Ūkio banko mokėjimo kortelių apyvarta per 2012 m. išaugo 23,7 proc.

Publikuota: 2013 m. sausio 26 d. šeštadienis

Ūkio banko klientai vis dažniau naudojasi mokėjimo kortelėmis – tai parodė per praėjusius metus, lyginant su 2011 m., daugiau nei penktadaliu išaugęs operacijų mokėjimo kortelėmis skaičius. Mokėjimo kortelių apyvarta taip pat ženkliai išaugo – 2012 m., palyginti su 2011 m., ji padidėjo 23,7 proc. ir sudarė 675 mln. litų. Bankas per 2012 m. išdavė 6,6 proc. daugiau mokėjimo kortelių nei 2011 m. – praėjusių metų gale mokėjimo kortelių skaičius viršijo 99,3 tūkst.

Pasak Ūkio banko Mokėjimo kortelių departamento direktoriaus pavaduotojos Jovitos Platenkovienės, iš visų mokėjimo kortelių populiarumu išsiskyrė debetinės kortelės – atsiskaitymų už prekes ir paslaugas debetinėmis kortelėmis apyvarta pernai, palyginti su 2011 m., išaugo net 38,6 proc. ir pasiekė 102,2 mln. Lt. Operacijų šiomis kortelėmis skaičiaus augimas per šį laikotarpį irgi buvo ženklus – 27,8 proc. 

„Debetinės kortelės tampa įprastine atsiskaitymo priemone. Kadangi šios kortelės dažniausiai pasirenkamos nuolatinėms pajamoms – darbo užmokesčiui, pensijai, stipendijai pervesti, jos vis dažniau naudojamos atsiskaitant už kasdienius pirkinius ir paslaugas“, – teigia Ūkio banko Mokėjimo kortelių departamento direktorės pavaduotoja J. Platenkovienė.

Atsiskaitymai už prekes ir paslaugas Ūkio banko išduotomis kreditinėmis kortelėmis, nors ir nuosaikiau nei debetinių kortelių, tačiau taip pat gana ženkliai augo: apyvarta išaugo 15,4 proc. (iki 138,1 mln. Lt), operacijų skaičius – 4,7 proc., palyginti su 2011 m.

J. Platenkovienė pastebi, jog nepaisant populiarėjančių atsiskaitymų už pirkinius kortelėmis, kurių bendra apyvarta pernai siekė 240,3 mln. Lt, jos vis dar dažnai naudojamos pinigams išgryninti – praėjusiais metais augo ir grynųjų pinigų išėmimo mokėjimo kortelėmis operacijų skaičius bei apyvarta.

„Ir toliau fiksuojamas skirtumas tarp skirtingas korteles turinčių vartotojų įpročių – priešingai nei kreditinių kortelių, debetinių kortelių didžioji dalis apyvartos tenka grynųjų pinigų išėmimui. Tai leidžia daryti išvadą, jog keliaudami užsienyje ir turėdami kreditinę kortelę, žmonės dažniausiai linkę ja naudotis atsiskaitydami už prekes ir paslaugas, tuo tarpu didžiąją dalį savo nuolatinių pajamų, gaunamų į debetinę kortelę, jie yra įpratę išsigryninti“, – sako J. Platenkovienė.

Grynųjų pinigų išėmimui iš viso tenka 64 proc. bendros apyvartos kortelėmis. Per 2012 m. grynųjų pinigų išėmimo operacijų skaičius didėjo 15,6 proc., o apyvarta – 23 proc., iki 434,9 mln. Lt. Didžioji dalis – 94,4 proc. –  grynųjų pinigų operacijų buvo atliekama debetinėmis mokėjimo kortelėmis.

Anot J. Platenkovienės, nors didėjančio atsiskaitymo už pirkinius ir paslaugas operacijų skaičiaus ir apyvartos augimo tendencijos vertintinos teigiamai, tačiau lyginant su kitomis Europos šalimis, net ir, pavyzdžiui, su kaimynine Latvija ar Estija, dar yra erdvės skatinti atsiskaitymus mokėjimo kortelėmis ir mažinti grynųjų pinigų naudojimą.

