Europos festivaliuose populiarėja mokėjimo kortelės

Publikuota: 2016 m. balandžio 15 d. penktadienis

Dalyvaujantys dideliuose koncertuose ir festivaliuose susiduria su nepatogumais dėl grynųjų pinigų. Kur juos kišti, kad nepamestum? Į kojines, kišenes? Neretai pinigai pametami ar jų pristinga bare.

Pasauliniuose festivaliuose sparčiai populiarėja negrynieji atsiskaitymai. „Festipay“ prognozuoja, kad 2016 metais negrynųjų pinigų operacijų skaičius festivaliuose pasieks 7 mln., t. y. keturgubai daugiau nei pernai.

Kasmet festivalių dalyvių, atsiskaitančių kortelėmis, skaičius auga 2–4 proc. Be to, pastebėta, kad atsiskaitantieji kortelėmis išleidžia 10–30 proc. daugiau pinigų festivalių baruose, nei atsiskaitantieji grynaisiais. Taigi prekybininkų taip pat laukia pelno augimas.

„Festipay“ skelbia, kad šį procesą spartina ir bekontakčių atsiskaitymų plėtra. Pagrindinis bekontakčių kortelių pranašumas tas, kad operacija atliekama ypač greitai, per 3–5 sekundes, vietoj 20–25 sekundžių įprasto operacijai sugaištamo laiko.

„Muzikos festivalių rinka tampa vis konkurencingesnė. Įvedus negrynuosius atsiskaitymus, pajamas įmanoma padidinti net 30–70 proc., tad festivalių organizatoriai negali šio fakto ignoruoti“, – teigia vienas iš įmonės „ID&C“ valdytojų Steve Daly.

Ukrainoje kasmet organizuojamas festivalis „Alfa Jazz Fest“, kuriame iš viso nepriimami grynieji, o atsiskaityti galima tik kortelėmis ir mokėjimo įrenginiais su bekontakte „MasterCard“ technologija.

Šaltinis: psm7.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Sankt Peterburgo autobusuose – atsiskaitymai kortelėmis

Rusijoje, Sankt Peterburge, įgyvendinamas naujas projektas – kai kuriuose autobusuose diegiami atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Mokėjimo kortelės, kvepiančios vaisiais

Pirmosios mokėjimo kortelės Lietuvoje atsirado dar 1993 metais. Jas pradėjo platinti tuometis Vilniaus bankas (dabartinis SEB bankas). Dabar Lietuvoje mokėjimo kortelių jau yra daugiau nei gyventojų – apie 3,5 mln. skaityti »

Kas sekundę – po du atsiskaitymus mokėjimo kortele

Mokėjimo kortelės istorija Lietuvoje skaičiuojama jau nuo 1993 metų, kada SEB bankas, tuomet dar vadinęsis Vilniaus banku, išleido pirmąją mokėjimo kortelę šalyje. skaityti »

Kaip neišleisti per daug pinigų atsiskaitant kortele?

Net ir pasibaigus finansiniam sunkmečiui, daugelis ir toliau nori racionaliai tvarkyti pinigus – planuoti ir kontroliuoti savo išlaidas, neišleisti daugiau ten, kur gali išleisti mažiau, pasirūpinti, kad reikalingiems dalykams pinigų užtektų. skaityti »

Trys patarimai praradusiems banko kortelę

SEB banko duomenimis, vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi atsiskaityti kortele − per pastaruosius dvejus metus atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis skaičius ir atsiskaitymo suma padidėjo beveik ketvirtadaliu. skaityti »

Indijos rinkoje – virtuali mokėjimo kortelė

Mokėjimų kompanija „Paytm“ kartu su „RuPay“ ir kitais nacionaliniais Indijos bankais ketina išleisti virtualią mokėjimo kortelę. skaityti »

Galimybės mokėti kortele pirkėjai labiausiai pasigenda pašte ir Gariūnuose

Daugiau kaip 800 įvairių prekyviečių ir paslaugų teikimo vietų Vilniuje ir kituose didmiesčiuose − tiek jų per vieną mėnesį pažymėjo pirkėjai specialioje programėlėje norėdami jose atsiskaityti ne tik grynaisiais pinigais, bet ir turimomis mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Kišenpinigiai – į mokėjimo kortelės sąskaitą

Jei anksčiau pinigai vaiko kasdienėms išlaidoms asocijavosi su kišenėje žvangančiomis monetomis, tai šiandien vis daugiau tėvų kišenpinigius renkasi pervesti į atžalos mokėjimo kortelės sąskaitą. skaityti »

„MasterCard“ į apyrankę įdiegė mokėjimo kortelę

Amerikiečių pradedančioji bendrovė „PureWrist“ sukūrė plastikinę apyrankę su medalionu, į kurį galima įdiegti keletą kartų sumažintą mokėjimo sistemos „MasterCard“ kortelę. skaityti »

Pagerės mokėjimo kortelių priėmimo sąlygos

Per artimiausius metus mažmeninės prekybos įmonės gali tikėtis mažesnių mokėjimo kortelių aptarnavimo mokesčių, didesnio taikomų įkainių skaidrumo ir galimybės pasirinkti, kokias mokėjimo korteles priimti. skaityti »