Daugiau kaip pusė tėvų nori, kad vaikai finansų valdymo pagrindų mokytųsi naudodamiesi keletu priemonių.
Daugiau kaip pusė tėvų nori, kad vaikai finansų valdymo pagrindų mokytųsi naudodamiesi keletu priemonių. Kas antras tėvas (55 proc.) mano, kad geriausiai vaikai išmoksta elgtis su pinigais turėdami ir grynųjų, ir banko kortelę, 35 proc. mano, kad tam užtenka tik grynųjų. Tai rodo Danske banko užsakymu atlikto tyrimo rezultatai.
„Labai svarbu, kad pinigų tema šeimoje nebūtų ignoruojama - juk būtent vaikystėje formuojasi vaikų požiūris ir įpročiai, kuriuos vėliau keisti labai sunku. Tyrimo rezultatai rodo, kad tėvai pradeda suprasti, jog finansinį raštingumą ugdyti reikia ne tik aptariant smulkaus vaiko biudžeto valdymą, bet ir supažindinant vaiką su įvairiais, dažnai tik suaugusių naudojamais, finansiniais įrankais”, - sako Gerimanta Stankutė, Danske banko socialinės veiklos ir edukacinių projektų vadovė.
Paklausti apie taupymą, 73,7 proc. tėvų teigė, kad jų vaikai pinigus laiko taupyklėje, 16 proc. - vaikų sutaupytus pinigus perveda į banko sąskaitą. Dešimtadalis tėvų atskleidė, kad jų vaikai pinigų netaupo.
„Nereikia bijoti vaikų mokyti esminių pinigų valdymo principų - juk norime, kad ateityje jie ne tik aklai taupytų, tačiau mokėtų ir protingai investuoti bei užsidirbti. Tėvai, šiuo metu auginantys vaikus, jau atsikratė mitų esą geriausia pinigus laikyti namuose. Todėl ir vaikams turėtų aiškinti apie tai, kokių yra kitų galimybių taupyti pinigus”, - teigia G. Stankutė.
Danske banko užsakymu tyrimą š.m. spalio 7-12 dienomis internetu atliko komunikacijos planavimo agentūra „OMD“. Tyrimo metu buvo apklausiami tėvai, turintys 7-18 m. amžiaus vaikų.