Pernai Ūkio bankas, siekdamas atsiskaitymą kortelėmis padaryti prieinamesnį, itin daug dėmesio skyrė mokėjimo kortelių aptarnavimo tinklo plėtrai. Anot Mokėjimo kortelių departamento direktoriaus pavaduotojos J. Platenkovienės, Ūkio bankas pernai tęsė aktyvų elektroninių mokėjimo kortelių skaitytuvų diegimą, bendradarbiaujant su įvairiomis prekybos ir paslaugų vietomis. Per 2012 m. mokėjimo kortelių apyvarta, pasiekta naudojant Ūkio banko įdiegtus skaitytuvus, viršijo 42,2 mln. Lt – dvigubai daugiau nei 2011 m.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Čekijoje pasirodė pirmosios virtualiosios kortelės

Čekijos bankas „Fio Banka“, bendradarbiaudamas su mokėjimo kompanija „MasterCard“ ir mobiliuoju operatoriumi O2, pirmasis šalyje įdiegė bekontakčių mokėjimų technologiją NFC išmaniuosiuose telefonuose. skaityti »

„Visa“ siekia, kad automobilis atstotų kreditinę kortelę

„Visa“ planuoja įdiegti į automobilius mobiliąją atsiskaitymo sistemą, kuria naudotis vairuotojui bus taip pat paprasta kaip išmaniuoju telefonu arba kreditine kortele. skaityti »

Amerikiečio kolekcijoje – 1,5 tūkst. kreditinių kortelių

Amerikietis Walteris Cavanaghas nuo 1971 metų yra įtrauktas Gineso rekordų knygą kaip žmogus, turintis daugiausia pasaulyje galiojančių kreditinių kortelių. skaityti »

Žmonės neatsisako atsiskaitymo grynaisiais pinigais

Bendrovės RBR tyrimo duomenimis, 2014 m. 60-yje pasaulio šalių buvo įgyvendinta 417 mlrd. ne grynųjų atsiskaitymų. skaityti »

Atsiskaitymai bankų kortelėmis − ketvirtadaliu spartesni nei anksčiau

Per ketverius metus atsiskaitymai bankų kortelėmis prekybos vietose paspartėjo ketvirtadaliu, t. y. 6 sekundėmis. skaityti »

Banko „Millennium“ mokėjimo kortelė pripažinta gražiausia Lenkijoje

Lenkijos banko „Millennium“ kreditinė kortelė „Millennium Alfa“ pripažinta gražiausia Lenkijoje. Toks titulas jai suteiktas konkurse, vykusiame konferencijos „Central European Electronic Card 2015“ metu. skaityti »

SEB bankas: mokėjimo korteles dažniausiai naudoja vilniečiai

SEB banko duomenimis, dažniausiai mokėjimo kortele linkę atsiskaityti didmiesčių (įskaitant ir jų rajonus), ypač Vilniaus, ir kai kurių šalies kurortų gyventojai, o gryniesiems pinigams pirmenybę daugiausiai teikia Jonavos ir Tauragės bei jų rajonų gyventojai. skaityti »

„MasterCard“ sujungs lojalumo korteles ir mobiliuosius atsiskaitymus

Naujas „MasterCard“ standartas sukurtas tam, kad pirkėjai galėtų pasinaudoti įvairiomis nuolaidų kortelėmis mokėjimo terminaluose. skaityti »

Koks atsiskaitymo būdas gali padėti sutaupyti laiko apsiperkant

Specialistai teigia, kad lietuviai, netgi lyginant su kaimynais latviais, vis dar dažnai linkę pasiimti pinigų iš kortelės sąskaitos ir mokėti už pirkinius grynaisiais pinigais. Tiesa, situacija pamažu kinta – atsiskaitymų kortelėmis skaičius kasmet didėja po 16–17 procentų. skaityti »

2020 metais atsiskaitymai kortelėmis bus dar labiau prieinami

Per penkerius metus dvigubai padaugės vietų, kuriose galima atsiskaityti mokėjimo kortelėmis. skaityti »