Mokėjimo kortelės, kvepiančios vaisiais

Publikuota: 2015 m. liepos 20 d. pirmadienis

Pirmosios mokėjimo kortelės Lietuvoje atsirado dar 1993 metais. Jas pradėjo platinti tuometis Vilniaus bankas (dabartinis SEB bankas). Dabar Lietuvoje mokėjimo kortelių jau yra daugiau nei gyventojų – apie 3,5 mln.

Išskirtiniai bankų klientai turi korteles, pagamintas iš titano, platinos ar net aukso, papuoštas deimantais. Vokietijos įmonė „Giesecke & Devrient“ gamina mokėjimo korteles, veikiančias žmogaus pojūčius: regą, lytėjimą ir uoslę. Ant kortelių gali būti išspausdintos įvairios fotografijos ar net 3D kokybės vaizdai. Kortelės gali žėrėti įvairiomis spalvomis: kriauklės perlamutro, arba gali būti skaidrios, permatomos. Liečiant kortelę, gali būti juntamas jos švelnus ar grublėtas ornamentuotas paviršius.

Dar viena naujovė – kvepianti kortelė. Dovanų galima gauti neįprastą kortelę, kurioje skleidžiasi kvepiantis rožės žiedas. Ypač malonios kokoso, vanilės ar šokolado kvapo mokėjimo kortelės. Pavyzdžiui, Vokietijoje jau paplito „Giesecke & Devrient“ gaminamos benzino kvapo kreditinės kortelės, kurias savo klientams dalija degalinės. Kai reikia atsiskaityti už degalus, tokią kortelę lengva susirasti ir visiškoje tamsoje.

„Dienos, kai kredito kortelės buvo skirtos tik išsigryninti pinigams, jau seniai praėjo. Šiandien bankai privalo pasiūlyti pridėtinę vertę savo klientams, kad išgyventų rimtą konkurenciją. Kitokios, emocinę vertę suteikiančios mokėjimo kortelės – vienas iš būdų“, – sako su „Giesecke & Devrient“ bendradarbiaujančio Vokietijos „Commerzbank“ atstovai, siūlantys savo klientams kavos, citrusinių vaisių ir cinamono kvapais dvelkiančias mokėjimo korteles.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Čekijoje pasirodė pirmosios virtualiosios kortelės

Čekijos bankas „Fio Banka“, bendradarbiaudamas su mokėjimo kompanija „MasterCard“ ir mobiliuoju operatoriumi O2, pirmasis šalyje įdiegė bekontakčių mokėjimų technologiją NFC išmaniuosiuose telefonuose. skaityti »

„Visa“ siekia, kad automobilis atstotų kreditinę kortelę

„Visa“ planuoja įdiegti į automobilius mobiliąją atsiskaitymo sistemą, kuria naudotis vairuotojui bus taip pat paprasta kaip išmaniuoju telefonu arba kreditine kortele. skaityti »

Amerikiečio kolekcijoje – 1,5 tūkst. kreditinių kortelių

Amerikietis Walteris Cavanaghas nuo 1971 metų yra įtrauktas Gineso rekordų knygą kaip žmogus, turintis daugiausia pasaulyje galiojančių kreditinių kortelių. skaityti »

Žmonės neatsisako atsiskaitymo grynaisiais pinigais

Bendrovės RBR tyrimo duomenimis, 2014 m. 60-yje pasaulio šalių buvo įgyvendinta 417 mlrd. ne grynųjų atsiskaitymų. skaityti »

Atsiskaitymai bankų kortelėmis − ketvirtadaliu spartesni nei anksčiau

Per ketverius metus atsiskaitymai bankų kortelėmis prekybos vietose paspartėjo ketvirtadaliu, t. y. 6 sekundėmis. skaityti »

Banko „Millennium“ mokėjimo kortelė pripažinta gražiausia Lenkijoje

Lenkijos banko „Millennium“ kreditinė kortelė „Millennium Alfa“ pripažinta gražiausia Lenkijoje. Toks titulas jai suteiktas konkurse, vykusiame konferencijos „Central European Electronic Card 2015“ metu. skaityti »

SEB bankas: mokėjimo korteles dažniausiai naudoja vilniečiai

SEB banko duomenimis, dažniausiai mokėjimo kortele linkę atsiskaityti didmiesčių (įskaitant ir jų rajonus), ypač Vilniaus, ir kai kurių šalies kurortų gyventojai, o gryniesiems pinigams pirmenybę daugiausiai teikia Jonavos ir Tauragės bei jų rajonų gyventojai. skaityti »

„MasterCard“ sujungs lojalumo korteles ir mobiliuosius atsiskaitymus

Naujas „MasterCard“ standartas sukurtas tam, kad pirkėjai galėtų pasinaudoti įvairiomis nuolaidų kortelėmis mokėjimo terminaluose. skaityti »

Koks atsiskaitymo būdas gali padėti sutaupyti laiko apsiperkant

Specialistai teigia, kad lietuviai, netgi lyginant su kaimynais latviais, vis dar dažnai linkę pasiimti pinigų iš kortelės sąskaitos ir mokėti už pirkinius grynaisiais pinigais. Tiesa, situacija pamažu kinta – atsiskaitymų kortelėmis skaičius kasmet didėja po 16–17 procentų. skaityti »

2020 metais atsiskaitymai kortelėmis bus dar labiau prieinami

Per penkerius metus dvigubai padaugės vietų, kuriose galima atsiskaityti mokėjimo kortelėmis. skaityti »