Architekto Arno Dineikos vardo stipendiją gavo studentas Domantas Baltrūnas

Publikuota: 2014 m. spalio 21 d. antradienis

Perspektyviausiu architektūros studentu šiemet tapo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ketvirtakursis Domantas Baltrūnas. Iš penkių konkurso finalistų atrinktas studentas buvo apdovanotas žymaus architekto Arno Dineikos vardo stipendija.

Stipendija D. Baltrūnui skirta įvertinus jo karjeros darbų rinkinį ir Policijos komisariato Vilniuje, Sietyno gatvėje, projektą. „Pirmosios kūrybinės idėjos kilo vos išgirdus užduotį universitete, o vėliau jas tobulinau ieškodamas informacijos apie tokių pastatų specifiką, lankiausi ir Vilniaus apskrities vyriausiame policijos komisariate“, – sakė D. Baltrūnas.

Arno Dineikos stipendijos konkurse jis pateikė šiuolaikiško ir modernaus, dalinai perregimo policijos pastato projektą. Į miesto pusę atsuktame fasade studentas siūlo naudoti matinį stiklą, perkertant jį skaidriu tūriu ir taip išryškinant įėjimą, sukuriant lankytojams šviesios, erdvios aplinkos įspūdį. Pastato viduje jis atskyrė darbuotojų ir lankytojų erdves, pasiūlė įrengti kabinetus, kurių langai atsiveria į žaliąsias erdves, taip pat modulines darbo zonas, kuriose vyrauja natūralus apšvietimas.

„Architekto Arno Dineikos stipendijos laimėtojas paskatinamas materialiai, tačiau daug svarbiau – studento darbo pripažinimas: karjerą pradedančiam specialistui dažnai tai tampa pirmuoju viešu kūrybos įvertinimu, nes komisiją šiame stipendijos konkurse sudaro garsūs ir daug patirties turintys šalies architektai“, – sakė VGTU Architektūros fakulteto dekanas doc. dr. Liutauras Nekrošius.

Arnas Dineika – Lietuvos architektas, ilgą gyvenimo dalį kūręs Leningrade ir suprojektavęs kelias dešimtis pramonės įmonių pastatų. Savo projektuose architektas suderindavo ir pramonės pastatams reikalingą funkcionalumą, ir estetiką. Dėl idėjų modernumo A. Dineikos kurti pastatai išsiskiria ir šiais laikais. Jis buvo ne tik puikus architektas, bet ir studentų mylimas dėstytojas. Arno Dineikos stipendiją 2005 m. įsteigė jo mokiniai, dabar žinomi architektai – Audrius Ambrasas, Gintaras Čaikauskas, Audrys Karalius, Gintaras Klimavičius, Sigitas Kuncevičius, Rolandas Palekas, Saulius Pamerneckis, Darius Osteika, Linas Tuleikis, Vykintas Šeškus ir kiti. Stipendija perspektyviausiam Lietuvos architektūros studentui iš steigėjų lėšų mokama vienerius metus.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »