Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Publikuota: 2017 m. rugsėjo 26 d. antradienis

Šiemet rugsėjo pirmąją mokyklos slenkstį peržengė jaunas pradinių klasių mokytojas Darius Savickas. Kiek neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas, šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. „Pasirinkau pradinį ugdymą studijuoti, nes mane paskatino pradinių klasių mokytoja, žavėjo jos energija, tikėjimas manimi. Taip pat pedagogo darbas neleidžia sustoti, skatina augti, domėtis įvairiomis sritimis, dirbti su jaunais žmonėmis“, – pasakojo Darius.

Prieš trejus metus jaunuolis pradėjo studijuoti Lietuvos edukologijos universitete (LEU). Dariaus nenustebino, kad visame kurse buvo tik du vaikinai. „Manau šiais laikais negalima skirstyti į moteriškas ar vyriškas profesijas. Svarbiausia žmogus turi užsiimti tuo, kas jam patinka ir yra artima sielai. Nereikia žiūrėti, ką mano kiti žmonės“, – teigė studentas.

Nuo pirmųjų studijų metų studentas pradėjo dirbti mokymosi įstaigoje. Darius Savickas neieškojo įprasto studentiško darbo, jis iš karto nusprendė rasti darbą pagal specialybę. „Visada kartodavau, jei dirbsiu tik tą darbą, kuris bus artimas mano specialybei. Kaip tik tuo metu vaikų darželis ieškojo mokytojų, todėl nusprendžiau pabandyti įsidarbinti“, – sako mokytojas.

Dirbdamas darželyje,  Darius tapo labai svarbus mažiesiems auklėtiniams. „Dirbant tokį darbą, vaikams  tu tampi labai artimu žmogumi, kuriam mažieji viską drąsiai pasakoja: apie šeimos keliones, vakarėlius, tėvų pykčius ir panašius dalykus. Tu labai daug laiko praleidi su auklėtiniais, jais rūpiniesi, užsiimi jų ugdymu, auklėjimu“, – teigė D. Savickas.

Dariaus teigimu, vyrai nesirenka mokytojo profesijos dėl vienos vienintelės priežasties – atlyginimo. „Vyriškoji lytis puikiai supranta, kad reikės kurti šeimą, ją išlaikyti, o su mokytojo atlyginimu, tai padaryti bus gana sunku. Dauguma abiturientų, studentų nerizikuoja rinktis šios specialybes. Tik maža dalis, tokių kaip aš, tiki, kad gal ateityje pagerės situacija“, – svarsto jaunuolis.

Darius ne tik mokosi, dirba mokykloje, bet ir užsiima aktyvia kultūrine veikla universitete. Jau trečius metus dainuoja LEU chore „Ave Vita“. Kad dainuos šiame chore, vaikinas dar žinojo dvyliktoje klasėje, nes domėjosi jo veikla, buvo gerbėjas. Tik įstojus į universitetą, jisai pats pirmas atskubėjo į atranką. „Choras – vieta, į kurią žmonės susirenka po paskaitų, darbų, atsipalaiduoti, pamiršti savo rūpesčius, o tai geriausiai padeda padaryti daina ir gera kompanija“, – teigė choristas.

Darius yra choro prezidentas, kuris yra tarpininkas tarp vadovo ir choristų. Vaikinas perduoda informaciją apie koncertus, repeticijas, su savo komanda organizuoja įvairius renginius.  

Choras „Ave Vita“ dažnai pasirodo televizijos projektuose su muzikos žvaigždėmis, keliauja po Lietuvą bei pasaulio šalis. „Tai yra neįkainojama patirtis“, – teigė Darius.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »