Akademinę etiką pažeidžiantis profesorius negali dirbti universitete

Publikuota: 2013 m. sausio 13 d. sekmadienis

Mykolo Romerio universitete (MRU) iš darbo atleistas profesorius dr. Vytis Valatka, kuris vertindamas studentų žinias, nesivadovavo Universiteto studijų tvarka ir pažeidė akademinę etiką.

Buvęs MRU Humanitarinių mokslo instituto Filosofijos katedros vedėjas prof. dr. V. Valatka  neatestuotas ir iš pareigų atleistas Universiteto Dėstytojų ir mokslo darbuotojų priėmimo į pagrindines pareigas ir atestacijos komisijos siūlymu.

Į Universitetą kreipėsi studentai, informuodami, kad minimas profesorius egzamino metu buvo pasiūlęs jo nelaikyti tiems, kuriems tinka 7 balų įvertinimas. Tai netiesiogiai patvirtino ir V. Valatkos užpildyti egzamino laikymo žiniaraščiai, pagal kuriuos dauguma studentų vertinti 7 balais.

Komisija konstatavo, kad tokiu būdu vertinant studentus jų pasiekimai lieka neidentifikuoti, vertinimo rezultatai nėra diferencijuoti (t.y., nepatikimi), netenkina studijų rezultatų vertinimo nuostatų ir principų: nesudaro prielaidų studentų rotacijai pagal Mokslo ir studijų įstatymą. Toks vertinimas, pažymi Komisija, atliktas nesilaikant Mykolo Romerio universiteto studijų rezultatų tvarkos – neatitinka slenkstinių kriterijų (požymių, apibūdinančių pasiekimus, už kuriuos rašomas atitinkamas balas). Taip studentus vertinančio dėstytojo edukacinė kompetencija netenkina pedagoginiam darbui keliamų reikalavimų, – apibendrino MRU dėstytojų atestacijos komisija.

Surinkta medžiaga dėl galimų neteisėtų V. Valatkos veiksmų taip pat perduota teisėsaugos institucijoms.

„Profesorius, kuris manipuliuoja egzamino įvertinimu, siekia ne patikrinti studentų įgytus gebėjimus bei žinias, o egzaminą išnaudoti kitais tikslais, diskredituoja dėstytojo vardą ir tikrai nėra vertas dirbti Universitete, – sprendimu atsisveikinti su V. Valatka neabejoja Universiteto kancleris doc. dr. Saulius Spurga. – Svarbiausi Universiteto veiklos principai yra akademinė laisvė ir pasitikėjimas, tačiau akademinį sąžiningumą pažeidžiančiais atvejais tolerancijos būti negali. Vardan mūsų studentų ir labai vertindami jų iniciatyvą mes su tuo nesitaikstome ir nesitaikstysime“.

Principingiems Universiteto veiksmams pritaria ir MRU Studentų atstovybės prezidentas Andrius Zalitis, kuris taip pat pabrėžia akademinės bendruomenės sąmoningumo svarbą: „ Niekas kitas, o tik patys studentai ir dėstytojai gali užtikrinti akademinį sąžiningumą. Reikalinga sveika konkurencija, suvokimas, kad per egzaminus išsisukinėjantis ar nusirašinėjantis tavo kolega arba galimybė apgauti, kad ir netiesiogiai liečia ir tave – jis būsimas konkurentas darbo rinkoje, pretenduoja į tas pačias stipendijas, dalyvauja toje pačioje rotacijoje, kaip ir tu. O dėstytojus visada gerbiame ir todėl siekiame atitinkamos pagarbos sau“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »