaidų kortelėmis mokėjimo terminaluose. skaityti »

Koks atsiskaitymo būdas gali padėti sutaupyti laiko apsiperkant

Specialistai teigia, kad lietuviai, netgi lyginant su kaimynais latviais, vis dar dažnai linkę pasiimti pinigų iš kortelės sąskaitos ir mokėti už pirkinius grynaisiais pinigais. Tiesa, situacija pamažu kinta – atsiskaitymų kortelėmis skaičius kasmet didėja po 16–17 procentų. skaityti »

2020 metais atsiskaitymai kortelėmis bus dar labiau prieinami

Per penkerius metus dvigubai padaugės vietų, kuriose galima atsiskaityti mokėjimo kortelėmis. skaityti »