Pasigendama vietų, kur būtų galima atsiskaityti mokėjimo kortele

Publikuota: 2013 m. birželio 18 d. antradienis

Atsiskaitymo mokėjimo kortelėmis vietų plėtros potencialas Lietuvoje iki galo dar nepanaudotas – tai rodo Lietuvos banko užsakymu atliktos gyventojų mokėjimo paslaugų naudojimo įpročių apklausos rezultatai. Mokėjimo kortelę turintys naudotojai vis dar pasigenda galimybės atsiskaityti mokėjimo kortelėmis tiek privačiame sektoriuje, tiek valstybės įstaigose.

„Net 70 % respondentų, turinčių mokėjimo kortelę, pasigenda galimybės atsiskaityti mokėjimo kortele. Daugiausia – kas trečias – kortelę turintis respondentas pageidautų galimybės atsiskaityti mokėjimo kortele turguose, mugėse, grožio ir kosmetologijos, sveikatos paslaugų įstaigose, taksi, taip pat valstybės institucijose, kurios renka įvairias rinkliavas“, – sako Gediminas Šimkus, Lietuvos banko Finansinio stabilumo departamento direktorius.

Absoliuti dauguma apklaustųjų (93,5 %) nurodė turintys sąskaitą kredito įstaigoje, o iš turinčiųjų sąskaitą, bent vienos rūšies mokėjimo kortelę turi 90 % respondentų. Lietuvoje labiausiai paplitusios debeto kortelės, nors pastaraisiais metais populiarėja ir kredito kortelės. Jas turinčiųjų dalis padidėjo nuo 12,6 % (pernai) iki 17 % (šiemet).

Apklausos duomenimis, mokėjimo kortele respondentai linkę mokėti didesnes sumas, o mažesniems atsiskaitymams dažniau renkasi grynuosius pinigus. Tik 12 % respondentų, turinčių mokėjimo kortelę, renkasi atsiskaityti mokėjimo kortele, jei atsiskaitymo suma yra iki 10 Lt, kai atsiskaitymo suma didesnė kaip 10 Lt, dvigubai daugiau respondentų mokėtų mokėjimo kortele. Kai mokėjimo suma viršija 200 Lt, net 58 % respondentų pasirinktų atsiskaityti mokėjimo kortele.

Mokėjimai grynaisiais pinigais ir toliau yra viena iš dažniausiai gyventojų naudojamų atsiskaitymo formų, nes grynaisiais pinigais moka beveik visi apklausoje dalyvavę respondentai (95%). Vidutiniškai vienas asmuo per dieną atsiskaitė grynaisiais pinigais 1,9 karto (2012 m. – 2 kartus). Daugiau negu pusė apklausoje dalyvavusių respondentų nurodė, kad praėjusią dieną išleido iki 40 Lt grynaisiais pinigais. Vidutinė suma, kurią respondentai nešiojasi su savimi grynaisiais pinigais, per metus šiek tiek sumažėjo ir sudarė 86,9 Lt (2012 m. – 88,2 Lt).

Pasak tyrimo dalyvių, labiau naudotis mokėjimo kortelėmis juos skatintų premijos ar nuolaidos taikymas atsiskaitant mokėjimo kortele, o ne grynųjų pinigų naudojimo branginimas.

Apklausa taip pat atskleidė, kad respondentai vis dar atsargiai vertina naujus mokėjimo būdus. Pavyzdžiui, net du trečdaliai apklaustųjų teigė, kad atsiskaitymas prekybos vietose naudojantis mobiliuoju telefonu jiems yra greičiau nepatrauklus arba visiškai nepatrauklus. Vis dėlto 9 % respondentų šį atsiskaitymo būdą nurodė kaip labai patrauklų, o tai triskart daugiau nei praėjusiais metais.

Be to, apklausos duomenimis, naudotojai nėra pakankamai informuoti apie įmokų už paslaugas įkainius. Pavyzdžiui, tik 10 % sąskaitas turinčių respondentų manė, kad tiesioginis debetas yra pigiausias būdas sumokėti įmokas už paslaugas fiziniams asmenims. Pastaruoju metu būtent tiesioginio debeto paslauga gyventojams daugelyje bankų buvo teikiama nemokamai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo kortelių skaičius pasaulyje sparčiai augs

Pernai metais pasaulyje buvo išleista 14 mlrd. mokėjimo kortelių. Prognozuojama, kad iki 2022 m . jų skaičius išaugs iki 17 mlrd. skaityti »

Bekontaktė kortelė kelionėje: 5 patarimai saugiems atsiskaitymams

Keliaudami neužmirškite savo bekontaktės mokėjimo kortelės – su ja patogiai atsiskaitysite daugelio šalių parduotuvėse, maitinimo įstaigose ir netgi viešajame transporte.  Mokėti bekontakte kortele yra saugiau nei grynaisiais, ypač vietose, itin gausiai lankomose turistų. Žinoma, net ir laikydami pinigus kortelėje, nepraraskite budrumo, tuomet atostogų nesugadins vagystės ir kiti nesusipratimai. skaityti »

Bekontaktė kortelė kelionėje: 5 patarimai saugiems atsiskaitymams

Mokėjimų technologijų bendrovė „Visa“ dalijasi keliais patarimais, į kuriuos verta atsižvelgti atsiskaitant bekontakte kortele užsienyje. skaityti »

Pasaulyje – 14 mlrd. mokėjimo kortelių

Per 2016 metus pasaulyje buvo pagamintas ir išleistas vienas milijardas mokėjimo kortelių. skaityti »

Lietuvių atsiskaitymo įpročiai – grynuosius keičia banko kortelės

Prognozuojama, kad iki metų pabaigos kiekvieną mėnesį lietuviai atsiskaitydami mokėjimo kortelėmis per internetą išleis bent 1 mln. Eur. skaityti »

Lietuvoje smarkiai išaugo operacijų mokėjimo kortelėmis skaičius

Pingant paslaugai, prekybos ir paslaugų vietose įrengtų skaitytuvų skaičius pasiekė rekordą, smarkiai išaugo operacijų kortelėmis skaičius. skaityti »

„Nordea Bank“ ir „Finnair“ išleido kortelę mėgstantiems skrydžius

Tarptautinė finansų grupė „Nordea Bank“, bendradarbiaudama su suomių skrydžių bendrove „Finnair“, Estijoje išleido tarptautinę mokėjimo kortelę „Finnair Plus“. skaityti »

„Citadele“ ir „Visa“ išleido naują mokėjimo kortelių seriją Baltijos šalims

Latvijos bankas „Citadele“ artimiausius šešerius metus kartu su „Visa“ kurs naujas inovacines korteles ir kitus mokėjimo produktus Baltijos šalims. skaityti »

70 proc. pasaulio mokėjimo kortelių – lustinės

Tarptautinė kortelių gamintojų asociacija paskelbė ataskaitą apie mokėjimo kortelių paplitimą pasaulyje. skaityti »

„Mastercard“ stiprina apsaugą ir greitina atsiskaitymą EMV kortelėmis

Siekdama pagerinti klientų aptarnavimo lygį, „Mastercard“ bendradarbiauja su mokėjimo paslaugų teikėjais ir diegia technologiją „M/Chip Fast“. skaityti »