Keletas faktų iš mokėjimo kortelių „gyvenimo“

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 24 d. pirmadienis

Banko mokėjimo kortelės jau seniai tapo mūsų gyvenimo dalimi. Kas sekundę pasaulyje kortele atliekama dešimtys tūkstančių operacijų. Štai keletas įdomių faktų iš mokėjimo kortelių „gyvenimo“.

1950 metais amerikiečių kompanija „Diner‘s Club“ tapo pirmąja bendrove, pristačiusia mokėjimo kortelę kaip atsiskaitymo priemonę keliose prekybos vietose. Pradžioje kortelė buvo naudojama tik 14-oje Niujorko restoranų. Idėja pasiūlyti tokią priemonę kilo minėtos kompanijos įkūrėjui Frenkui Maknamarui (Frank McNamara), kai kartą norėdamas sumokėti už vakarienę restorane jis suprato, kad paliko piniginę namuose.

Mokėjimo kortelių skaičius pasaulyje viršija žemės gyventojų skaičių. Vien amerikiečiai savo piniginėse saugo 609 800 000 kreditinių kortelių. Jei visas korteles sudėtume į vieną krūvą, išeitų 288 kilometrų aukščio bokštas.

1958 metais Amerikos bankas išleido pirmąsias kreditines korteles ir nesugalvojo nieko geriau, kaip išsiųsti 60 000 kortelių (jos pavadintos „BankAmericard“) vieno Kalifornijos valstijos miesto gyventojams.

1976 metais „BankAmericard“ pakeitė pavadinimą į „Visa“. Ir tai ne vienintelis kartas, kai mokėjimo sistemos sektoriuje pakeistas pavadinimas. Pavyzdžiui, „MasterCard“ anksčiau buvo žinoma kaip „Master Charge“.

Pirmieji 6-i kreditinės kortelės skaičiai – tai identifikavimo numeris, tačiau atpažinti kortelę galima ir pagal pirmuosius skaičius. Pavyzdžiui, „American Express“ numeriai prasideda skaičiumi 34 arba 37. Kortelių „Visa“ numeriai prasideda 4, o „MasterCard“ – nuo 51 iki 55.

Brangiausia kreditinė kortelė pasaulyje buvo pristatyta 2007 metais Paryžiuje vykusioje parodoje „Cartes & Identification“. Ji pagaminta iš aukštos kokybės sidabro ir papuošta 333 briliantais.

Didžiausią kortelių kolekciją yra sukaupęs Valteris Kavanach (Walter Kavanagh) iš Kalifornijos. Jo kolekcijoje yra 1 397 egzemplioriai.

 

Šaltinis: payspacemagazine.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Mokėjimo kortelių skaičius pasaulyje sparčiai augs

Pernai metais pasaulyje buvo išleista 14 mlrd. mokėjimo kortelių. Prognozuojama, kad iki 2022 m . jų skaičius išaugs iki 17 mlrd. skaityti »

Bekontaktė kortelė kelionėje: 5 patarimai saugiems atsiskaitymams

Keliaudami neužmirškite savo bekontaktės mokėjimo kortelės – su ja patogiai atsiskaitysite daugelio šalių parduotuvėse, maitinimo įstaigose ir netgi viešajame transporte.  Mokėti bekontakte kortele yra saugiau nei grynaisiais, ypač vietose, itin gausiai lankomose turistų. Žinoma, net ir laikydami pinigus kortelėje, nepraraskite budrumo, tuomet atostogų nesugadins vagystės ir kiti nesusipratimai. skaityti »

Bekontaktė kortelė kelionėje: 5 patarimai saugiems atsiskaitymams

Mokėjimų technologijų bendrovė „Visa“ dalijasi keliais patarimais, į kuriuos verta atsižvelgti atsiskaitant bekontakte kortele užsienyje. skaityti »

Pasaulyje – 14 mlrd. mokėjimo kortelių

Per 2016 metus pasaulyje buvo pagamintas ir išleistas vienas milijardas mokėjimo kortelių. skaityti »

Lietuvių atsiskaitymo įpročiai – grynuosius keičia banko kortelės

Prognozuojama, kad iki metų pabaigos kiekvieną mėnesį lietuviai atsiskaitydami mokėjimo kortelėmis per internetą išleis bent 1 mln. Eur. skaityti »

Lietuvoje smarkiai išaugo operacijų mokėjimo kortelėmis skaičius

Pingant paslaugai, prekybos ir paslaugų vietose įrengtų skaitytuvų skaičius pasiekė rekordą, smarkiai išaugo operacijų kortelėmis skaičius. skaityti »

„Nordea Bank“ ir „Finnair“ išleido kortelę mėgstantiems skrydžius

Tarptautinė finansų grupė „Nordea Bank“, bendradarbiaudama su suomių skrydžių bendrove „Finnair“, Estijoje išleido tarptautinę mokėjimo kortelę „Finnair Plus“. skaityti »

„Citadele“ ir „Visa“ išleido naują mokėjimo kortelių seriją Baltijos šalims

Latvijos bankas „Citadele“ artimiausius šešerius metus kartu su „Visa“ kurs naujas inovacines korteles ir kitus mokėjimo produktus Baltijos šalims. skaityti »

70 proc. pasaulio mokėjimo kortelių – lustinės

Tarptautinė kortelių gamintojų asociacija paskelbė ataskaitą apie mokėjimo kortelių paplitimą pasaulyje. skaityti »

„Mastercard“ stiprina apsaugą ir greitina atsiskaitymą EMV kortelėmis

Siekdama pagerinti klientų aptarnavimo lygį, „Mastercard“ bendradarbiauja su mokėjimo paslaugų teikėjais ir diegia technologiją „M/Chip Fast“. skaityti »